Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb, de már...

Melyik a legolcsóbb, de már vállalható minőségű macska eledel?

Figyelt kérdés

Jelenleg whiskas -t adok/adtam a befogadott macsekomnak, de az a helyzet, hogy az állatorvosnál ezért eléggé megszidtak... :/


Viszont nagyon kevés pénzem van "ilyesmire", pedig egyetem mellett két helyen is dolgozom.

Viszont ha valóban az ilyen kaják tartós problémákat okozhatnak hosszabb távon, akkor melyiket ajánlanátok ami már elfogadható, de olcsó?



2016. nov. 16. 12:30
1 2 3
 21/29 potyike ***** válasza:
Amikor a macseknak konzervet vásárolsz,ne az árát nézd,hanem azt,hogy hány százalék húst tartalmaz.Az itt felsorolt konzervek hús tartalma kb.5%.,tehát egy ragadozó állat táplálására nem alkalmas.Keresd a kb.80%-os "PREMIERE"konzerveket,vagy a 70-80%-os "GRAU" konzerveket.Nem olcsók,de alkalmasak,egészségesek.Menj ki a macskakiállításar,most a hét végén a LIDL-ben lesz.
2016. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 potyike ***** válasza:
Ha magad készíted a kaját a macskának,akkor az a legolcsóbb.Állatorvostól kapott ötlet alapján,ha van időm én így készítem.Veszek a piacon kb.1.5 kg elsőséget,olcsóbb kicsontozható húst,adok hozzá 1 sárgarépát,kukorivakonzervet,zöldborsó konzervet-ami éppen van-a kuktában agyon főzőm,majd ha kihűlt ledarálom,mixelem,vissza a tűzre olcsó zabpehellyel besürítem.Dobozolom,irány a mélyhűtő.Arra figyelek,hogy 70-80% legyen a hústartalom.Sok sikert kívánok a cicákhoz is és a tanuláshoz is.
2016. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
25%

19-es, egy dolgot elfelejtesz figyelembe venni. Egy igen fontosat.

A kutyák nem fürdenek :)

Amelyik tápban általad említett "emésztést segítő anyagok" vannak, azok éppen azért szerepelnek benne, hogy a cica ne felülről, hanem alulról szabaduljon meg a szőrszálaktól.

Lehet, persze, 100% hústartlamú kajával is etetni, de akkor vagy adsz neki külön valami cuccot szőrcsomókra, ami ugye megint csak emésztést segítő lesz, szóval ugyan ott vgay, vagy két naponta figyelheted, ahogy öklendezik.

A kukorcia erősen allergizáló? Az allergiás macskámnak semmi baja nincs tőle, még akkor is kéri, ha nem tápban látja, hanem a csövön a kezemben.

A súlyos tévedés az, hogy a macskák kizárólag húst esznek. Tépkednek füvet, de felfalnak gyümölcsöt is, ha épp olyan kedvük van. A kukoricától bajuk nem lesz.

Annyira szeretem, amikor az ilyen általános "nagyonértekazállatokhoz" tévedések ahelyett, hogy kihalnának, még fennhangon kihirdetésre is kerülnek.

Azt meg azért ugye tegyük hozzá, hogy amit te megeszel, abból mennyi hasznosul tápanyagként... :)

Talán állatétkeztetési szakmérnök vagy?

2016. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
1. vagyok,ugye írtam hogy mi CBA-sat használunk,a nagyszülők is ezt használták ősidők óta ,nem tudom mennyire jó minőségű táp de 16 éves volt a kandúr mire meghalt de csak mert összeverekedett egy másikkal,,foga se volt már szegénynek,ázott tápot evett :),ebből következtetem hogy ha a táp nem is legjobb a cica élheti életét rendesen,de azért nem árt odafigyelni vásárláskor,ha van alkalmunk a szagát ellenőrizni ,legalább büdös ne legyen,na meg a cica széklete is sokat elárul,pl hogy mennyire hasznosítja az eledelt...
2016. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Szia, én ajánlom figyelmedbe a Zooplus.hu-t. Rengeteg fajta ételt árulnak, és részletesen fel vannak sorolva az összetevők, tudsz válogatni aszerint, hogy melyikben van a legtöbb hús. Érdemes nagy kiszerelést venni, akkor olyan 1000-1500ft/kg-ra kihozod a jó minőségű száraz tápot. Alutasakos és konzerves is van bőven, ha azt is szeretnél, és nagy tételben ezek sem kerülnek sokkal többe, mint a Whiskas.


Plusz ha 15 ezer forint felett vásárolsz, ingyen házhozszállítanak, szóval akár almot is vehetsz, és nem kell bajlódni a cipelésével.


Én nagyon max egy tizesből megoldom a macska havi költségét, prémium táppal, és néha még adok neki főtt csirkét is. Nem tudom eldönteni havi szinten mennyi lehet pontosan, mert mindig egyszerre veszek neki több kiló kaját és aztán azt eszi pár hónapig, de elosztva szerintem 10 ezer/hó, amiben benne van az alom is.

2016. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Akkor már legjobb azonnal húst adni nekik, annak hústartalma 100%. Kár, hogy belehalnának.


Jó lenne, ha pár cég nem a macskákon akarna nagyot kaszálni a 3000 kilóáras macskakajákkal.

2016. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
mármint mibe hallnak bele?A színhúsba?Mi a csírkésnél veszünk olcsón farhátat,tuskóra rárakom baltával felaprítom és ehetnek,eddig még nem haltak bele :D
2016. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 potyike ***** válasza:
48%
Könyvet ajánlok,Németországb an jelent meg,de nálunk is megjelent magyar nyelven.A címe:"Hazudik a leves"Sok fejezetből áll,mindegyik egy-egy termékről ír,a gyártók hogyan verik át a vásárlókat.Az egyik fejezet a macskakonzervekkel foglalkozik.Olvassátok,okuljatok.
2016. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Normális macska nem hal bele a húsevésbe :D Sőt, teljesen jól elboldogulnak a csontokkal, halszálkákkal is... A sertés és marhahúst érdemes megfőzni, a kórokozók kiiktatása céljából.

Én ismertem olyan családot, ahol a cicák minden nap húst és májat kaptak, én sose láttam még olyan gyönyörű, egészséges cicákat...

2016. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!