Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a páromat...

Hogyan vegyem rá a páromat hogy lehessen cicám?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és nem engedi a cicát!Én imádom őket!Megnyugtat a jelenlétük!
2010. máj. 3. 10:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az élet... ha nagyon akarsz állatot, akkor nyugodtan, majd vagy elmegy, vagy csak úgy monjda...
2010. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
akkor gondolkozz el rajta, hogy mi a fontosabb: ő , vagy egy cica. ha az utóbbi, akkor mondd meg neki, hogy így döntöttél, és kész. lesz még olyan pasid hidd el, aki azt fogja nézni hogy te mit szeretnél.
2010. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%

macskát panelba állatkinzás

én is szerettem volna,főleg miután a tulaj is megengedte (albérlet),de párom nagyon ellenezte (szülőknél kertes házban van 3 macsek)...engesztelésül hazaállitott egy tengerimalackával...


csak a kutyát,macskát nem akarja,vagy az egyéb kisállatokat se?

mit szolna egy hörcsöghöz? neked az nem lenne elég?

2010. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
És melyik fajta cicát érdemes venni?Én egyiptomi maú-t szeretnék!Ilyenem már volt egyszer,de nem panel lakásban.....!
2010. máj. 3. 11:02
 15/32 anonim ***** válasza:
67%
Az én párom is azt mondta: kutya-macska a házban nem lehet. 2 kutyám van, akik kinti-bentiek (kertes ház), egy pár hét múlva jön a cica...l :) Szóval, csak ügyesen kell rávenni. Próbáld még. Az első kutyusba úgy egyezett bele, hogy mondtam neki, hogy, ha nincs kutya, akkor az árából megyek tetkót csináltatni. (félhátas lett volna a 2 lapockámig) Azt mondta akkor inkább jöjjön a kutyus, nagyon megszerette, a következőt ő hozta, nekem lett meglepi.
2010. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Csak a kutya macska nem jó neki!Hörim lehetne,meg már volt is.....nem vagyok nagyon oda a rágcsálókért!
2010. máj. 3. 11:04
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg rossz helyzet.

Nem azért,de ha a párom azt mondta volna,mikor haza hozztam a kutyámat,hogy akkor ő megy.

Akkor elgondolkoztam volna,hogy vajon mennyire szerethet ha képes egy állat miatt elhagyani!!!??


A páromnak soha nem volt kutyája,nem szereti az állatokat,valahogy úgy gondolja/ta,hogy ez csak egy állat.

De mikor a kis menhelyi kutyumat (tacskó keverék) hazahozztam,csillogott a szeme. :)

Persze megkérdeztem,hogy mit szólna (!) ha lenne egy kiskutyánk.Bár ő tervezi a gyereket és ez miatt is félt,mert panelba lakunk,de azt mondta,hogy:

-ő nem szeretne,de ha nekem ez jelenti a boldogságot akkor legyen.És látja rajtam,hogy mennyire szeretnék.

De ő egyszer nem akar majd kutyaürlékbe lépni.


Bár ő tudja,hogy a szüleim kizárták és sokat sírtam neki még kamasz koromban ez miatt neki.


Hazavittam és a kutyus odatotyogott hozzá és emgnyalta a párom lábát.A párom óvatosan megsimogatta és azóta imádja.

De komolyan.Bejöhet még a szobába is,az ágyra nem (csak akkor ha a párom már ivott. :) és tényleg megszerette.



Szerintem teis gondolkodj el azon,hogy mennyire szerethet téged ha egy macska miatt othagyna??

2010. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kedvesek azok a válaszolók, akik azt mondják, hogy az ember párja le van sz*rva, vegye meg a macskát.


Nem mindenki bír állatok közelében élni, vagyis olyan fajta mellett, amihez rengeteget kell alkalmazkodni (kutya, macska.) Ez miért jelenti nektek azt, hogy egy állat miatt a másik mondjon le az ő igényeiről, "merthogy szereti a párját?" A szeretet nem abban nyilvánul meg, hogy mindent feladunk.

