Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap születtek kiscicáim,...

Tegnap születtek kiscicáim, és már bolhásak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyján a fialásig nyakörv volt, de most néztem a kölyköket, és bolhásak. Pedig nem ólba szült, hanem egy egyszerű dobozba. Nem értem. Mit tegyek?
2010. máj. 23. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A kicsik bolhátlanításában sajnos nem tudok segíteni, de nekünk azt mondta az állatorvos, hogy a macskáknak nem ér semmit a nyakörv, Frontline cseppet ( vagy hasonló hatásút persze)kell nekik alkalmazni.
2010. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De gondolom azt még nem szabad használnom nálluk...
2010. máj. 23. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom minden kiscica bolhásan születik. Nálunk is bolhásak vtak a cicák pedig dobozban vtak a lakásban, és az anyukájuk nem vlt bolhás. De pár hét után elmúlt.
2010. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, mert 8 hetesnél fiatalabbnak nem szabad adni, de az anyamacska egyébként is lenyalná róluk. Szerintem kérdezz meg egy állatorvost, ne szenvedjenek a kicsik a csípésektől.
2010. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Insecticide 2000 nagyszerűen irtja a bolhákat az állat környezetében (is). Ezzel érdemes a fekhelyet befújni (cicára is tehető, de csak 3 hónapos kortól. Az anyacicán is csak olyan helyre, amit a kiscicák nem nyalogatnak.

Elég drága, de igen hatásos, kiadós és melegvérűekre veszélytelen.

2010. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nigra ***** válasza:

Amíg a kiscicák nem választódnak le az anyjukról (szopiznak) addig semmit nem szabad! A cicusok NEM születnek bolhásan! Nem egy ellésen voltam ott, meg különben is, zárt magzatburokba hogy jutna bolha? Az ember se lesz tetves magzatként! Frontline-t fél kg súly alatt semmiképp nem szabad használni!


Nigra

2010. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon lejjebb van az újszülött cicák bolhátlanításáról.

[link]

2010. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!