Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száraz macskatáp, vélemények?

Száraz macskatáp, vélemények?

Figyelt kérdés

Megfelelő az, ha csak száraztáppal etetek?


Royal Canint adok a cicámnak az állatorvos és a tenyésztő javaslatára. A neten viszont azt olvastam, hogy ugyanolyan rossz, mint a whiskas. Az RC-n nincs feltüntetve a hústartalom, ezért kicsit megijedtem. A fehérjetartalma magasabb, de ez is %-os arány. Nem tudom, hogy az számít-e, hogy a fehérje növényi vagy állati eredetű?


Acana és Orijen azok, amikről sok jó hallani. Tényleg jobbak mint a Royal? Honnét lehet ezt megtudni? Köszönöm a segítséget előre is :)



2017. márc. 21. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Royalnál csak a nevet fizeted meg inkább...

Általában azért azt javasolják, mert szerződésben állnak vele a reklámért... ezért van az, hogy belépsz a rendelőbe és mindenhol a Royal név néz veled szembe.


Ha megteheted anyagilag Orijent, Taste of the Wild-et javasolnék.

Vagy a Fressnapf-nak van egy saját márkása, amiről jókat olvasok, esetleg azt (Wilderness a neve).

2017. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én cicám RC-t kap, mert ebből volt ivartalanított kiscicás is, más márkából ilyet nem találtam. Az én macskám egészséges, szép és puha a szőre, egészséges a foga, széklete. Nálunk bevált. Ha felnőtt lesz, lehet keresek más tápot neki, de így, hogy még félig kölyök, egyelőre jó opciónak tűnik.
2017. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a royal nem említhető egy szinten a whiskassal, sokkal jobb táp. Valóban nincs feltüntetve,hogy hány % hús van benne, viszont az összetevők mindig csökkenő mennyiségben vannak feltüntetve. Tehát amiből a legtöbb van az van az elején,és lefelé csökken. Ha bizonytalan vagy akkor nyugodtan válts akár orijenre vagy acanára,vagy applaws(szerintem a legjobb ár/érték arányú táp,és van kölyöktápja is).
2017. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is bevált az Rc, de kipróbálhatod a real naturet. Az igen jó mínöség.
2017. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ha Orijent kezdek el neki adni, érdemes más táppal vegyítenem, hogy ne unja meg? (Csak 3 variációja van.)

Illetve ivartalanított cicának is megfelelő? Nem fog vesebetegség kialakulni nála?


Néztem a Taste of the Wildet is, de második összetevője az egyik típusnál borsó a másiknál burgonya, szóval abból van benne majdnem a legtöbb? :( Az Acanánál és az Orijennél az első 2sorban csak húsok vannak. Sajnos a Royalnál is a második összetevő a kukorica.


Azt hiszem egyértelműen az Orijen a legjobb ezek közül.


Azért félek váltani, mert ivartalanított cicám van és a Royalnak van sterilised tápja a többinek meg nincs. Másrészt születésétől fogva Royalt kapott, nem fogja megviselni a gyomrát? Persze fokozatosan szokatnám át, de nem akarom, hogy baj legyen.

2017. márc. 21. 15:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az új tápot fokozatosan kell bevezetni a cica étrendjébe,először kisebb mennyiséget kell keverni a megszokott táphoz majd fokozatosan növelni az új táp mennyiségét. Az orijen és az acana állítólag minden cicának megfelelő(kölyök,ivartalanított,idős)azt a gazdának kell mérlegelni,hogy egyetért e ezzel.
2017. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nézd engem is elkapott ez a gabonamentes láz. Èn is royalos cicát neveltem,de sokat olvastam ebben a témában és úgy döntöttem csak a gabonamentes táp a jó.Hát nem volt jó. Se a szagos végtermék se a macska szájszaga. A fénytelen bundáról nem is beszélve. Három hónap szenvedés után visszatértünk a royalhoz. Minden macska más persze,de itt azt látom sokan nem merik leírni,hogy jó a royal mert csak veszekednek velük és lepontozzák őket. Már én is átgondoltam ezeket a vese illetve húgyúti problèmákat és nem hiszek már a túlzottan magas fehérjetartalmú tápokban. Arról nem is beszélve,hogy a royal már bizonyított. A többi pedig kiderül idővel mennyire volt jó.
2017. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Complett catfoodot adj neki. Egyém csak azt eszi
2017. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

En Acana-t adok a macskanknak.

A royal canint probaltuk, de a macska nem ette meg, de pl a szuleim macskai szeretik. Az enyem inkabb ehsegszrajkolt.

Ekkor neztem ki az acanat es az orijent, eloszor az acanat probaltuk es azt szereti nagyon. Tobb, mint egy eve eszi, egeszseges, szep a szore, minden rendben van. Igy az orijenig nem jutottunk el, de ha ezt esetleg megunna, akkor azt probalnam ki.

2017. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

RC-t ne adj neki. Rossz táp. És hidrolizált fehérjéket tartalmaz, és az különösen rákkeltő.


Igen, számít, hogy állati vagy növényi fehérje van-e benne. A ragadozóknak állati fehérjére van szükségük. Én a nagyon magas fehérje tartalmú tápokat nem ajánlom, mert már vesztettem el cicát vesebetegségben... :(

A Sanabelle macskatáp állítólag nagyon jó. Keress rá. Avval nem foghatsz mellé.

Az én cicám most Happy Cat Supreme tápot kap, meg Purina One-t.

2017. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!