Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak nem kínzás...

A macskáknak nem kínzás panelban lakni?

Figyelt kérdés

Ezzel nem akarok vitát gerjeszteni,csak kíváncsi lennék a véleményekre. Volt cicánk bezárva arra a pár m2-re. Egész nap az ablakban ücsörgött és bámult kifele.Nem tűnt boldognak.Szerencsére utána elköltöztünk és kertes házban kiengedtük naponta pár órára. A macskát mintha kicserélték volna. Imád kint lenni.Persze visszajön magától pár óra múlva,mert bent is szeret lenni. De úgy látjuk,hogy a kinti lét is fontos neki.Vadászik,barátkozik az idegen macskákkal, hempereg a fűben vagy csak simán nézeget. Nem lenne szívem többet visszazárni panelba.

Ismerősök cicáját is szoktam figyelni panelban.Azok sem tűnnek olyan boldognak.Szerintem a kinti csavargást semmi nem tudja pótolni. Ti mit gondoltok?

Természetesen van ivartalanítva, nem azért menne ki, mert hajtja a vére.

Én a kutyát nem gondolom állatkínzásnak,hogyha panelban tartják, hiszen viszik sétálni, éri őt új inger, és mozgás. De a cicát nem igen sétáltatják, nincs új inger, kb 15 évét ugyanabban a pár szobában kell leélnie.


2016. aug. 9. 07:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is lakásban van macska. Született szobacica, semmi baja nincs vele. Megpróbáltuk pórázon kivinni a szabadba, úgy sprintelt vissza a lakásba, hogy majdnem repültünk a 2 kilós macskánk után a póráz másik végén :)

Egyszer pedig véletlen sikerült kicsukni a lakásból a lépcsőházba (nem tudom hogyan, egyszerűen sikerült). Arra mentem fel cigizésből, hogy a macska kétségbeesetten bámulja az ajtót, és nyávog. Szóval macskája válogatja. Ha szobacicának születik, akkor nagy valószínűséggel az is marad. Ha "vadnak", kinti cicának születik, és azt szokja meg, hogy övé az udvar meg a szomszédság, akkor valószínűleg belebolondul, ha egyik napról a másikra lakásba kerül és nem csámboroghat. Volt egy kinti cicánk még régebben, kertes házban, akit elütöttek, túlélte, bent lakott a házban amíg lábadozott, de ahogy felépült ment ki újra az udvarra, utcára, amerre akart, de azért aludni általában onnantól bejött a házba.

Szóval macskája válogatja.

2016. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%

Ez a nem házimacska egy budapesti panelból költözött egy székelyföldi kis falu kertes házába:

[link]

Láthatóan élvezi a nagy mozgásteret.

A kép ebből a videóból való a 22.24 résztől, sajnos csak néhány másodpercig mutatják:

https://www.youtube.com/watch?v=LDxUPdfmGyo

- Zseni, gyere leveszlek!

- Leveszel a fenét, hogy utána meg a szobába zárjál? :))

2016. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A macskák nem kutyák!


A cicák territoriális lények, kell nekik egy kis föld ami ellátja őket élelemmel és búvóhellyel és kész.

A panelban ez mind megvan, sőt védve vannak a betegségek, fertőzések, támadások ellen, és (normális esetben) rengeteg szeretetet kapnak.


Egyszer megpróbáltam levinni a cicám a panel melletti parkba, mikor kevesen voltak és kutya sem volt, de nagyon nem tetszett neki a dolog. Azóta mindig elmenekül ha meglátja a pórázát

2016. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is teljes mértékben a cicának kell a természet elvvel értettem egyet. Kinti benti cicáim vtak, este bent aludtak, de napközben akkor mentek ki, jöttek be, amikor kedvük tartotta. Mind sima házi macska volt, menhelyes, vagy kóbor befogadott. Ivartalanok voltak, a száraztáp mindig előttük volt, a legidősebb mégis 5 évesen tüt el. Volt amelyik cicámat a házunk előtt, a szemem láttára ütötték el, nem kívánom senkinek sem azt a látványt... akkor úgy döntöttem, hogy elég a kinti cicázásból. A ház nem nagy(110 m2) vannak ekkora lakások is, bár tény, hogy nem panel. Viszont én is úgy gondolom, lakásba szobacica való. Többek közt itt is kérdezősködtem, hogy milyen cica lenne a jó, és sokan a menhelyes simát mondták így is. Tény házicicából is van lustább, emberközpontú macska, de lehet, hogy pont az ellenkezőjébe nyúlok bele, és egy virgonc vadóc energiateli cicám lesz, aki mindent megtenne, csak, hogy kimehessen. Első körben egy sziámit vettem magamhoz. Aztán persze mivel macskából sosem elég, gyorsan nőtt a család, egy ragdoll, egy maine coon, és egy bengáli személyével. Ha valakik, a ragdollok igazi lakáscirkálók. Kedvesek bújósak és lusták. A coonok a maguk nehézsúllyukkal sem tartoznak a legaktívabbak közé, de azért őket rá lehet venni a játékra. A sziámi és bengáli viszont lelőhetetlen...annyi energiájuk van, hogy az hihetetlen, folyton jár a szájuk, és a lábuk is. Minden este 2 órát játszom velük(apportírozás, lézer, peca stb) csak olyat, amiben rohanni kell, és hát nem tűnnek fáradtnak a nap végére. Mégsem akarnak kimenni. Ha kiviszem őket pórázon kúszva ugyan jönnek, de nem igazán élvezik. Az ablakban gyakran ücsörögnek, sztem ez szimpla cicás dolog, mert a teraszra mindig kimehetnének, de csak akkor mennek oda napozni, ha én is ott vagyok....ugyanis árnyékok. Mindenben segítenek, legyen az főzés, takarítás, hajtogatás, szépítkezés, ők ott vannak. Shobáról szobára követnek, ki ki a maga módján(bengáli a polcrendszeren ugrálva, sziámi a földön sprintelve, a 2 nehézsúlyú meg kényelmesen lépdelve mögöttem)Egészségesek, boldogok, nincs semmilyen viselkedési broblémájuk, vagy túlsúlyuk, láthatóan szeretnek "szobafogságban" lenni.

