Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen rossz a macskám?

Miért ilyen rossz a macskám?

Figyelt kérdés

Már volt három macskám, de ilyen rosszal még nem találkoztam. Van kaparófája meg játéka, de azokhoz hozzá sem nyúl. Helyette a falon mászik, a függönyön lóg, a kanapét marja, az asztalon szét szed mindent, az összes kábellel amit megtalál játszik. És éjszakánként megállás nélkül nyávog, ha kicsukjuk a hálószobánkból, de ha beengedjük mindent szétszed meg rajtunk mászkál meg játszik és szétkarmolja azt a testrészünk ami nincs betakarva.


Fogalmam sincs mitől lehet ez, tudom hogy a macskák sem egyformák, de vele tényleg nem bírok és már egy hete nem aludtam rendesen csak naponta kb 2 órát. Olyan vagyok mint egy zombi, hasog a fejem és már kétségbe esésemben írok ide :(

A cicus még kicsi, pontosan nem tudni mennyi idős, kb 4 hónapos.



2017. júl. 3. 06:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ha lenne társa akkor talán egymást "gyötörnék". Az is lehet hogy nagyobb élettérre vágyik ahol szabad lehet. Például egy szomszédmentes tanyán a hatalmas természetes élőhelyen biztosan kimozogná magát. Némelyik házimacska kb. 1 hektáros vadászterületet is megkíván, még akkor is ha egy falu vagy város több idegen háza is beletartozik. A természetes élőhelyet is hiányolhatja. Ahol vadászhat, fára mászhat, csavaroghat.

Ha ez folytatódik akkor úgynevezett tartós kialvatlanságot is okoz. Annak egyik tünete tud lenni például az agresszió.

2017. júl. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ebbe a korban a legaktívabb, ilyenkor ha nem alszanak rohangálnak megállás nélkül
2017. júl. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz, "csak" energiabomba.

A kaparófát a mieink sem használták soha. Végül egy olcsó, könnyen pótolható szék lett a "kompromisszum", bár akkor is rájuk szoktunk szólni, de mást nem bántanak.

Mi kicsi korukban rászoktattuk őket arra, hogy a zárható előszobában alszanak. (Én a hálószobám kulcsra is zárom, mert tudja nyitogatni az ajtót.) Néhány éjjel volt egy kis "műsor", de rájöttek, hogy felesleges energiapocsékolás. Légy következetes!

2017. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez a legaktivabb kor, en 2 eve csinaltam ezt vegig az en cicammal. ilyenkor csak a kivaras segit. ha bemegy hozzatok akkor simogasd meg sokszor ejjel is de ne jatsszal vele. a masik dolog hogy a ferjem csinalt egy kis botot amire a vegere szines szalagok vannak felteve. imadta es legalabb napi fel orat ugralt utana es jol elfaradt mielott ejjel aludni mentunk. ami meg fontos a RENDSZERESSEG. legyen nagyjabol pontos etetesi ido, jatek, dedelgetes lehetoleg hasonlo idoben. a cicak (is) nagyon szeretik a rendszeresseget.nekem 30 eve vannak cicaim ha kerdesed van irjal privit.
2017. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokaat!

Rendszeresség van, mindig 8kor kap enni, 10ig bent van, játszunk vele utána meg kicsukjuk. El van kb éjfélig utána nem csinál semmit csak megállás nélkül nyávog. Próbáltuk figyelmen kívül hagyni, de már fél óra után majd szét robbant a fejem, ilyenkor beengedtük, vissza feküdtünk. Akkor cuki módon oda jött, dorombolt, pici simi, aztán ment és valamit elkezdett kaparászni, rohangálni.

Ilyenkor megint kilett rakva, és vagy rogton elkezdett nyávogni vagy pici csönd és fel ora mulva kezdett el nyávogni.

Hála isten az agresszió távol áll tőlünk, nem is gondolkoztam hogy olyat alkalmaznék.

Csak már tényleg kétségbe vagyok esve.

Neki is van kis labdája, meg pálcikán lógó színes vacka és úgy 5 percig le is köti, de utána inkább megy falra mászni.

Meg kicsit sunyi, ha felállok, hogy elvigyem a tetthelyről befut az ágy alá, aztán mikor leültem újra megy és folytatja...

