Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ertelme annak ha valaki...

Mi ertelme annak ha valaki soha nem engedi ki a hazbol a macskat?

Figyelt kérdés
mi azert tartunk macskat hogy elkapja a ragcsalokat az udvaron, na most ha vki soha nem engedi ki annak van ertelme??? am is fontos a macskanak a mozgas a friss levego. hogy elkapjon allatokat.

2017. febr. 2. 21:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

5. Kinti macska könnyebben összeszed kullancsot, bolhát, tetvet, rühöt, aztán terjeszti házról házra, éppen ott ahol jár

2017. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
jo de akkor is en ugy vagyok vele hogy a szervezetenek ez akkor se egeszseges ha mindig bent van.
2017. febr. 2. 22:40
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az enyém az egyik 12 éves, a másik 10. Egész életükben bent éltek. Sose voltak még betegek!
2017. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 holnaptegnapja ***** válasza:
6%

# 10


---

bájos és aggódó.


Alapvetően a macskák legalább annyira (ha nem jobban) tudnak vigyázni magukra mint a környezete. Pl.az ember.


Ez csak akkor nem igaz, ha háziasítottak lesznek és ezt az ember a maga örömére, egyidejűleg, elveszi tőle.


A macskák (szerintem) sokkal alkalmazkodóbbak, és képesek trauma nélkül ezt megoldani. (pedig nincs nekik saját fizetett pszichológusuk)- az ösztön egy olyan elmélet, hogy ma sincs tisztázva, hogy mettől ösztön és mettől már az ember számára is értelem.

Mert az ember magához képest viszonyít nem csak állatot, hanem embertársát is.

Csak arra nem képes, hogy a viszonyítása a viszonyításához képest csak önmaga álma, vagy rajta kívül még más viszonyítási érték is igaz és valós e?


Ezen egy macska nem töpreng ennyit.

Kapásból "ösztönből", alkalmazkodóbb.

Az értelem és az ösztön vajon nem egy forrásból táplálkozik e?


A házi macska addig házi, míg a gazdájának környezetében hagyja magát olyannak mutatni, hogy képes szeretni és megfelelni a környezete kihívásainak.

(ravasz)

A macska valójában a saját egojának szeretne megfelelni.

Ebben nagyon hasonlít az emberre, és az embert pont ezért téveszti meg.


Ahogy a macska komfort érzete csökken, és már veszélyeztetett, ... egyre önzőbb lesz.

Pont mint az ember.


..és ez már kényelmetlenen.


... innen lehetne folytatni...

2017. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted a lényeget! A lényeg az, hogy ha egy állatot magamhoz veszek, akkor felelős vagyok érte. Felelős az egészségéért, életéért. Ezen kívül még azért is felelős vagyok, hogy az én állattartásom más embereknek ne okozzon kárt, kellemetlenséget, és ne ártson a természetnek (védett madarak pl.).
2017. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
mondjuk minden macska mas az enyem nem csinal karokat senkinek legalabbis nem tudok rola, mikor elkap vmi allatot en buszke vagyok ra h milyen ugyes csak neha be akarja hozni a hazba a kis rosszasag.
2017. febr. 2. 23:00
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán még sosem gondoltál bele, ezért furcsa is, hogy miket írok. :) Sajnos a szomszéd macskája sokat van nálunk, és sok kárt csinál. Telesz@rja az udvarunkat, a kutyáim pedig előszeretettel kaparják ki. Kinti-benti kutyák, szóval nem éppen egészséges dolog ez, pláne, hogy nagy gondot fordítok az állataim egészségére, higiéniájára. A kutyára halálos veszélyt jelent pl. a kullancs, amit az ide kóborló macska könnyen behoz az udvarunka, hiszen ő erdőn-mezőn, nagy fűben szabadon kószál! A kullancson kívül bármilyen élősködöt, fertőzést terjeszthet házról-házra. A kikelő virágaimat, amikkel rengeteget dolgozom, kikaparja, összetapossa a szomszéd macskája. Évek óta etetem télen a madarakat, a szomszéd macskája rendszeresen gyilkolja az etető környékén szegényeket, itt a saját portámon, az orrom előtt. A tetemeket itt hagyja, amit nem egyszer a kutyáim behoztak a lakásba.

Ne értsetek félre, nekem is van 2 macskám, szeretem őket, de a szomszédét illetően dühös és tehetetlen vagyok!

2017. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 holnaptegnapja ***** válasza:
48%

# 15


Ezt sajnos már csak hozzá gondoltam és nem írtam már le.


Szerintem is így van, ... "akit megszelídítesz azért felelős vagy". köszönöm a kiegészítést.


Milyen más ezt mondani, és mennyire más a saját bőrén is megtudni valakinek. (valaminek)

2017. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem látod és/vagy nem szól senki róla, még igenis okozhat másoknak kárt és bosszúságot a macskád. Továbbá vadon élő állatoknak (nem kártevőknek) is.


Az egerészéssel nem árt óvatosnak lenni. Ha egy macska rendszeresen otthon eszik, jó minőségű eledelt, vadászni inkább csak élvezetből fog, de nem fogyasztja el a zsákmányt (ez sem 100%-os garancia, persze). Ha ez nem teljesül, akkor nagyobb eséllyel meg is eszi azt, amit elejt. Ez viszont problémás is lehet, ha mérgezik az egereket. A macska is elfogyaszt(hat)ja a mérget, és egy mérgezésbe belehalhat egyik napról a másikra.


Ez csak egyike a kinti macskákra leselkedő veszélyeknek. Mint amint előttem írták, ott vannak az élősködők, autók, kutyák, (rosszindulatú) emberek is. Az oltatlan kinti macskák között elképesztő mértékben jelen vannak fertőző macskabetegségek is, amikre legfeljebb megelőzés (oltás) van, kezelés nem igen. A nem kívánatos kóbor macskaszaporulatról nem is beszélve.


Egy lakásban született, világ életében lakásban tartott macska nem vágyik ki. Nekem is volt benti macskám, akivel előfordult, hogy kidugta az orrát az udvarra 2 percre, majd iszkolt vissza a kanapéra, a jó melegbe. Nem igazán hatotta meg.

2017. febr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én lakásban lakok, és le szoktam vinni hámon sétálni a macskát. Ő élvezi, mindig kiröhögnek az emberek, de városban lakok, rengeteg autóval. Sajna az én macskám full idióta, öt percig se bírná egyedül és ha nem egy autó ütné el, akkor egy kutya tépné szét. De így hámon oké, ha rajta múlna még most ebbe az undorító latyakba is kimenne, de ezt inkább nem engedem neki.:D
2017. febr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!