Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskám...

Mit tegyek, ha a macskám nagyon rossz és agresszív?

Figyelt kérdés

Van egy 8-9 hónapos, lány, egyenlőre még nem ivartalanított szobacicám. Az a problémám vele, hogy eszméletlen makacs és agresszív. Ha csinál valami rosszat (pl. az étkező asztalra mászik, a kanapét kaparja a 2db kaparófája helyett, vagy éppen VEZETÉKET RÁG!) nem számít milyen hangosan és eréjesen ordítok rá, 100%ig figyelmen kívűl hagyja. 1x elrágott egy vezetéket és gondolom egy kicsit meg is rázta az áram, de továbbra is rágni akarja őket. Azóta tettem rájuk müanyag burkot, de ez a macska viselkedésére nem megoldás.

Ha leteszem az asztalról akkor rögtön vissza megy. Aztán ujra. Csinálhatnánk órákig, Ő nem unja meg... Az is lehet, hogy játékként fogja fel. Pedig napi 2-3 órát játszok vele és amikor álmos, vagy most ébredtt, olyankor szelíd pár percig és igényli a babusgatást is. Tehát szerintem nem az a baj, hogy nem fárasztom le, illetve ennél többet nincs lehetőségem vele konkrétan játszani.

De játék közben is egy kicsit, valamint különben is agresszív: harap és karmol.

Van hogy annyira behergeli magát spontán, hogy ott harap ahol ér és már levegőt is alig kap. Ilyenkor ellökhetem, de vissza jön és még dühösebb. Nem számít, hogy sokkal nagyobb vagyok, ha elkapom a grabancánál is folyamatosan küzd.

Ha kiteszem a folyósóra, akkor képes több órán keresztűl neki ugrálni az ajtónak.


Az a vicc, hogy volt már 1 border collie-nk még a családdal (én gyerek voltam, de főleg én foglalkoztam vele), de vele teljesen jól boldogúltam. Nem feltétlenűl azért mert okosabb, hanem mert lehetett rá agresszíó nélkűl hatni.


Ennél a cicánál sem szeretnék erőszakot alkalmazni természetesen, hiszen az hosszútávon nagyon nem kifizetődő, illetve valószínüleg az sem segítne, de teljesen tanácstalan vagyok.


Másik macskán is gondolkodtam, hátha mégis az a baj, hogy sokat van egyedűl... Az nem oldható meg, hogy kiengedjem és nem is akarom. De mivan, ha a másik macskát is bántaná? Akár meg is ölné szerintem. :/



2016. nov. 21. 09:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%
10-es vagyok, csak most vettem észre, mennyi elgépelés és hiba van a szövegben, ezért bocsánat :$ Remélem így is sikerül egy-két ötletet meríteni belőle, jó cicázást neked :)
2016. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pudzsa válasza:
Sziasztok az én macskám általában lesből támad , el sétálok mellette és belém harap vagy ami a rosszabb hogy van egy kislányom és ő is csak üldögél a földön vagy sétál és egyszer csak le rohanja a macska a hét első lábával a nyakába kapaszkodik és el kezdi harapdálni!!! Ő is 9-10 hónapos ivartalanított kan macska! Előre is köszi
2020. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!