2017. júl. 3. 08:47
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én teljesen megértelek, az én macskám is ilyen volt. De rájottunk, h a vacsorát minél késobb adjuk neki, annál többet alszik éjjel, illetve szeret nézelodni az ablakban, és ha fel tud ugrani az asztalra, ahonnan kilát, akkor elvan. Szoval lehet nálatok is van valami megoldás, amivel le lehet kötni. De, az utolso válaszodban láttam, h többször beengeditek az éjjel, ha nyávog. Na ezt nem szabad. Tudja jol, hogy beengeditek, ezért nyávog, és nem is fogja abbahagyni. Ez egy nehéz játék, de ki kell akkor birni, ha nyávog, és nem beengedni. Két-három nap, és le fog szokni róla. Pokoli a nem alvás, tudom jol, én is alig bírtam, de muszáj kibirni, mert annál jobb lesz késobb.
2017. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez csak mostanában van, az első 3-4 napban nem engedtük be, de akkor nonstop nyávogott. Olyankor fülhallgató be és egy picit tudtunk aludni, de most már a szomszéd is panaszkodott :/

Ez a kicsit beengedjük hátha megnyugszik csak mostanában próbáltuk hátha, de ez sem válik be. :(

Viszont ha reggel kb 7-8-tól van kicsukva, akkor el van órákig is és nem nyávog. Szóval tényleg nem értem.

2017. júl. 3. 09:23
 8/12 Dzseri ***** válasza:

van neki macskabútora ahova fel tud mászni? vagy legalább a szerkények tetejére felmehet? szeretnek magasban lenni


a kaparófa használatát meg kell tanítani, nem tudja magától. Egy cipőfűzőt kell a kaparó részen körbe-körbe húzogatni, hogy elkapja.

2017. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is ilyen kölyök volt, egyszer sajnos annyira elborult tőle az agyam, hogy megragadtam a grabancánál és kidobtam a hálóból egy "kussolj már bmeg" kíséretében. Utána persze lelkiismeret furdallásom volt, és nem is ért semmit, úgyhogy kicsit utána olvastam.


Ami nálam működött:


Vacsora este tíz után, semmiképp sem előbb, de előtte minimum két óráig futtatni. Legegyszerűbb lézerpöttyel, akkor ülhetsz közben, és úgy futtasd, hogy sokat kelljen ugrálnia. Pl székre fel, székről le, székre fel, székről le, stb. A lényeg, hogy jó sokat fusson, ugráljon, és ne hagyd pihenni, ha lefekszik, lökdösd, hogy fusson tovább, amíg nem liheg és nyeklik össze a lába. Legjobb ha napközben se hagyod aludni, mindig lökj oda egy játékot, piszkáld, semmiképp ne tudjon tartósan pihenni.


Ha napközben ennyit mozog, este kizárt, hogy ne aludjon el, mert hulla fáradt lesz, és erre rátesz egy lapáttal a későn kapott vacsora. Nyugodtan lehet akár éjfélkor is. És amikor fáradt, zárd ki a hálóból, tudom, hogy cuki ha veled alszik, de ha mindig fáradt állapotában kirakod egyedül, hamar rájön, hogy az az alvás idő. Ja és amint lehet ivartalanítás!


Az enyém már hálistennek végigaludja az éjszakákat, ha kizárom, akkor teljesen csöndben van, ha elfelejtem, akkor néha odajön és kaparja a fotelt vagy játszik a lábammal, de olyankor kirakjuk és csöndben marad reggelig.


Én mondjuk most vettem neki hámot, és ki szoktam kötni egy hosszú automata pórázzal az erkélyre, amivel pont addig tud menni, hogy bármit lásson, de ne tudjon leugorni. Oda kirakhatom órákig, és madarakat bámul meg kergeti a koszokat, leveleket, jól elvan, attól is prímán elfárad. Ha megunja bejön.


Kitartást, biztos, hogy kicsit lehiggad majd, csak még kölyök és energiabomba.

2017. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, van kaparófája, szinte azzal kezdtem és tudja használni, de azért a függönyön lógni murisabb.


Amúgy annyira édes és úgy szeretem!! Úgy hogy utolsó válaszolo nagyon köszönöm a tippeket, mindenképp kipróbálom őket! :)

2017. júl. 3. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!