Ezzel ugyanazt mondjátok, hogy ha szeretitek a párotok, akkor elviselitek a dohányzását, amire újabban rákap? Na nem úgy van az... ő megy az erkélyre, ha füstölni akar, nem fordítva.


Én is próbáltam kutyás mellett élni, nekem nem sikerült, bármennyire szerettem, próbáltam mindent, de elfojtott indulatok maradtak bennem az állat miatt, és ez a végén megmérgezte a kapcsolatot. Pedig semmi sem változott, csak az állat jelenléte volt taszító (nem szoktam meg, hogy mindenem tele legyen kutyaszőrrel, vigyázni kelljen, mit hova rakok le, naponta 40x mossak kezet, mert lehetetlen, hogy ne érjek hozzá a kutyához(akkor már simogatás is van), vagy ne nyálazzon össze, nem mehettünk el hosszabb időre sehova, mert a kutyát vinni nem tudtuk, de egyedül hagyni és rábízni másra se lehetett...


A macskák annyival jobbak, hogy nem büdösek, és nem nyálaznak szét mindent, viszont tele van a lakás a szőreikkel is, és a kutya legalább a padlón marad, ellentétben a macskával. Nem olyan könnyű ám minden ruhádat naponta jó alaposan szőrmentesíteni, a zoknikról nem is beszélve, mert egyszerűen igénytelenség, ha rajtadmarad.


Pedig szeretem a macskákat, de nem élnék velük akármilyen körülmények közt.

Beszéld meg a pároddal, hogy őt mi zavarná pontosan a cicatartásban! Mert ha azok a kényelmetlenségek zavarják, amikkel majd nap nap után együtt kell élnie (szőr, bútorkarmolás) akkor ha TE szereted őt, nem fogsz macskát tartani panelban, sutba dobva az ő életviteli igényeit.


Valami akváriumos állat nem jó?

2010. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olyan embert kell választani, akiknek az állatokhoz való hozzáállása hasonló a miénkhez!

Kedves Utolsó, nem gondolod, hogy az is felad magából egy részt, aki állatra vágyna, de a kedves párja beint?

Én nem tudnék állat nélkül élni, aki meg tud, az kösse össze az életét egy ugyanolyan emberrel.

2010. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

11:29

Igen, jobb olyat választani, aki hasonló. Én sem kezdenék kutyás emberrel már többet, aki olyan körülmények közt tartja, ahogy én nem tudnék élni mellette. Mert tudom, hogy ők képtelenek felfogni, hogy nekem az mennyire idegesítő és rossz, ha pl a hálóban alszik a kutya, és néha felugrál az ágy szélére a mellső mancsaival.


Abban nem értek egyet veled, hogy az is feladja az énje egy részét, aki akarná. Először is azért, mert az egy "szeretnék"-dolog, amivel az életed NEKED csak JOBB lesz, a jelenlegin nem változtat. De a MÁSIKNAK sokkal ROSSZABB lesz. A második meg ebből következik, hogy te veszed figyelembe annak az igényeit, akinek rosszabb lesz... tehát megpróbálsz kompromisszumot kötni vele, pl lehet, hogy abba belemegy, hogy lehet kutya/macska, ha te sétáltatod, és bizonyos szobákba nem megy be.

(Engem nem zavart volna igazán a kutya, ha kizárták volna a hálószobából, legalább egy helyem lett volna kutyamentesen, ahová elvonulhattam volna, de a kérésem süket fülekre talált... szóval, akkor ki szeret kit?)


És ha valóban mániája az embernek az állat, és az a fontosabb neki, nem pedig egy ember, akkor a legjobb, ha elválnak, és keres magának állatbolond partnert.


Ezzel nem lehet mit csinálni, nem vehetsz rá senkit, hogy éljen rosszabb körülmények közt, csak mert te azt szeretnéd.

2010. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!