Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szavakkal mondjam el a...

Milyen szavakkal mondjam el a szüleimnek hogy szeretnék egy cicát?

Figyelt kérdés

ha csak így mondanám arra az lenne egyértelműen a válasz,hogy : "Nem!"

te hogy kértél? olyanokat se írjatok hogy mondjuk fogok eggyet és hazaviszek,mert az biztos hogy a cicával eggyüt pároslábbal rúgna ki a lakásból!!:(


2010. jan. 5. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig más esélyed tényleg nincs, mint hogy meglátják a cicust, és beleszeretnek. Sokaknál bejött már. Lényeg, hogy biztosítva legyen a cica sorsa, vagyis olyan helyről vidd, ahol visszafogadják, ha mégis kivágnának vele a szüleid.
2010. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy anyukád kidobna a macskával együtt :)

Egyébként, amikor én 12 éves voltam, én is nagyon akartam egy kiscicát. Persze nagyon tetszettek a fajtiszták is, de hát arra nem volt pénzünk, így hát maradtak a házi macskák nagymamától. Én személy szerint először elmentem a könyvtárba, és elolvastam sok sok macskatartásról szóló könyvet. Anyukámék látták rajtam a lelkesedést, de még mindig nem árultam el nekik, hogy a legnagyobb vágyam egy saját cica. Sok türelmesen eltöltött nap után aztán addig-addig mondogattam anyáéknak, hogy végül a szülinapomon hazahozhattam a cicust. Persze megígértem a szüleimnek mindent. Hogy takarítom a macskawc-t meg hogy etetem stb. És így is volt. Azóta is boldogan élünk itthon a családdal, és a mára már szinte öcsémnek nevezett/kezelt 10 éves kandúrkánkkal.

De az biztos, hogy többé nem lenne macskám a lakásban. UGYANIS: nagyon hullik a szőre, mindenhol megmarad, mindenbe beleszáll stb. Jól gondold meg!!!

Sok pozitívuma van, de van negatív oldala is!!

2010. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

20:40-nek:

Lehet kapni cicasimogató kesztyűt, amibe beletapad a kihullott, meglazult szőr. Ha naponta egyszer átsimogatod vele (még élvezik is a cicusok), nem a bútoron és a szőnyegen landol a cica szőre.

2010. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szia!


Én 14 éves voltam, amikor találtam az utcán egy kutyát..hazavittem..Anyám páros lábbal rúgott ki vele először, és így ment a telekre..Kitartóan vittem neki a kaját, aztán megkérdeztem anyut, hogy nem maradhatna-e a lakásban..Azt mondta, hogy ha nem sz@rik be, akkor maradhat :) És csodák csodája szobatiszta volt..

Szerintem, ha biztosítod a szüleidet arról, hogy teljes mértékben gondoskodsz róla, és a tisztaságról is, és mondjuk köttök egy kompromisszumot, hogy adjon neked egy hetet, stb, abba bele fog egyezni..

én amúgy javasolnám, hogy felnőtt cicát fogadj örökbe, ne kiscicával kezdd, mert azok még nagyon rosszak, és nem szobatiszták..

2010. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Meg kellene kérdezni a szüleidet, miért nem akarják.

Addig nem tudsz érvelni mellette. Elképzelhető, hogy anyagi okai vannak. Azért nem olcsó. Ivartalaníttatni kell. Oltatni , féreghajtani (ezeket ismételni ).

Bármikor megbetegedhet, pénzbe kerül az alom és a táp is. Ráadásul, ha azt szeretnéd, hogy egészséges legyen akkor jó minőségű étellel kell etetni. Tehát ezeket is figyelembe kell venni.

Egy macskával jó esetben 15-20 évre is elkötelezheted magad. Nehézkes elmenni akár egy hétvégére is. Az állat ellátását és felügyeletét meg kell oldani. Ha ennyire szereted az állatokat nézz utána nem tudsz-e valahol önkéntes állatgondozói munkát vállalni a szabadidődben. Akár a szünetekben.

Ha nem anyagi okai vannak és látják a szüleid, hogy igenis felnőttél a feladathoz akkor lehet, hogy megenyhülnek.

2010. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Huh, nekem azt hiszem 6 éves koromban voltak az első cicáim [2-en]. De nálunk apu is nagyon szereti az állatokat, mint én, de anyu nem rajong értük. :S

Nagymamámtól hoztuk el őket.


Válaszodra nem nagyon tudok mit mondani, mivel nekem könnyebb volt. Azért remélem megengedik neked a cicát, nagyon aranyosak, és tuti imádni fogod te is ha lesz neked! :)

2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lakásba nekem sem engedték a szüleim. Akkor nagyon mérges voltam rájuk, de azóta beláttam, hogy igazuk van. El kell költözni kertesházba, és ott lehet cicát tartani.
2010. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
69%
Pár egeret csempéssz be a lakásba. Aztán mikor észreveszik mondd nekik, hogy bezzeg ha lenne 1 macska, akkor nem lenne egér :)
2010. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem is már kiskorom óta voltak cicáim, apukám fogadta be őket, állatbarát-bizonyos szintig...

Aztán eltűnt az egyik cicám, elköltöztünk és odahoztak egy kiscicát, hát itt is maradt :)

de őt meg ellopták :(

igy pár évig cica nélkül voltam, de szerettem volna már egyet, találtam is egy kismacskát de nagyon mérges volt anyukám és nem engedett haza vele, igy ott kellett hagynom... nagyon kikészültem.

Aztán pár hónap múlva a kertünkben találtam egy cicát, bevittem a garázsba (szerencsére nem voltak otthon) de úgy elbújt, hogy 3 napig nem került elő, azt hittem kiment. Aztán előkerült, megmutattam apukámnak, de azt mondta h lány és rakjam át a szomszédba, ne kölykezzen ide :S

úgyhogy heteken keresztül titokban ápoltam, nagyon le volt gyengülve, nem is járt...

aztán kiderült, de nem mondtak semmit, nem is győzködtem őket.. aztán mondtam apukámnak h köldöksérve van, erre mondta h úgyis meg kell műtetni, ne legyenek itt kölykök.

Igy apukám mondta ki h itt marad :)

Azóta is velünk van, már 3 éve :D

2010. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezeket az embereket, akik nem engedik a gyerekeiknek, hogy háziállatot vegyenek. Nekem pl. anyukám imádja a tengerimalacokat, a nyuszikat, kutyákat. Bele is pusztulna, ha nem lennének ilyen kisállataink. pedig már 50 éves.
2010. jan. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!