Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használja a cicám...

Miért nem használja a cicám az almot?

Figyelt kérdés

2 éves nőstény, ivartalanított cicum van és eddig soha nem volt probléma a alom használattal. De az utóbbi másfél hétben többször ment félre neki és egyre feltűnőbb helyekre ürít. Folyosó közepe, bejárati ajtó elé. Ma pedig a szőnyegre, ami miatt nagyon megharagudtam. Miért csinálhatja ezt?

Édesanyám szerint bele kéne nyomnom az orrát, de én ezt inkább kihagynám.

Mit tegyek?



2016. nov. 19. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Igaza van anyukáknak, de ha nagyon nem akarod akkor ne tedd. Szerintem azért nem oda végzi a dolgát, mert valami idegen szagot érez ott. Amúgy mikor lett ivartalanotva?
2016. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
*ivartalaitva*
2016. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már több, mint egy éve ivartalanítottuk. Nem tudom, mit érezhet ott, nem változott semmi. Ugyan két cicánk van, de a másik is már egy éve velünk van és 3 alomtálcát is tudnak használni
2016. nov. 19. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig minden rendben volt és nem változott semmi, akkor lehet, hogy valami betegség van a háttérben. Az enyém is akkor piszkított az ágyamba, amikor már nagyon beteg volt, nem tudom miért, de nem azért, mert nem bírt volna elmenni a vécéig, mert az ágyra is direkt feljött előtte. Ez szerintem ilyen figyelemfelkeltés, ilyenkor fájdalmuk van és együttérzésre, törődésre vágynak, hátha tudunk neki segíteni, ezért végzik előttünk a dolgukat.

Húgykő, vesekő, felfázás, méhgyulladás (ha nem vették ki), de teljesen más betegség is lehet. A viselkedésén nem látszik, hogy beteg lenne?

2016. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Húgykőnél kimondottan szokott a macska furcsa helyekre pisilni. Ha ez most van újonnan, akkor tényleg betegség állhat a háttérben. (Azért pisilhet máshova, mert fáj neki a pisilés. Aztán ott, ahol kéne - az alomban - éppen nem sikerül, máshol meg már muszáj). A macskák egyébként nagyon jól rejtegetik a betegségeket, aztán amikor már betegnek néznek ki, akkor már nagyon betegek.

A húgykő konkrétan végződhet dugulással, vagy ha a kövek felsértik a húgyvezetéket, akkor véreset pisil.

Aztán meg durva vége lehet.


Szerintem mindenképpen vidd orvoshoz. Ha nem történt változás a macska életében, akkor csak betegségre lehet fogni.

2016. nov. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem viselkedik másképp, de most kicsit megijedtem.

Mindenképp elviszem orvoshoz.

Köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 20. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akartalak :-), de biztos, ami biztos, jobb lesz. Mivel a leírás alapján, ahogy látom nincs jobb ötletünk.
2016. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orrát bele ne nyomd! Ezt nem fogja érteni, csak megijeszted.

Az ilyen látszólag indokolatlan változás általában betegséget jelez. Állatorvosi kivizsgálást javaslok.

2016. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2016. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!