Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik a cicám ürüléket?

Miért eszik a cicám ürüléket?

Figyelt kérdés
Van két nagyobb cicám akik bentiek voltak. Kiszoktattuk őket. Viszont van két kis cicám is ők ide keveredtek hozzánk . észrevettem hogy férgesek azóta nem fogdosom őket venni fogok féregtelenítő pasztát mert tudom hogy fertőző de... A kisebb cicámnál azt vettem észre hogy eszi az ürülékét. Lehetséges hogy a férgek miatt van? Érzi rajta és újra megeszi? A válaszokat előre is köszi.

2016. aug. 22. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán, cicáknál az ürülékevés ritka dolog. Mit kapnak enni, és milyen időközönként?

Amúgy nyugodtan fogdoshatod őket, a féreg nem bőrön át fertőz, csak utána moss kezet. Egy kismacskának szüksége van a szeretetre, és a simogatásra, csak azért mert férges, ezt ne vond meg tőle. Féreghajtó tablettát meg állatpatikában, állatorvostól tudsz venni, kb 2-300 ft. Azt ajánlom, hogy vegyél mind a 4nek, mert a kicsiktől valszeg elkapták a nagyok is.

2016. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nappal szárazat kapnak. Este pedig konzervet :)
2016. aug. 22. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

És milyen márkát?

Ugyanis mind kutyáknál, mind macskáknál 95%ban a nem megfelelő táplálás okozza ezt. Félre ne érts, nem azt mondom, hogy éhezteted, de vagy nem kap elég vitamint, de ami valószínűbb, hogy nem kap elég fehérjét. A konzervet teljesen hanyagolhatod, szó szerint drága vizet veszel csak. Azt a pénzt inkább fordítsd egy jobb minőségű tápra, vagy húsra. A cicák ragadozók, legfőképp húsra van szükségük, és egy nagyon kevés kiegészítő táplálékra.

2016. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!