Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hasznos tanácsaitok...

Milyen hasznos tanácsaitok vannak, ha cicát akarnék tartani?

Figyelt kérdés

Még nincs de elkezdtem gondolkodni rajta.

24/lány

Ugye a konyha tabu elvileg de nekem amerikai konyhás a lakás. Nem gond ez?



2017. jún. 22. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen mindegy. rákell szoktatni, hogy ne ugráljon fel az asztalra, sütő stb.. és a macska bárhol eléldegél , ahol érzi a szeretetet, kap ételt és van egy kis hely számára, persze nem a legelőnyösebb egy panel.
2017. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem lakásba való, de majd itt sokan megmagyarázzák, miért jó egy területvédő állat 50 m2-re élete végéig.
2017. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy emeletes tömb. 56m² kb. :D

De amúgy igaz. De ez minden állatra vonatkozik. Kicsi helyen nagyobb odafigyelés kell hozzájuk.


Várom azért a tanácsokat :)

2017. jún. 22. 12:32
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
2es tetszik a szöveg. Pláne egy állatvédő szájából, hangzik furán. De őt is meg lehet érteni, lehet a te megközelítésed helyesebb viszont.
2017. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

egyszerű állatkínzás,de tudom nem ezt akartad hallani

gondolj csak a börtönökre,na a macskának is ugyanez lesz.

2017. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nov. óta van panelban cicám. A legfontosabb, hogy le tudja vezetni a fölösleges energiáját. Meg tudod tanítani, hogy ne másszon az asztalra, és szobatiszta legyen.
2017. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos, hogy ivartalaníttasd ki,akár fiú, akár lány. Kb lehetetlen ivaros macskával együtt élni panelban. A kandúr össze-vissza hugyozik és menne kifele, a nőstény meg tüzel, ami szintén nektek is bosszantó.

Oltatni is érdemes.

Alomra szoktatni nagyon könnyű őket(bár ehhez sem árt hogy ivartalanok legyenek). Víz mindig legyen előtte és száraztáp és jó minőségű konzerv+húsok mehetnek neki.

Persze kiegészítésképp mehet még sok minden, de hús tartalmú kaját minden nap kapjon.

Legyen sok játéka és játssz is vele ahogy tudsz.

Az asztalokra felugrani imádnak, de meg kell tanítani nekik,hogy pl a konyhaasztal tabu..Meg lehet tanítani, tudni fogják mit szabad és mit nem.(más kérdés,hogy a hátad mögött attól még lehet csinálni fogja)

2017. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Benti tartást pártolom. Kint elütik, elkapja egy kutya vagy egy idióta ember nyírja ki. Igen, vannak szerencsés esetek. Nekünk is volt egy macskánk, aki 20+ évet élt ugyan ott, ahol az én drágámat 3 éves korában becsapdázták és kinyírták.


De igen, megszokja, ha megtanítod, hova nem mehet. Ezen felül sose adj kutyáknak való bolhairtót neki, mert belehalhat. Tehén tejet se, maximum laktózmenteset, de inkább cicatejet, ha tejeztetni szeretnéd. Féreghajtás negyedévente. Disznóhusit csak főzve. Ha konzervezed, mindig magas hústartalmű konzervet vegy (70-80%), ne 4% szar whiskast, ami egyébként erősen rákkeltő. Ha ki akarod vinni az erkélyre, akkor pedig cicaháló.


Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2017. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Fiatalon ivartalanított legyen, különben széthugyozza a lakást az biztos. De amúgy én sem tartanék csak benti cicát, szerintem is állatkínzás, nyilván ellesz majd, de csak azért mert mégis mit tehetne szegény ellene.
2017. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A cicak tenyleg gyorsan tanulnak,konnyen meg lehet oket tanitani,hogy pl ne menjenek fel a konyhaasztalra.Bar en ugy erzem,hogy alapbol tudjak,hogy mi az amit nem lehet.Sokan ugy gondoljak,hogy egy panelos cica csak benti lehet,pedig,ha nyugis a kornyek meg normalisak a szomszedok siman lehet kijaros is.Szaraztap mindig legyen kirakva neki.Nedves kajabol szerintem jobb a kisebb kiszerelest venni annak ellenere,hogy az dragabb,mert a macsok szeretik a frissen bontott kajat es a reggel bontot konzervet este mar nem nagyon eszik meg.
2017. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!