Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kerge macskával...

Mit kezdjek a kerge macskával (Születendő babám féltem főleg)?

Figyelt kérdés

Van egy lakásban tartott, ivartalanított kandúr macskánk 3-4 éves lehet... Általában minden jó vele, bújós, dorombolva alszik el a fejem mellett, ha meg nem akarja a simit óvatosan harapásra tartva a száját jelzi, hogy nincs kedve... Eddig semmi panaszom...

Viszont van néhány alkalom, amikor például lefekszem az ágyra s minden elözmény s indok nélkül rátámad a lábamra, csúnya karmolásokat ejtve.. ilyenkor egy erős siccel lerúgom a lábamról, erre még pár percre rá újrapróbálkozik, van h egy este háromszor is rátámad az emberre, nem csak rám, aki naponta eteti, hanem vendégre, páromra...

Nem tudom hogy lehetne elérni h ezt abbahagyja...

32 hetes kismama vagyok, nemsoká egy újszülöttel leszünk gazdagabbak, de félek h esetleg rá is ráugrik... Ötlet valaki?



2017. aug. 18. 00:32
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
93%

Én holnap töltöm a 39.hetet és nálunk nem egy állat van, hanem 4. Mi azt csináltuk, hogy kb. a 30héttől életbe léptek a változások, így mostanra megszokták nagyjából. A kutyák "ellen" felszereltünk rácsot a lépcsőnél, amin csak akkor jöhetnek fel, ha nyitva, és mondjuk nekik, hogy "gyertek fiúk!", a cicák "ellen" pedig szúnyoghálós ajtót raktunk, ezzel pedig egyben le is választottuk a hálót, a gyerekszobat és a fürdőt, akár egy nagyobb garzon. Persze volt olyan, hogy próbálkozott valamelyik az új rendszert borítani, de ezt határozottan tiltottuk. A "közös terekben" pedig egyszerűen mindig figyelni fogom a kicsit, ha egyedül leszek itthon a csapattal. A kutyákat kerten belül igyekszem jobban lefárasztani ( 20 és 30 kilós, aktív kutyák, de szerencsére a kert van 1000 nm), amikor pedig a férjem itthon van, akkor újabb foglalkozás van nekik, szellemi farasztas, kirándulás, séta, stb). A cicákat "lekenyerezzük" olyan kajaval, amit imádnak, meg simogatással, illetve benti cicák, így nekik az is nagy élmény, mikor felváltva kiviszem őket a kertbe, és olyankor rájuk szánom az időt, akkor jövök be velük, ha elindulnak a ház felé. Utána sokszor egész nap nem is látni őket a házban, mert "kipihenik" az új ingereket.


Szóval nem kell megszabadulni egy állattól sem baba miatt, hanem a körülményeket időben változtatva hozzá kell szoktatni a változáshoz őket, nekünk ez bejött egyelőre, ha később "gáz" lesz, akkor pedig újabb változtatás lesz. Az állatok is képesek megszokni minden változást, csak időre van nekik is szükségük. A kutyák pl. nálunk sokáig bele szaladtak a terasznál levő szunyoghaloba, mert korábban nem volt, ők meg nem figyeltek, pár hét alatt viszont úgy megszokták, hogy duplán nyitunk, hogy nyitva volt a szúnyogháló és mégis megvárták h szóljak nekik, hogy mehetnek 😃

2017. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Én se váltam meg a macskától, bennem fel sem merült, undorító dolognak tartom, mivel felelősséget vállaltál érte, és nem csak addig, amíg gyerek nem születik.


A cicád játszik, ez egyértelmű, nem támad. Az enyém is ezt csinálja, kiskorától kezdve, és már akkor leszoktattam az erős támadásról. Érdekes, hogy nekem teljesen mintaszerűen tud viselkedni, vendégekkel is, pedig nem vagyok egy nagy macska szakértő, csak figyeltem rá és következetesen tanítottam.


Az én macskám különben nem nagyon foglalkozott a picivel, párszor megszagolta, de láthatóan nem kötötte le. Amióta a gyerek mászik, többször figyeli, de nem ül a fejére, egyébként se hagynám... Ha esetleg van kert, az is egy jó megoldás lehet, hogy kinti benti cica lesz.

2017. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
63%

Kezdetnek vágd le rendszeresen a karmait! Aztán amit javasoltak fentebb, hogy szeparáld el a lakás egyik részébe az is jó ötlet. Mindenképp mutasd meg a cicának a babát, de az esetek 99%-ában a macskák is nagyon figyelnek arra, hogy ne tegyenek kárt a babában. :) nem lesz semmi baj, szoktasd le vízzel ahogy írták!


Amúgy nem tudom milyen elfajzott véglények élnek közöttünk. Egy állatot az ember minimum 15 évre vállal, sosem válnék meg a kutyámtól vagy a macskáimtól mert jön a gyerek...

2017. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy ilyen szeleburdi kandúrom. Habár nekem (még) nincs gyerekem, rokongyerekek szoktak járni hozzánk. A macska szerintem tudja, hogy ők még csak gyerekek (legfiatalabb alig 1 éves). Nagyon vigyázva jár a közelükben, nem rohangászik. Ha a kicsik simogatják (akár durvábban, "rossz" helyen), nyugodtan tűri, sőt dorombol is. Felnőtteket ilyen helyzetben azonnal ott szokott hagyni, esetleg meg is karmol. Szóval kisgyerekkel szemben abszolút figyelmes, türelmes és óvatos. Nem biztos, hogy ennyire kell aggódnod miatta. Bár igaz, jobb félni mint megijedni.

