Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen macskám?

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik meg nekem. Van egy nagy udvarunk két kutyával, akik valószínűleg azonnal megölnék a cicát, ezért én benti macskának szeretném. Így nem tudna elszökni hónapokra, nem ütnék el kocsival, kevesebb fertőzést kapna és verekedésbe keveredne, stb.

Nem sokat lenne egyedül, délelőtt apa egy ideig itthon van, én meg mindig hazajövök délután, ha kéne, akár minden nap cserélném az almot is meg ilyenek.

Beszéltem egy barátommal, ő bent tart két macskát és nincsenek megoldhatatlan gondjai velük.

Eleinte örökbe akartam fogadni, de a nagyanyámnak most lesznek cicái két hét múlva, ezért számomra utó-szülinapi ajándéknak tökéletes lenne. Plusz hozzá egyszerűbben visszavihetném ha gond lenne a cicával (de szerintem tudnék felelősséget vállalni egy kiscicáért) mint egy menhelyre.

A kinti macskára kérlek ne próbáljatok rábeszélni, ha nem lenne kutyám sem nagyon támogatnám, akármennyire is "szabadelvűek" a macskák. Esetleg az én felügyeletemmel levegőztetném hámon.

15/L



2017. máj. 7. 18:11
1 2
 11/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%

Szerintem Te se gondoltad át igazán ezt a macskatartást, mint ahogy én sem akkor, amikor szereztem egy cicát...

Sajnos reálisak azok a félelmek, hogy a macska mindent szétcincál, összeszőröz, és akkor még ivartalanítás előtt mindent össze is pisil, csak hogy teljes legyen a kép.

Szerintem azt teheted, hogy belátod azt, hogy igen, a szüleid aggodalmai reálisak és ez nem a Te segítőkészségeden múlik, hogy "akár" még az almot is cserélnéd - minő áldozatkészség :D mert ez nem választás kérdése, egyszerűen takarítani KELL akár naponta többször is, ha nem szeretnéd, hogy az egész lakást vécének használja. Ha csak a macska élettartamát nézed: szobacica, ha jól tartod 20 évig is elél, szerinted hányszor fognak teljesen megváltozni az életkörülményeid 15-35 éves korod között? S ha felelősséget vállalsz a macskáért, akkor ebbe kell belegondolnod. Oké, hogy néha elmész 1-2 hétre otthonról és találsz valakit, aki eteti meg takarítja addig, de itt 20 év felelősségvállalásról van szó, nem csak egy "kiscicáért" való felelősségválalásról, ahogy írod.

Egy macska nem hagyja magát nevelni, legfeljebb azt tanulja meg, hogy a Te jelenlétedben ne vakarja az étkezőasztalon a fenekét, csak ha nem vagy ott.

Nem tudom mennyire igényesek a szüleid a higiéniára (vagy a macskatartó barátod), de egy macskával együttélésnél alap, hogy valahogy a kajádban mindig találsz macskaszőrt, ha a ruháid/ágyneműid miatt nem akarsz agybajt kapni, akkor olyan árnyalatú macskát válassz, aminek a szőre nem annyira feltűnő ezeken.

Szóval nehéz úgy tanácsot adni, hogy hogyan győzhetnéd meg a szüleidet, ha egyszerűen világos, hogy Te nem vagy tisztában a macskatartás sokéves felelősségével, a szüleid meg igen.

Az általuk vásárolt berendezési tárgyakat fogja megsemmisíteni a cukorfalat macska, ők dolgoznak meg az táp/alom áráért, s valószínűleg rájuk fogod hagyni a teljes macskagondozást is pár éven belül rövidebb-hosszabb időkre, vagy akár végérvényesen is.

2017. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!