Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van okom ettől...

Szerintetek van okom ettől félni? (fertőzés)

Figyelt kérdés
Van egy ismerősünk, ahol beteg cicák vannak a lakásban, és most abból a házból került ide egy tárgy. Náluk "fogyóeszköz" a cica, így nem nagyon érdekli őket, ha betegek, az enyém viszont családtag, így nagyon féltem őt. Szerintetek elkaphat valamit attól?
2017. jan. 5. 10:59
 1/7 evimeri ***** válasza:
0%
Szerintem egy tárgytól nem lesz baja. De valóban sajnos a cicák az egyik legjobb kórokozó hordozók. Egyszer anyukám lábát megkarmolta egy macska kb. fél év múlva a hasában daganatot találtak. Szerencsére nem volt rossz indulatú, de a szövettan kimutatta, hogy a macska karmolástól volt. Ha annyira félsz azért kérdezd meg az állatorvost.
2017. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mi baja a cicáknak és az sem, hogy mi az a tárgy.

Ha olyasvalami, ami magas hőfokon mosható, akkor mosógép, domestos, forró víz.

Ha egy bútor, ami lemosható, akkor ugyancsak az alapos fertőtlenítést javasolnám.

Én a széltől is óvom a cicámat, de azért neki is van immunredszere. Ki is szoktam engedni a kertbe, ott sem kapott még el semmit, pedig más macska is biztosan sétált arra.

Biztos, ami biztos, fertőtlenítsd le jól azt a tárgyat és figyeld a cicádat, hogy nincs-e baja. De ha nagyon aggódsz, kérdezd meg az állatorvostól, hogy az a bizonyos betegség mennyire fertőző.

2017. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy mi bajuk lehet. Valószínűleg macskanáthások, dagad a szemük, meg nagyon vékonyak is. Egy elektronikai cucc, ami hamarosan eladásra megy, így ha minden jól megy itt se lesz már. Remélem telefonon is ad fevilágosítást a doki.
2017. jan. 5. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fertőtlenítsd le mindenképpen,már lehet venni ilyen törlőkendőket is amik fertőtlenítenek. Pl.sanitol. Ha a te cicád rendesen van oltva és féregtelenítve akkor minimális az esély,hogy beteg lesz, de mondjuk bőrbetegséget elkaphat amire nincs oltás. Az első válaszolót nem akarom megbántani, de ez konkrétan butaság amit ír. A rák/daganat nem terjed karmolással, és egy szövettan se mutathatja ezt ki.
2017. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az első nem rákot írt, hanem daganatot. Nekem is lett egy diónyi daganat a hónaljamba, és a vérvétel kimutatta, hogy attól a baktériumtól, ami az úgynevezett macskakarmolási betegség okozója. Nem mondom, én ettől megkönnyebbültem, mint állat, mert azt hittem rák, és ez szerencsére nem olyan súlyos, el is múlt. És nekem is egy kóbor örökbefogadott cica karmolása okozta. Attól még imádom. :)


Amúgy fertőtlenítsd a tárgyat. De egy baktérium gazdatest nélkül nem él olyan sokáig, szóval ha a macska nem is érintkezik vele, túl sok baja nem lesz.

2017. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mi a baja a cicáknak. A macskanáthát herpesvírus okozza, és ugye van sok durva macskabetegség, amik főleg testnedvekkel, és például szexuális úton terjednek.


A fertőtlenítésen kívül, azt a tárgyat nem lehetne elzárni egy kartondobozba? Vagy olyan helyiségbe tenni, ahol a cica nem jár, vagy a szekrény legtetejére (de ott lehet, hogy jár)?

2017. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló daganatot írt, ahogy te is.A Bartonella fertőzés(macskakarmolási betegség)a nyirokcsomók duzzanatát okozza nem daganatot. Valójàban a bolha fertőzi meg a macskát, de általában az egészséges ember leküzdi,csak a legyengült immunrencerű embernél okoz gondot.
2017. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!