Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt szeretnem kerdezni nosteny...

Azt szeretnem kerdezni nosteny cicam 1'5eves paroztatni erdemes?

Figyelt kérdés
hogy van egy nosteny cicank masfel eves rajta van a parzas es szeretnenk hozza hozni egy fiu cicat szerintetek erdemes? Mert a cicaknak ha szuletne mar meg van a helyuk es gazdajuk es nem dobnank oket el mert szeretnenk meg is tartani (hazi macsek)
2016. aug. 21. 16:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Minden pároztatás kockázatos, ha nem vagy tenyésztő, tehát egyértelműen nem. Érdemes ivartalanítani a cicát, hogy a továbbiakban ne legyen ilyen probléma.
2016. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem érdemes.


Rengeteg macsek vágyik otthonra a menhelyeken, inkább segítsetek rajtuk.


Ivartalanítsd a macskádat, így sokkal kevesebb gond lesz vele, és sokkal kisebb az esélye jópár betegség kialakulásának.


Plusz, náluk is léteznek genetikai és nemi betegségek, mindig benne van a pakliban hogy valami lesz a cicá(k)val.

2016. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom az eddigi valaszokat! Akkor inkabb ivartalanitas nem akarom hogy baja legyen ment a zold pacsi mindenkinek
2016. aug. 21. 16:30
 4/35 anonim ***** válasza:
8%

Nem leszek népszerű ezzel a válasszal, de attól függ :)

Én is jó állatbarát lévén, már kölyökkorukban ivartalanítottam mindkét (különböző nemű) macskámat, mostanra pedig nagyon megbántam.

Az egy dolog, hogy az összes ismerősünk morgolódik, mert mindenki szeretett volna egy "másodpéldányt" a gyönyörű nőstényünkből, szóval talán még elég se lett volna egy alomnyi kiscica (az egyikük minden ingótárgyát fel akarta ajánlani érte :D), biztosan elkeltek volna.

Na de mindkettő tökéletes macska, okosak, jólneveltek, szépek is, szívesen bevállaltunk volna még legalább egyet, ha tudjuk, hogy olyan lesz, mint ők.

Hagynunk kellett volna az első almot, megtartani belőle egy-két kiscicát, és csak utána ivartalaníttatni.

Persze késő bánat eb gondolat, marad két macskánk :)

2016. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
20%

Egyelőre az ember túlszaporodása veszélyezteti a bolygót. A ivartalanítás pártiak miért ivartalaníttatják magukat?

Mi fizetnénk nekik egy sört.:D

vagy amit akarnak. Ezzel adóznán a szebb jövőnek.:)

2016. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%
Túlzás mennyire istenítik sokan a tenyésztőket. Sokuk divatból csúfít el fajtákat. Pl. kutyák közül bulldog. És sok más. Rengeteg egészséges macskát ismerek, akik egyedül szaporodtak. Ennyi erővel az emberhez is tenyésztő kellene és ivartalanítani sokat 1-2 évesen. Pont a tenyésztők miatt nem tud sok állat szaporodni, nem életképes. Ők tették ilyenné.
2016. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
34%

Igen utolsó, az ő munkásságuk engem nagyon emlékeztet egy olyan Chaplin bajszú emberére.


Abban igazat adok, hogy ne hagyuk agyba főbe szaporodni és elpusztulni szegényeket, de nyugateurópában nem is létezik ez a pökhendi szaporítózás, amit csodálok hogy itt még nem hangzott el.

Errefelé tudnak magénemberek is felelősségteljesen kisállatot tartani, és lehet utódjuk annélkül hogy valaki rossz szemmel nézne rájuk.

Ettől még a tenyésztők tenyészthetik és eladhatják a fajtatiszta jószágokat.

Ja, hogy itt egy házimacsek 80 euró? Meg egy fajtatiszta kutya 600 eurónál kezdődik?

Ja értem, pénzéert már rendben van...:)

2016. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
En a cicamat 2honapja kaptam mert a gazdaja nem tudott rola gondoskodni de jovohonapba el kell vinni oltatni es meg kerdezem az orvostol hogy o mit mond ra koszonom a valaszokat!
2016. aug. 21. 17:08
 9/35 anonim ***** válasza:
Ő kb. 10-20 ezer közt szivesen megcsinálja az ivartalanítást. Bár nem tudom mikortól lehet, mi 1 évesen csináltuk, amikor elkezdett tüzelni, mert nagyon szenvedett kandúr nélkül.
2016. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

"Egyelőre az ember túlszaporodása veszélyezteti a bolygót. A ivartalanítás pártiak miért ivartalaníttatják magukat?

Mi fizetnénk nekik egy sört.:D

vagy amit akarnak. Ezzel adóznán a szebb jövőnek.:"


ritka értelmes lehetsz

ezt a hülyeséget egyedül írtad ide, vagy valaki fogta a kezed?

jártas vagy egyáltalán a témában?

láttál már kóbór macskákat egyáltalán? vagy menhelyeket, ahol annyi szerencsétlen állat van, amiket nem tudnak hova rakni?

2016. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!