És sztem a panel is simán működőképes lehet, mind kutyával, mind cicával. Természetesen ne egy berni pásztort válasszunk, de rengeteg kertesházas kutya életében nem volt sétáltatva...sztem az rosszabb megoldás. Ha be tudunk ütemezni annyi mozgást, ami elég a kiskedvencünknek miért is ne? Ráadásul sok fajta csak lakásban tartható, mert nyáron túl meleg van, télen meg túl hideg... cicák is szintén. Bár tény, hogy ne kezdjük őket halmozni 40 m2re, de 1, max 2 cica, aki jól elvan lakásban is, lustább természetű, simán kellemesen érzi magát. A cicák amúgy sem a földön szeretnek menni. Vertikálisan meg 40m2 is ad számtalan lehetőséget, hogy megnöveljük a teret, csak egy kis energiát, és pénzt kell rá szánni... cicabútorok mászófák, anyaggal bevont polcok, amin ugrálni, és akár pihenni is tud, tökéletessé varázsolhat egy panelt is, mint cicalak. Nekem is van 3 nagy(1 db 160as 2db 180as macskabútor), számtalan polc, és egy saját készítésű 230 centi magas mászó- és koptatófa, pár ággal, ahol pohenni is lehet... imádják.

2016. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

te 14-es, irigyellek, hogy ennyi cicád van :)

a bengáli az csajszi vagy kandúr?

2016. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%
(#12es, megnéztem a videót....nos abból, hogy egy kissé elhanyagolt bundájú, és enyhén túlsúlyos hosszúszőrű házimacska keverék/ugyanis ő nem perzsa, attól, hogy hosszúszőrű!!!/ bukdácsol egy tetőn, erős farokrángatással, én nem vettem ki belőle, hogy itt hol látszik, hogy ő mennyire jól érzi magát(persze attól lehet holdog, de ennek a videónak semmi ilyen üzenete sincs))
2016. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Csak a ragdoll kislány, a többi mind fiú. De mind ivartalan, így nincs viselkedésbeli különbség, mind bújós, és mind a nyakamon lóg 0-24 ben. A bengáli egy gold rozettás fiú :)
2016. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A ragdoll és maine coon cicát én is csak javasolni tudom. Akárcsak a birman és britt rövidszőrű cicát. Kutyából fajta tiszta ölebnek pl. a cavaliert. Ezeknek való a panel. Menhelyi keverék nekem őszintén szólva nem kéne egyik álllatból sem. Szeretem tudni mit kapok pontosan. De többen is írták, hogy megszívták velük lakásban.
2016. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Érdekes az a sok vélemény, hogy "vágyakozva tekintget kifelé". Egyáltalán nem amiatt, hanem figyelik a kinti mozgást, a madarakat, bogarakat. És a "boldogság" hogyan látszik egy macskán? Mosolyog, vagy hogyan? Enyémek nagyon jól el vannak a lakásban (a teljes lakásban szabadon mozognak, nem pár m2-n) A kinn tartott macskát pl. én nem tartom "boldognak", hiszen szinte csak akkor törődnek vele, mikor enni-inni kap, aztán mehet ahova akar.
2016. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
nekünk most van egy bengáli csajszi. 1 hét tűzelés, egy hét szünet, ha "szezon" van :) ilyenkor elviselhetetlen. Pisil mindenhova, ugat (tényleg, az már a nyávogástól messze van) üvöltözik. De ha nem tüzel, akkor is be nem áll a szája, és nagyon rossz. Lassan ivartalanítás lesz :) Egy maine coon kandúrt még én is szeretnék mellé ivartalanítva, kiscicaként. Csak attól tartok, hogy ő összeszőrözné az egész lakást. Mennyire szőrhullajtós fajta? a bengálira abszolút nem jellemző, hogy hullajtaná azt a kevés kis szőrét szerencsére.
2016. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!