Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macskatartóknak tippeket...

Kezdő macskatartóknak tippeket, tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Pár hét és a páromnak lesz egy kiscicája. Nekem még sosem volt macskám, és neki sem, úgyhogy lenne pár kérdésem a tapasztalt gazdikhoz irányítva.

Az egyértelmű hogy ivartalaníttatni fogjuk, nem fajtatiszta macska lesz, "sima kinti házi macska".

- Hogyan szoktassuk szobatisztaságra? Mivel jelenleg kinti macska, így ezzel még gondok lehetnek...

- Milyen cuccokat érdemes elsőre beszerezni neki? Almos tálca, fekhely, játék, saját tálkák, nyakörv, kaparófa, hám...?

- Milyen ételeket adhatunk neki, és mi az amivel vigyázni kell?

- Ha egyedül lesz (márpedig a párom dolgozik) milyen praktikák vannak, hogy "jobban viselje" azt a pár óra magányt?

- Hogyan szoktassuk majd le arról hogy ne ugorjon fel mondjuk a pultra, és ne karmoljon össze mindent? Tehát hogy a kaparófát használja ha éppen a körmeit szeretné élesíteni... Én attól is tartok hogy mi van ha ki akar ugrani az erkélyen és egy óvatlan pillanatban amikor szellőztetünk és senki se figyel rá oda, meg is teszi (a 4. emeleten van a lakás...).

- Lakótelepen lakunk, és errefele sok állatot lopnak el vagy ütnek el, ezért arra gondoltam hogy utcára csak hámban visszük majd le. Ez így megfelelő lenne neki?


Valamint ezeken kívül bármilyen jellegű észrevételeket és trükköket szívesen fogadunk!! A lehető legjobb életkörülményeket szeretnénk neki biztosítani! :)


Minden választ előre is köszönök!



2017. júl. 1. 23:31
1 2
 11/13 Dzseri ***** válasza:

-kell macskawc, lehet több is kell míg kicsi addig alacsony falú kell, hogy be tudjon lépni, ha már nagyobb akkor magasabb falú kell, hogy ne kaparja ki az almot, lehetőleg nyugodt helyen ahol senki sem zavarja mikor végzi a dolgát. Érdemes egy tálcát vagy cipőtálcát tenni elé, hogy a kiszóródó almot felfogja.

-kell etetőtál. lehetőleg kerámia, a műanyagot hanyagoljuk, egy a száraznak, egy a nedvesnek

-kell az itatótál, szintén kerámia, lehetőleg messze a kajától, mert nem szerünk a "dög" tehát a kaja mellől inni

-kell kaparófa, meg kell neki tanítani, hogy hogyan használja, pl. cipőfűzőt kell húzogatni rajta, ha ügyes lehet jutalmazni jutifalattal

-kell fekhely. nem kell túlzásba vinni, lehet venni is valamit de a kartondobozt is nagyon szeretik

-kellenek játokok, labda, egér, pálcikás toll, tollas horgászbot.

-lehet venni vagy építeni macskabútort, szeretnek a magasból nézelődni, szeretnek az ablakon keresztül is mozizni.

-kell kefe, hogy az elhallt szőröket kiszed és ne a pocijába menjen.

-kell jó minőségű táp: whiskas, kitekat, friskis stb. nem jó többet költenek marketingre, mint alapanyagra és nem is olcsók, tele vannak töltelék anyaggal, a macska csak eszi és eszi de nem lakik jól. Minőségi tápból kevesebb fogy.


itt vannak érdekes cikkek a témában:

[link]


www.szeretemacicamat.blog.hu

2017. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kata-92 ***** válasza:
Alomra úgy lehet szoktatni, ha beteszed és a mancsaival elkezdessz kaparni az alomban. Nyakörv nem kell neki, ha benti lesz, hám kell a sétáltatáshoz. A macskanyakörvek mind kinyílik ha meghúzzák, ha avval cinnéd sétálni meghúznád, hogy ne menjen ki pl az autó elé és már le is jött a nyakörv. A kinti macskáknak ez kell is, mert ha fent akad pl egy fán így nem fojtja meg. Rögtön tedd rá a hámot és sétálgass vele a lakásban, hogy szokja. Kajában én real nature wilderness kittent adok a maine coonjaimnak és happy catet kapott a kicsi a tenyésztőnél, akit ma hozott el nekem. Húst is esznek csak főzve, a tenyésztöknél nyersen ettek, de én inkább megfőzöm. Mi van ha szalmonellát kap pl a csirkétől. Én tenyészteni szeretnék maine coonokat szóval nekem 3 macskám van. Egyik ivartalanítva van, ő lesz a kandúrral állandóba kinti kifutóban. A nőstényt is kiteszem, ha nem tüzel, de mar fél évesen tüzelnek és nyilván akkor még fiatal szülni, ezért vele állandóan nem lehet. A kandúrt ma hozták nekem. Az erkélyre azt tudom mondani, hogy nekem is van erkélyem, macskahálót lehet venni az ablakokra, de én mivel szeretném ha kimenne ezért naphálót szereltetek fel oda ahol le tud ugrani és azt lehúzom, ha kint vannak. Így még a nap se fog úgy betűzni. A hámmal sétáltatás megfelel, ha megszokja enyém lefekszik a földre és szarik jönni. Bolha ellen bolhaírtó cseppet kell rá csepegtetni, az rá van írva meddig véd. Bravecto a legjobb, féreghajtóba enyéim ferdocatet kapnak kb 3 havonta kell nekik adni.
2017. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Kata-92 ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy kaparófának bútort vegyél inkább, azon feküdni is tud,ha játék lelóg róla mégjobb, enyéim imádják. Leszoktatni a felugrálásról úgy lehet, hohy vízipisztollyal lelocsolod, akkor megtanulja, hogy nem szabad. Dolgozni meg kell, ha magányos lesz, ha nem. Elissa a nőstényem folyton nyávogott, ha nem voltan ott és kizártam, de muszáj néha pl ha aludnék. Már jobb a helyzet, de még sokszor sír szegény, én azt csinálom, hogy csomó játéka van ami leköti. A zooplus.hun nagyon jó játékok vannak pl megvettem nekik a catit design playing circuitot ami egy felépíthető labirintus és egy labdát tud benne lökdösni, imádják. Alagútat is vettem nekik abban is imád feküdni, mert zörög. Labdája is van, azt is szereti, meg egy labirintus amit megtöltök táppal és, ahogy lökdösi alul kijön. Asszem mindenre válaszoltam, ha még valami érdekel írj privátot nyugodtan.😉
2017. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!