A te macskád találkozott már gyerekkel, babával? Ha még nem, akkor hozzatok össze egy találkozót.

2017. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem az olyan tanács hogy figyelni kell,rossz terv,mert a macska hirtelen ugrik.Kiengedett karmokkal a baba arcára például.
2017. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
95%

"a macska hirtelen ugrik.Kiengedett karmokkal a baba arcára például."


Te sem láttál még igazi macskát, csak rajzfilmekben vagy rémfilmekben. Egy macska NEM UGRIK rá valakire csak úgy, és föleg nem "kiengedett karmokkal" az "arcára" bárkinek is.


Nekem 40 éve vannak macskáim, de eddig egyetlen ilyet nem láttam, hogy valakit is megtámadott volna ilyen módon!

2017. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
100%

#11 vagyok. Gondolom a figyelni kell-és válasz az enyém. Nos nálunk a figyelni azt jelenti, hogy a gyerek vagy a leválasztott részen lesz "elkülönítve", vagy szem előtt, mindig úgy, hogy mi legyünk hozzá a legközelebb.


Más értelmezésben véve a figyelni kell-et, ismerem már az állataink testbeszédét és konkrétan tudom előre, mi lesz Izgi nekik, vagy épp melyik helyzet lesz sok. Tudom, hogy melyik fog a pici körül legyeskedni, és melyik fogja a konyhát lesni továbbra is. Azért szerintem az állatokról hamar el lehet dönteni, hogy érdeklődnek-e az adott személy/ szituáció/ tevékenység iránt, vagy inkább "taszítja", hidegen hagyja, hiszen ők általában nem leplezik érdeklődésüket....


Az alapkérdésre az én válaszom továbbra is az, hogy -bár a baba még nem született meg-, érdemes a változáshoz szoktatni az állatot, hisz előbb-utóbb ha másnem, beletörődik, hogy pl a kiságy tabu, stb. Akár le lehet spriccelni, akár valamivel elzárni előle a területet, vagy ha nagyon ráérünk, lehet ingerelni őt direkt, és minden esetben lefujni, elküldeni onnan, míg hozzá nem köti, hogy semmi jó nem származik neki az adott helyből. Amit még mi csináltunk, az játék a cicának, de az hiper-szuper izgi, szóval valami, ami sokkal izgalmasabb neki, mint a kezünk, a babaszoba, a járóka, stb.

2017. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

A macska megválásáról csak ha drasztikus dolog történne gondolnám meg... Páromé a macska, már felnőtt volt, mikor hozzájuk költöztem, így a felnövésében s személyisége kialakulásában nem nagyon vettem részt... Anno az én cicusom sosem támadt ellenem isten nyugosztalja kocsi ütötte:(...

A toxoplazmózisról hallottam, de a védőnőm szerint ez általában azokat a macskákat érinti, akik udvaron is szoktak lenni s a külvilággal találkoznak.. A macskaalmot természetesen párom takarítja, én most csak etetem :)...

Olvastam könyvet a háziállat-baba dologról, pl.: születés után az ottani rucit mikor párom hazahozza a kórházból, de én mi még benn leszünk, megszagoltatja a kutyával, s a lakásban hagyja h a macska felkészüljön az illatokra, S babás videókat játszok le olykor h a hangokhoz szoktassam... Meg majd bemutatás is lesz.. a Meglátjuk, hogy reagál, csak pont tegnap este ugrott rám és nagy az ijedtség, olykor csökönyös macska... lépcsőre mostanában szereljük a kis rácsot, remélem nem érez vágyat az átugrálásra, de mióta felújítottuk a felső szintet babaszobaként, a macska imád az emeleten lenni, a babapihenőszékben kaptam rajta h azon alszik napközben, mikor látom lezavarom, de nem nagyon reagál rá s csinálja újból... Moshatom megint át az egészet.. Szerintem benne van az is, hogy ő volt itt előbb, én később érkeztem a házhoz, dominanciát követel... megfogadom az itt leírtak egy részét, például a spriccelős módszert, meglátom, hogy hat... a macska elzárását semmiképp... sztem belekergülne a macska a zártabb térbe, másik meg hogy az egész lakásban két ajtó van, az pedig a bejárati és egy harmónika a fürdőszobához... minden más nyitott...

2017. aug. 18. 14:47
 19/39 A kérdező kommentje:

#9 és #12: Szintén hasonlókat remélek, hogy vagy közömbösen, vagy pozitívan fogadja az új jövevényt...

#10: a felelős állattartás meg van, minden állatom eddig elhalálozott, nem szabadultam meg tőlük, sőt mindegyiket megsírattam :'(... Jelenlegi is, mégha eredendőleg nem az enyém s ezekkel eléggé felhúz, ivartalanított, változatos száraz és konzervtápot kap, olykor csirkefarhátat a levesből:D... féreghajtás, kétévente oltás, mégha nem is kötelező... Kefélni is szoktam a bundáját, de nemigen szereti, ha babrálják..

2017. aug. 18. 15:07
 20/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkitől <- ez kimaradt :)
2017. aug. 18. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!