Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz ez? Macska ellen a...

Igaz ez? Macska ellen a macska a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Nemsokára kertes házba költözünk. A környéken rengeteg macska van, ami alapvetően nem lenne baj. 2 gon van velük. Az egyik,hogy folyamatosan a bejárati ajtónál, a lábtörlőre pisilnek,így sokszor arra megyünk ki,hogy borzasztó büdös van. A másik,hogy a kert egy részét nyilvános wc-nek használják. A mi kutyánk,meg sajnos oda van a macskaürülékért,és nem tudjuk felügyelet nélkül kiengedni,mert rögtön két pofára zabálja.

A lényeg,hogy szeretnénk,ha ez a probléma megszűnne. De nem szeretnénk bántani a macskákat sem. A kutya se fogja őket elzavarni,mert kb levegőnek nézi a macskákat.

Viszont sokszor hallottam már, hogy ahol macska van a háznál,ott az ilyesféle gondok megszűnnek,vagy legalábbis mérséklődnek. Mennyire igaz ez? Amúgy is gondolkozunk,hogy legyen egy cicánk, de vajon orvosolná-e ezt a dolgot is esetleg? A neme nekünk mindegy lenne,mert mindenképpen ivartalanítanánk.


2017. febr. 13. 12:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Másik kutyát nem fogunk ezért hozni. Kinti-benti kutya, bőven elég nekünk egy. Meg nem akarok én ártani nekik. Csak nem szeretném,hogy itt legyenek.

Valószínű majd befogadunk egy morcosabb,felnőtt macskát. Köszönöm még egyszer!

2017. febr. 13. 14:17
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem vegyesek a tapasztalataim. Régebben két ivartalanított kandúrom volt, ők egy idegen macskát sem tűrtek meg a kertünkben. Most 5 macsekom van, köztük két kandúr (mindegyik ivartalanítva), és rendszeresen a mi kertünkben sétálgat legalább 3-4 idegen macska, sőt feljönnek a teraszunkra is és megeszik a cicakaját, illetve az egyik nem átall éjszaka kitúrni az enyémeket a kedvenc alvóhelyéről és ott aludni :( Nekem kell őket állandóan elzavarni, az enyémek olyan kis nyámnyilák.
2017. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Meg nem akarok én ártani nekik"


Nem fogsz nekik artani, mert hamar megtanuljak hogy hova nem szabad menni.

2017. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De ha saját macskátok lesz, annak az ürülékét is eszi majd a kutya. Szóval a probléma nem oldódik meg teljesen.
2017. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!