Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik kellennek 2-3 hónapos...

Mik kellennek 2-3 hónapos kiscicának és hol tudom ezeket viszonylag olcsón beszerezni?

Figyelt kérdés
Életem első macskája lesz. Mire van szükségük ebben a korban: pl alomtálca alom játék jutalomfalat kaja kaparófa stb? Garázsban tartott cica lesz, úgy tervezzük.
2017. máj. 14. 22:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.En ugy gondoltam,hogy egy csaladi haz garazsaba lesz a cica,ahol egesznap nyugodtan kozelekdhet ki be.De igy,hogy egesz ejjelre belenne zarva nem fog mukodni a dolog.A macskak nagyon ontorvenyuek es ejjeli allatok.Hiaba tervezed el,hogy te majd mikor jatszol vele es,hogy majd ejjel bent alszik,ha o ejjel szeretne kint lenni es nappal aludni.Lehet egesz ejjel nyavogni fog a garazsba,amivel a szomszedokat is kiakasztja utana meg kint kereshet helyet maganak ahol aludhat.Volt panelos kijaros cicam o ejjel volt lent(szerintem biztonsagosabb is.),de nappal is lemehetett,ha akart.Most mar a csaladi hazba is ugy van,hogy telen ejjel bent alszanak es ahogy jobb lesz az ido fokozatosa szoknak ki.Es nappal is inkabb kint vannak.Ha semmikepp sem megoldhato,hogy a lakasba legyen,akkor legalabb egy cica ajtot szereljetek fel neki.
2017. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Elfog veszni így a cica.

Attól hogy a másik hajléktalan macska kénszerből beköltözik a garázsba nem jelenti hogy a tiétek nem fog az első napon elszökni.

Kertes házban is első hetekben mi csak úgy engedtük ki ha tudtuk figyelni amíg meg nem szokta a helyet.

2017. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Na ez így végképp felejtős, hogy lakótelepi garázssorról beszélünk. Minek akarsz így cicát? Ha lakótelepen laksz, akkor a lakásban tartsd, max. ivartalanítás után kijárással, ha már nagyobb lesz.
2017. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Most nézzen mindenki hülyének meg bármiféle idiótának, apám mondta, a lakásban nem lehet macska, csak max. a garázsban. Én ettől függetlenül szivesen tartanám benn a lakásban a társasba és kijárósnak átt szoktatnám. Pont nem azért kell nekem a macska mert csak szeretem és kell 1 macska, hanem anno is ajánlották pszichiátrián meg most is pszichiáter az állatterápia lehetőségét.
2017. máj. 16. 20:17
 15/20 A kérdező kommentje:
7-es igen, édesapám is mondta a garázsra a macskaajtó felszerelését. Ez mennyibe kerül amugy?
2017. máj. 16. 20:19
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem állatterápia, hanem önzés.
2017. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom.. még egy kertes házban azt mondanám ok de te egy lakótelepi garázsban akarod tartani?? Hát azt felejtsd el szerintem. Egy társas házban nem lehet máshogy vagy házban vagy sehogy.
2017. máj. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen állatterápiának és hasonlónak leginkább akkor van értelme, ha a gazdi és a háziállata között kialakul egy szorosabb kötődés. Nyilván, lakásban tartott állatra vonatkozik az ilyesmi.


Ezt egy kinti (elméletben garázsban tartott) macskával ezt mégis hogy képzeled?


Őszintén, nem rosszindulatból, de ez az ötlet nem működőképes. A macskának csak rosszat teszel vele.


Ő nem fog a garázsban lakni, csak mert te azt szeretnéd. Az teljesen más, amikor egy kóbor macska odaszokik valahova. Te egy kölyökcicát szeretnél egy vadidegen, lakótelepi garázssorra kirakni, ahol majd kóborolhat idegen kandúrok területén, akik eleve nem fogják megtűrni őt, vagy kifuthat egy autó elé. Jó eséllyel már az első pár napban elveszne szegény.


Sok cica egyébként, ha nincs hozzászoktatva, fél is a macskaátjáróktól. Még a fedett, ajtós macska WC-be sem hajlandóak bemenni, ha nem ismerik.


Ha apukád nem szeretne benti macskát, akkor inkább ne vállaljatok macskát, mert ez így nem élet szegénynek. Lakásban csak benti vagy semmilyen cica nem jöhet szóba.

2017. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Állatterápia céljára javaslom a menhelyeket. Sok helyen vannak cicák is. Oda járhatsz simogatni, törődni velük, mint önkéntes. Ezért nem kell saját cica így, mert az a cica úgysem marad meg ott a garázsban. El fog veszni, elütik, ellopják, felnőtt kóbor macskák elüldözik stb.
2017. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Javaslom a hörcsögöt, azt csak megtűri apád.

Igaz, hogy rövid életű, de szerintem az pont elég lesz.

Garázsban autót tartunk, tudjuk, mire használjuk az autót, ehhez képest a macska egy élőlény, te meg olyan szinten akarod használni, mint egy tárgyat.

Elég rosszul indul ez a terápia.

2017. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!