Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb, de már...

Melyik a legolcsóbb, de már vállalható minőségű macska eledel?

Figyelt kérdés

Jelenleg whiskas -t adok/adtam a befogadott macsekomnak, de az a helyzet, hogy az állatorvosnál ezért eléggé megszidtak... :/


Viszont nagyon kevés pénzem van "ilyesmire", pedig egyetem mellett két helyen is dolgozom.

Viszont ha valóban az ilyen kaják tartós problémákat okozhatnak hosszabb távon, akkor melyiket ajánlanátok ami már elfogadható, de olcsó?



2016. nov. 16. 12:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, az én egyik cicám is csinál ilyet :) De sajnos ez nem mérvadó, mivel a gyártók bármibe tudnak olyan aromát tenni, hogy a cica megegye még azt is, aminek köze nincs a normális táplálékához.

Sajnos én is gondban vagyok, mert a férjem vásárol cicakaját a két közeli boltban, és azt vesz, ami van. Viszont korábban találtam olyan Coop (!) macskakaját potom pénzért, aminek nagyon jó volt az összetétele, és a macsekok is szerették. Én azt figyelem, hogy az összetevők között első legyen a hús, és arányaiban minél kevesebb adalékanyag, gabona. A Whiskasról én is rosszakat olvastam. De tényleg ki lehet fogni sokkal olcsóbb konzerveket, száraztápot élelmiszerboltokban, de érdemes megnézni kisállatboltokban,sőt a neten is lehet rendelni.

Ha pedig nem ideális összetételűt veszel a cicának, nem árt hetente párszor kiegészíteni egy kis májjal (az se drága), tojással, csirkehússal, ebédről megmaradt csontokkal (a porcos, inas részek a lényeg), főtt zöldségekből is lehet nekik adni egy keveset (pl. répa, borsó). És az is nagyon jó, ha kijár a cica és tud egy kis füvet legelni, bogarászni nyáron.

[link]

2016. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
(utolsó -> 8-as)
2016. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Jó, azért az se jó #9, ha ezerért veszel egy "goumeat de luxe" jellegű kaját nekik ami fél etetésre se elég. (Kajás cicákról van szó).


Bár ez még nem mentség a gyártóknak, hogy ne szart adjanak el... Bár mit várunk, mikor még az EMBEREKNEK árult "szalámik" 90%-a is gagyi törmelékekből áll, a többi meg megfizethetetlen. Jó mgoldás a házi füstölt kolbász, de mindig azt enni meg... csömör-csúcs!

2016. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

A josera tenyleg egy jo tap, egy pillanatra el is gondolkodtam azon, hogy "olcso"?

Aztan rajottem, hogy osszehasonlitva a whiskas es hasonlo ertektelen szemet reklamtap(tm) araihoz kepes tenyleg nem draga.

2016. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%
A Joserának szerintem csak a reklámja jobb. Kukorica van benne, amit én nagyon nem csípek, még kutyatápoknál sem.
2016. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Kedves 15 válaszoló, a josera lényegesen jobb, mint a whiskas, szerintem ez nem is kérdés. Másrészt, a macskáknak jó "zöldség" a kukorica. Persze, nem szabad túlzásokba esni, de az pont nem árt.
2016. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Joserát vegyél mindenképpen, megfizethető, és jó is.

Az én cicóm allergiás, baromi kevés fajta tápot tud megenni, összesen egy Josera, és két-három féle Happy Cat közül tudok válogatni.

Magasan a Joserát szereti a legjobban, szép egészséges is, az állatorvosnak sem volt ellene kifogása :)

2016. nov. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a bolti konzervek nagy részében kb 4% hús van.tápok terén sem jobb a helyzet.

én azt ajánlom,hogy nézz körül webshopokban. zooplus,petnet stb. és ott leírásban láthatod,hogy mennyi a hústartalma. minél nagyobb tartalmút válassz. ha nagy tételben rendeled pl 20 kg-os zsákot, akkor leosztva egy kilóra nem is lesz sokkal drágább,mint a most használt whiskas. de a cicának jobb lesz. csak annyi,hogy egyszerre kell fizetni ugye. de utána hónapokig nem.

meg tudom még ajánlani hentesnél a kimaradt kevésbé preferált húsok vásárlását. mindenféle nyesedék,szárny stb.. ezekből betárazol és ebből is adhatsz a cicának. én szoktam nyersen is, csak előtte kiszedem a csontokat. de főve is lehet,hogyha nem tudod kiszedni a csontot anélkül. szóval én konzerv helyett inkább igazi húst adok. laktatóbb és tudom,hogy mit eszik.

tápnak meg valamilyen jobb minőségűt. mondom, ha nagy tételben veszed nem drágább,mint a whiskas.:)

2016. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%
16-os, súlyos tévedés!! Amíg a kutyák valamennyire domesztikálódtak, és ma már inkább mindenevőknek tekinthetők, addig a macskák megmaradtak ragadozóknak. Vagyis az a kevés zöld (ami még véletlenül sem kukorica- brrr....) ami megesznek normálisan, mondjuk mint macskafű, na annak kizárólag emésztést segítő rostként van szerepe, még véletlenül sem hasznosul tápanyagként. Ha már van a tápban "zöld", az ugyan már ne az egyébként eléggé allergizáló, és még a kutyák számára is maximálisan emészthetetlen kukorica legyen.
2016. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
18-as, majdnem igazad van. A konzerv 20%-nyi szárazanyag tartalmának (mert a többi ugye víz) 4%-a állati eredetű anyag. Vagyis egy 400 grammos konzervből 320 gramm víz. A maradék 80 gramm 4%-a állati eredetű anyag (nem hús!).
2016. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!