Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Cicám állandóan az...

S. O. S Cicám állandóan az alomra jár, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A cicám 7 éves ivartalanított nőstény. A probléma, hogy egész este az alomra jár, eredmény nélkül. Épp ma takarítottam, pisi és kaki is volt benne. Már a szőnyegen és egyéb helyeken is meg áll, mintha pisilne vagy kakilna de semmi eredmény. Nagyon aggódom, mert olvastam, hogy a húgyúti elzáródás nagyon veszélyes, az állat elpusztulásához vezethet. Sajnos ilyenkor már nincs sehol állatorvos :( Honnan tudnám megállapítani, hogy székrekedés vagy vizeletürítési probléma?
2016. szept. 17. 21:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sajnos nincsenek jó híreim :(


A cica még mindig nincs jól. Elvittük a szokásos dokijához, ő ultrahang vizsgálattal illetve vizelet vizsgálattal megállapította, hogy tele van a cica hólyagja kristályokkal, üledékkel, vérrel ami újra eltömheti a húgycsövet. Kapott rengeteg szurit és egy pasztát ami feloldja a kristályokat. Nagyon aggódom érte :(

2016. szept. 20. 11:26
 12/24 anonim ***** válasza:
Szegényke... :( jobbulást neki!
2016. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És mit ajánlott, milyen diétát folytasson a cica?
2016. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A mienknek is ez volt, nagyon megszenvedtünk vele. Meg kell nézetni a kristályok típusát aztán a megfelelő gyógytáppal etetni. Én még pasztáról nem is hallottam.
2016. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Egyébként katétert is kéne kapnia és infúzióval átmosni a hólyagját. Szerintem keress másik dokit.
2016. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Annak örülök, hogy végre kiderült, a valódi probléma, annak nem annyira, hogy csak másodjára vizsgálta meg rendesen. Tőlem azonnal kértek vizeletmintát (a cicától, nem tőlem), és megnézte a doki, és megmondta, milyen típusú köve van. Ennek megfelelő gyógytápot ajánlott, de tudom, hogy van paszta is. Úgy tudom, a katéter egy súlyosabb eset. De azért én még mindig nem értek ezt-azt: mi injekciókúrára jártunk struvit kövekkel. Ezek az injekciók feloldották a benne lévő köveket. Utána kellett gyógytápot enni. Ami (ahogy a paszta is) savanyítja a vizeletet, így nem alakul ki újabb kő, ill. fel is oldja, ha mégis van pár. De nekünk négy egymást követő nap volt injekció, az utolsó két hétre szólt, utána két hét múlva volt még egy szuri, ami megint két hétre szólt. Téged meg hazaküldött, hogy adjál neki pasztát? Fel kellene oldani a köveket, ami aktuálisan a macskában van. Összegyűlt nyilván egy csomó kő. Ez dugította el. Azokkal mi lesz? Kikérdezgettem akkoriban az orvost, utána is olvastam nagyon sokat. Szerintem keress másik dokit. Gondoltam amúgy rátok többször, és szurkoltam a cicának. Másik orvost meg fel tudsz hívni, és kérdezd meg telón, mit kezdene egy húgyköves macskával. És akkor nem cipeled potyára oda szegény cicát, csak ha választottál.
2016. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Meg úgy őszintén seggbe rúgnám a dokit, amiért hazaküldött először úgy, hogy húgyhólyaggyulladása van. Te is leírtad, mennyire veszélyes a húgykő. A gazdinak ezt nem kötelessége tudni, nem úgy születünk, de neki, mint állatorvosnak, igen! Szegény cica, meg te, hát hogy tévedhet ekkorát?
2016. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Az első doki volt az ügyeltes, akinek sajnos nem látszott az ultrahangján a sok üledék. A második dokinak korszerűbb a gépe, megultrahangozta,vért vett.


Sajnos nincs jól a cica, 3 óta fent vagyok vele :(

Tegnap délután nagyon jól volt, nem volt semmi probléma. Ma hajnalba is kaját kunyerált, adtam neki. Utána kezdte el, hogy mindenhová odapisil pár cseppet. Látszik, hogy ingerült, lehet, hogy lázas is.


Sajnos mára már nem tudok szabadságot kivenni, így a tesóm viszi majd el a cicát 10-kor. Dokit 8-9 fele felhívom.


Szurkoljatok :(

2016. szept. 21. 04:50
 19/24 anonim ***** válasza:
Jézusom, csak néztem, hogy ki írt vajon hajnalban. Szurkolok.
2016. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Katéterezés lett a vége, nagyon csúnya dolgok jöttek ki szegénykémből:( Véreredménye rendben volt. Most nagyon kába még. Remélem innentől már gyógyulunk :)
2016. szept. 21. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!