Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet úgy tartani macskát...

Lehet úgy tartani macskát hogy soha nem engedem ki?

Figyelt kérdés
Szóval mamáméknál odafialt egy cica 3 kicsit. Nem biztos hogy nem viszi el őket meg megmaradnak de kinéztem az egyiket hogy az se maradjon a nyakukon, mert hát nem lenne szívük nem etetni meg félek hogy elkapja őket a szomszéd kutya. De mivel nekem is van kutyám kizárólag benti lehet mert az enyém is bántaná. Meg félek hogy elszökik, elüti az autó, kiscicái lesznek stb. Szóval nem engedném ki. Most mondanám hogy egyszer egy nap vagy valami de ott a kutya és lehet elszaladna és haza se jönne. Szóval így gondoltam. Lehet ez így vagy ez rossz neki? Jobb ha néha megpróbálom kiengedni?
2017. aug. 3. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen macskáknak van a legjobb élete,akik mindig benn vannak. Szóval igen,nyugodtan lehet a lakásban! 🙂


De ha nem ivartalaníttatod a benti cicád:

A kandúr mindig irtó büdös és jelölgetni fog+egész nap vágyódik nőstények után és ezt hangos nyávogással jelzi.

A nőstény macska mindent összevérez ha ivarzik (tüzel) és ivarzáskor ő is vágyódik a kandúrok után és álvemhes is lehet.

2017. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! A kizárólag bent tartott cicák általában tovább is élnek, kevesebb veszélynek vannak kitéve. Egy udvarban felnőtt kiscicának lehet, hogy az első időkben furcsa lesz, de hamar megszokja, hogy nem mehet ki. Néha-néha nem jó kiengedni, mert a lakáshoz szokott cica nem jól tájékozódik odakinn, nem elég óvatos. De egy kizárólag lakásban élő cica is ugyanolyan boldog (és nagyobb biztonságban van), mint a kintiek, csak sokat kell vele foglalkozni, játszani. Ivartalanítani viszont mindenképp érdemes, mert ivaros cicával nem kellemes együtt élni egy lakásban.
2017. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet bent tartani, azt szokja meg kiskorától kezdve.

Ne engedd ki néha sem, mert akkor menni akar majd.

Viszont 6 hónapos kora körül mindenképpen javasolt ivartalanítani, hogy egyrészt ne akarjon kiszökni, másrészt ne őrülj meg se te, se az ivarzó macskád (ha kandúr, akkor meg párosodni akaró).

2017. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze az ivartalanítás az alap. :)
2017. aug. 3. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, de a biztonság kedvéért ivartalanítasd, chipeltesd és legyenek meg az oltásai, ha egyszer megszökik már baj lehet belőle.
2017. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!