Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak nem kínzás...

A macskáknak nem kínzás panelban lakni?

Figyelt kérdés

Ezzel nem akarok vitát gerjeszteni,csak kíváncsi lennék a véleményekre. Volt cicánk bezárva arra a pár m2-re. Egész nap az ablakban ücsörgött és bámult kifele.Nem tűnt boldognak.Szerencsére utána elköltöztünk és kertes házban kiengedtük naponta pár órára. A macskát mintha kicserélték volna. Imád kint lenni.Persze visszajön magától pár óra múlva,mert bent is szeret lenni. De úgy látjuk,hogy a kinti lét is fontos neki.Vadászik,barátkozik az idegen macskákkal, hempereg a fűben vagy csak simán nézeget. Nem lenne szívem többet visszazárni panelba.

Ismerősök cicáját is szoktam figyelni panelban.Azok sem tűnnek olyan boldognak.Szerintem a kinti csavargást semmi nem tudja pótolni. Ti mit gondoltok?

Természetesen van ivartalanítva, nem azért menne ki, mert hajtja a vére.

Én a kutyát nem gondolom állatkínzásnak,hogyha panelban tartják, hiszen viszik sétálni, éri őt új inger, és mozgás. De a cicát nem igen sétáltatják, nincs új inger, kb 15 évét ugyanabban a pár szobában kell leélnie.


2016. aug. 9. 07:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem hullik nagyon a szőre. Van egy élet, és bútormentő dolog, úgy hívják furminátor kefe. Kb 4-5 naponta jól átfésülöm a 2 hosszúszőrűeket(a bengálinak sziáminak alig kell valóban 2 hetente) és nincs szőr a lakasban. Fontos számomra is, mert ágyban alszanak, de eleg kényes vagyok a környezetemre, a tisztaságra, és milliókat ölök a lakberendezésbe, szal a cica ne rondítson bele úgymond a képbe :D így nincs velük gond. A fésülés meg megy gyorsan, olyan mintha simogatnám őket, szeretik is nagyon. Én tudom ajánlani a coonokat. Nem kifejezetten ölcica(nem szereti, ha felveszem, az ölembe se szokott kéretszkedni), de mindig mellémbújik, üdvözöl, és követ. Bár annak, hogy nem csüng rajtam csak örülni tudok, mert 11 kiló a drága, és van elég "piócám".
2016. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
nekünk a bengálit nem is nagyon kell fésülni. Mondjuk főként azért, mert nem nagyon szereti (a simogatást se, sajnos) és nem is hagyja. Ha éppen a "téli bundát" vedli le, akkor szokta hagyni, mert gondolom zavarja, olyankor kijön még egy macskányi szőr belőle. Amúgy hetente porszívózok, és a mászókájából meg a kanapéból olyankor kis szokott jönni még egy macskányi, de a mindennapokban abszolút nem zavaró (főleg úgy, hogy én annyira nem igénylem a patent rendet és tisztaságot), csak néha jóformán már hallom porszívózás után, hogy "nyávog a porszívóban az extra cica" :)
2016. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Egyesnek : rengeteg falusi rokonom van. Többen tartanak macskát, de csak pár évig élnek. Vagy autó üti el vagy valaki megmérgezi őket. Kutya is járt így. Sajnos némelyik kutya láncon élte le életét. Már kezdenek rájönni szerencsére, hogy a kertbe kivágás nem elég az állatnak. Nemcsak a panel kutyát kell sétáltatni. Nagyon sajnálom az olyan kutyákat, akik napi egyszer kapnak valami moslékot és annyi a foglalkozás. Csak riasztónak jók.
2016. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
"Nyávog a porszívóban az extra cica" ez nagyon aranyos :D az én lakásomban szinte nincs macskaszőr, ezen mindenki meglepődik, a 4 macska láttán, pedig heti 2x porszívózok, én sem viszem túlzásba :D de ha 1-2 kósza szőrszál nem zavar, akkor nem lesz gondod a coonokkal. Érdekes, az én bengálim szeretetigényes. Bújik, felugrik a vállamra, dörgölőzik, szereti ha simogatom, puszilgat. Lehet az ivartalanítás nektek is megoldja majd, mi már úgy hoztuk el a tenyésztőtől, hogy kasztrálva volt. Ő a legfiatalabb cicám, 2 éves lesz majd ősszel. Nekem a legvisszahúzódóbb a coon, a 2 leginkább pióca meg a sziámi, meg a ragdoll cica.
2016. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
annyi mondjuk tény, ha rájön a bengálira a hülyeség, akkor le se lehet lőni. Az idegeneket nem szereti, féltünk is a baba érkezésekor, hogy mi lesz, de meglepően jól fogadta. Csak a babának engedi a simit. Mondjuk kellett neki egy kis idő, hogy megszokja, hogy van egy új jövevény, aki csak bömböl, vinni kell mindenhova, mégis mindenki vele foglalkozik, de amióta a baba nagyobb, járkál, játszik stb, azóta meglepően jól elvannak. Jobban tűri a babát a cica, mint engem :) És a kiscsaj is nagyon szereti a cicát.
2016. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a sok választ, nagyon tanulságosak voltak:)

arra nem is gondoltam,hogy mennyi veszély érheti a cicákat kint, mivel mi az isten háta mögött élünk egy kis zsákutca végén.semmi autóforgalom , nincsenek kutyák és bolond szomszédok.

igazatok van,hogyha valaki forgalmas út mellett él,akkor alapból ki van zárva,hogy kinti legyen. nekünk szerencsénk van. ugyanitt a szomszédban 13 éves cica testvér van! mindig kintiek voltak. szóval lehetséges kint is hosszú élet..de tudom,hogy a főút mellett mennyi elütött cica van:( úgyhogy megértem a ti álláspontotokat is.

egyébként ha nagyobb a ház,akkor nem olyan gáz szerintem se. a nagyon pici panellakásokra gondoltam, ahol tényleg pár négyzetmétere van a cicának. de panelből is vannak nagyobbak, mi is egy 2,5 szobásban éltünk.

2016. aug. 9. 16:08
 27/27 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, macskája válogatja, hogy mennyire van el bent. Gyermekkoromban minden macskánk kétlaki volt, télen lakás, nyáron kertes ház, ráadásul falu szélén. Volt macska, aki mindenütt inkább aludni szeretett a fotelban. Azért általában szerettek kint lenni, de a lakásban sem tűntek szenvedőknek, csak látszott rajtuk hosszabb távon, hogy jó, hogy nincsenek mindig ott. De láttam állandó benti macskákat, akik láthatóan elég jól elvoltak lakásban. Az sem ingerszegény környezet, sőt. A 2 hónapos kinti kiscicc folyton bent van, amikor hagyjuk. A fotelt is szereti, de a papucs és a polifoam a nagy kedvenc...

Pár nm? Itt 80 van, 2 szinten, anno a lakásban 50 volt... A macska ment mindenhova, kinyitott minden ajtót, több szinten övé volt a világ... Nem apró az.


Az tény, hogy a kinti csavargás és vadászat mással nem pótolható, de nem minden macskának fontos ez.


Azzal a véleménnyel nem értek egyet, hogy a kinti macskák nem lehetnek boldogok. Miért ne lehetnének? Az ember nem a boldogságuk egyetlen lehetséges forrása... A mieink határozottan jól elvannak, szerencsére társaságkedvelők, jól bírják, hogy sokat foglalkozunk velük :) De elvannak egymással is, persze.

2016. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!