Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mondjam meg neki? Van...

Hogyan mondjam meg neki? Van egyáltalán beleszólásom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a harmadunokahúgom, aki 8 éves, Németországban él és most hazajöttek 3 hétre. A kislány minden másnap itt van, és a macskáinkat (és a cicákat, akik közül ketten 4 hónaposak, ketten 3 és egy 1 hónapos) egyfolytában nyúzza, a vállára teszi, mint egy kabátot, a hóna alá csapja és úgy viszi, ma meg mikor feljövök a kertből (kutyát sétáltattam), látom, hogy a lába között lóbálja a legkisebbet. Ha itt van egyik macskának sincs nyugta, egyszerre kettőt, meg hármat is felvesz néha és ha pihenni akarnának, felkelti őket, és felveszi általában a legkisebbet, mert az a kedvence. Alapvetően nincs semmi bajom a kislánnyal, teljesen normális, meg rokon is, de ez nagyon zavar. Néha pedig esténként (pont mikor vacsorát kapnak) hazaviszi őket, mert ugye a második szomszédban laknak, és majd a közöttünk lévő háznak a kapuján átteszi és hazamegy. Van jogom beleszólni és azt mondani, hogy tegye le, vagy legalább fél órára hagyja őket békén? Ha behívom, 10 percenként kimegy, mert elmondása szerint nem tud sokáig bent lenni mert begörcsöl a lába, ha sokat ül, meg hogy nincs bent levegő (két ablak is nyitva van egyébként). Van ebbe egyáltalán beleszólásom? Én 13/L vagyok, de a szüleimet is zavarja egy kicsit.
2016. aug. 28. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A szüleidnek kellene határozottan beszélni vele, de szállj be te is. A ti macskáitok és a kislány csak vendég nálatok. Mondjátok el neki, hogy kell bánni a macskákkal, hogy kell őket felemelni, mikor kell őket békén hagyni, hogy lehet játszani velük. Kicsit érzelmileg is meg lehet próbálni hatni rá, pl. azt mondani, hogy szegény cicáknak nagyon rossz, ahogy bánik velük, ezt ő sem akarja, ha szereti őket. A macska nem játékszer, hanem élőlény. Ha pedig semmiből sem ért, akkor bekeményíteni: addig egyáltalán nem nyúlhat a macskákhoz, amíg meg nem tanul rendesen bánni velük. Duzzoghat, sírhat, adhatja az ártatlant, nem és kész. Vagy megtanulja, vagy nem érhet hozzájuk!
2016. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én voltam ilyen fiatal, akkor a szomszéd gyerekek piszkálták a macskáimat, folyton cibálták és nyúzták őket. Mikor láttam, hogy az egyiket a földön húzzák, nekiestem a fiúnak és lány létemre elég jól elvertem. Ez már jópár éve volt, de azóta a közelébe nem mennek a macskáimnak. :D

De ennyire drasztikus azért ne legyél, mert az eset után nagyon megromlott a viszony a szomszédokkal, de ha a szép szóból nem ért, akkor kicsit keményebb eszközökhöz kell nyúlni.

2016. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak azt mondjátok neki, hogy tegye le a macskát, hanem valami ilyesmit:

Azt akarod, hogy szenvedjen a cica? Azt akarod, hogy fájdalmai legyenek, megbetegedjen? Ennyire nem szereted azt a macskát, hogy azon mesterkedsz, hogy meghaljon? Mit szólnál hozzá, ha téged is valaki egész nap emelgetne meg nyomkodná a hasadat? Ők sokkal gyengébbek nálad, meg is ölheted őket a sok nyaggatással...

2016. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

# 12


Úristen, ez nagyon jó sztori volt, máris jobb kedvem lett. :D

Adtál a kis gyökérnek.

2016. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!