Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás? ( régóta küzdök...

Macskatartás? ( régóta küzdök ezekkel a kérdésekkel)

Figyelt kérdés
Sziasztok..:) szóval, van pár kérdésem. Előszőr is: kettő félperzsa macskám van. 2016. augusztus óta vannak meg (júniusban születtek) Bent tartjuk őket, az emeleten (és néha lent is lehetnek, mikor én itthon vagyok) Első kérdésem: Minden nap fésülöm őket (kb 20-20 percet), mégis mindenhol macskaszőr van(bútorok, padló(mondjuk ott csak söprögetésnél látszódik) ruhákon) Mit tudok ez ellen tenni? vágassam rövidebbre a szőrüket? esetleg a rossz étel miatt hullik ennyire?..2. kérdésem: Kettő alomtálcájuk van, mindkettő fedetlen(próbáltuk már a fedettet is), napi kettőször takarítom a tálcát(reggel este, többször nem tudom mert később érek haza az iskolából) es kettő hetente kifertőtlenítem az egészet. Mégis nagyon büdös van az emeleten.Mi lehet a baj? itt is az étel? (száraz, whiskas kiscicaknak való ételt esznek) Most áprilisban fogjuk ivartalaníttatni őket, lehet csak emiatt van ilyen büdös? Már nem tudok mit csinálni, folyton nyitva az ablak, pedig én rendesen takarítom őket.. az alom nem tudom zhogy rossz minőségű e: Biokat's alom. Egyelőre ennyi kérdésem van, ha eszembe jut még valami megkérdezem. Köszi, ha végig olvastad és segítesz..:)
2017. ápr. 6. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Javaslom a Furminatort, ezzel valamelyest csökkenthető a szőrhullás, viszont emellett is kell söpörni/porszívózni minden nap, sajnos a hosszú szőrű cicák ezzel járnak.

A második problémát valószínűleg a nem megfelelő táp okozza, a whiskas nem jó minőség, csak sokat reklámozzák. Abban az árban, sőt valószínűleg olcsóbban tudnál nekik rendelni internetről jó minőségű tápot. Pár honlap:

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szilikát almot hasznalj. Semmi szag nem lesz. Csak a nagydolgot kell kiszedni.

En Royal Canin tapot adok a cicamnak, amiben 40% a feherjetartalom a whiskasokkal szemben amiben kb 4%. Ég és föld.

Plusz egeszsegeset wczik emiatt es nem büzlik egyaltalan.

2017. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kandúrok akkor a jelölgetés miatt van bűz. Mielöbb ivartalanítsd őket.
2017. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem kandur cicam van, kb fél évesen kerult hozzam. Sohasem jelolgetett. Kb 3 eves volt mikor ivartalanitottam.
2017. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket! Ilyen furminátor kefét mindenképpen veszek, és a szilikatos almot is kipróbálom! és igen, mindketten kandúrok. ebben a hónapban visszük őket ivartalanítani.
2017. ápr. 6. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:

A fésülés meg túl sok.

Napi 20 perc fésülés a hajad is tönkretenné hosszútávon gondolj bele. Én heti 1x10-15 perces fésülést javasolnék kipróbálni egy darabig, lehet akkor nem hullana annyira a szőrük.

2017. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ivaros kandúr pisi nagyon kellemetlen szagú, ha ivartalanítjátok utána az jobb lesz.

És a kaján is valóban változtatni kéne, sajnos a whiskas nem annyira jó, kb egy szinten van a tescos 200 forint egy kilóért táppal.A marketingjük valóban jó és szeretem a céget

, de ennyiért vagy minimálisan drágábban kapnál jobb minőségű tápokat is. Ezekben 4% hús van, ez elég gyenge,főleg ennyi pénzért.

A jobb minőségű tápból tapasztalatom szerint kevesebb is elég és a székletük is jobb lesz. Nálunk az olcsó tápoktól meg konzervektől annyira büdöset csinálnak,hogy elviselhetetlen .Ha normális kaját kapnak,akkor semmi extra.

A szőrhullás amúgy így tavasszal érhető, de ha télen is extrém mértékben hullik,ott valami belső baj lehet.

2017. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj jobb kaját keresni nekik, hát hogymondjam, a végtermék szaga attól is függ, mit eszik. Nekünk is a szilikátos alom vált be. Mondjuk a Biokat's úgy tudom, hogy elég jó minőség, de csak hallomásból, nem próbáltuk soha. Én eleinte bentonitot vettem, hát abból is biztos van jobb, meg rosszabb, de elégedetlen voltam vele, nyáron szaga volt. A szilikátosnál nincsen szag-problémánk abszolút, felszívja a pisit teljesen. (Lány cicám van.). A szőrrel kapcsolatban: egyrészt a jobb táp is segíthet, hogy megálljon a szőrhullás. A Royal Caninnak van Hair&Skin nevű tápja, tényleg szebb lett a szőre a cicának, mikor ezt ette (pedig addig se volt csúnya :-) ), olyan, mint a kozmetikum reklámok, rá van írva, hogy 21 napon belül szebb lesz a szőre :-). A napi húsz perc tényleg sok. Valamint, ha nézel nekik vitamint az is segíthet. Egy vitaminkúrát egy ideig.
2017. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az alommal van baj, a Biokat's nem rossz. Teljesen normális, hogy két ivaros kandúr bűzt csinál, akármilyen is az alom. Biztosan csak az alomba pisilnek? Nem kaptad még rajta őket, hogy máshova is spriccelnek egy kicsit, megjelölve a területet? Ivartalanítás után javulni fog a helyzet.

Hosszú szőrű cicáknál érdemes a popsinál rövidre nyírni a szőrt, mert beleér az alomba amikor pisilnek, beleragadhat a kaki is, és ettől sem lesz jobb illat...

Szőrproblémára én is a FURminatort ajánlom. Több méret és több változat van, jól nézd meg, hogy melyiket veszed.

2017. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!