Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kerge macskával...

Mit kezdjek a kerge macskával (Születendő babám féltem főleg)?

Figyelt kérdés

Van egy lakásban tartott, ivartalanított kandúr macskánk 3-4 éves lehet... Általában minden jó vele, bújós, dorombolva alszik el a fejem mellett, ha meg nem akarja a simit óvatosan harapásra tartva a száját jelzi, hogy nincs kedve... Eddig semmi panaszom...

Viszont van néhány alkalom, amikor például lefekszem az ágyra s minden elözmény s indok nélkül rátámad a lábamra, csúnya karmolásokat ejtve.. ilyenkor egy erős siccel lerúgom a lábamról, erre még pár percre rá újrapróbálkozik, van h egy este háromszor is rátámad az emberre, nem csak rám, aki naponta eteti, hanem vendégre, páromra...

Nem tudom hogy lehetne elérni h ezt abbahagyja...

32 hetes kismama vagyok, nemsoká egy újszülöttel leszünk gazdagabbak, de félek h esetleg rá is ráugrik... Ötlet valaki?



2017. aug. 18. 00:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
67%

A rádugrás nem támadás, hanem játék, és mivel nem szokta meg, hogy az embereknek ez fáj, ezért ilyen vadul teszi.


Ideje lenne leszoktatni erröl - a vízzel lespriccelés igen hatásos és jó módszer, a macskának sem fáj, csak kellemetlen, ezért hamar megtanulja, hoyg milyen esetben nem "viselkedik jól".


Nálunk a macskákkal csak annyi "baj" volt a gyerekek mellett, hogy állandóan hozni akart nekik valamit, ha sírtak, de mivel benti cicák, ezért csak különféle játékukat akarták odaadni nekik. Bántani egyetlen egyszer sem bántoták egyiket sem, de az is igaz, hogy nálunk megvoltak a tilos területek, emellett a gyerekek is megtanulták, hogy nem durván bánnak a macskákkal.

2017. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
16-os,hát a testvérem arcára így ugrott rá!Nem írnám ok nélkül,elhiheted.
2017. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%
Elég sok ismerősöm van, akinek felnőttek a gyerekei nem 1, hanem volt ahol 5 macska mellett. Én hiszem, hogy aki nem idióta az meg tudja oldani, hogy ne tegyen kárt a macska véletlenül a gyerekben.
2017. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 2 cicám van. Nem azok a nyugis, ismeretlenekkel is barátságos fajták. Vannak kisgyerekes ismerőseim és amikor átjönnek, akkor a macskák vagy elkerülik őket vagy odamennek, hagynak 1-2 simit de sosem tettek kárt a gyerekekben. Nyilván egy újszülött esetében nem, de egy 1-2 évesnél már a nevelés is sokat számít. Sok cicás ismerősöm van és mindegyik el tudta magyarázni a gyerekének is, hogy a macska nem plüssjáték, nem fojtogatjuk, nem húzzuk a farkát stb., így a macskák nem érzik szükségét annak, hogy megkarmolják a gyereket.
2017. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
7%
A macska természeténél fogva kiszámíthatatlan,és ez nem nevelés kérdése.De gondolom ez a válaszom is 0%-os,mert nem azt írom,hogy tartsd meg a macskát,sőt vegyél még 8-at.
2017. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
62%

"A macska természeténél fogva kiszámíthatatlan,és ez nem nevelés kérdése"


Ebböl is látszik, hogy soha nem volt macskád, mert akkor nem írnál ilyen hülyeséget!


A macska teljesen kiszámaítható, csak tudni kell, hogy mire hogy reagál, és nem saját magadból indulni ki, mert van, amit egy macska veszélynek érez - te meg nem -, és adott esetben azét védekezik.

Emellett egy macskát igen jól meg lehet nevelni, és betartja a szabályokat, ha a gazdája következetes a nevelés terén.


Egy macska akkor lehet valamennyire "veszélyes", ha bántják vagy nem veszik figyelembe az alaptulajdonságait és emiatt veszélyben érezheti magát, egyébként soha.


Mellesleg a kérdezöt senki nek bíztatta arra, hoyg vegyen még 8 macskát, hanem csak azt írta mindenki, akinek van fogalma a macskákról, hoy egyrészt szoktassa le a durva játszásról, másrészt meg tanítsa meg neki, hogy melyik helyiségben lehet és melyik tilops neki.

2017. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
27%
Na,tényleg 0%-os lett az előzőm.: De igen,volt macskám,ezért ismerem őket.Érvem amúgy maga a kérdés is.A kérdező félti a születendő babáját a kerge macskától.Ő fogalmazott így.Itt kérdez,ahol a sok macskabolond rögtön kántálja hogy a macska feltétlenül maradjon.Szerintem a baba testi épsége téma nem helyes ha a gyakori kérdések oldalon van kitárgyalva.Erről gyermekorvost és állatorvost kell kérdezni.Amit a védőnő mond arról,hogy életveszélyes ha a macska ráfekszik a magatehetetlen babára,nem legenda.
2017. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
#27 Hát tény, a gyermekem testi épsége egyértelműen prioritást élvez... már a babaágyon is találtam szőrszálat, pedig csak 2 napja raktuk össze... Frusztráló... Am, ha a gyermekvállalás kat-ba tettem volna, nem teljesen ezek a kommentek jönnének szerintem sem :)... Lesz ahogy lesz, már annyit elértem h fenn mikor fenn vagyok, óvatosabban sétál, érzi h valamiért nem szeretem ha fenn ólálkodik...
2017. aug. 24. 03:19
 29/39 anonim ***** válasza:
49%
figyeld majd meg, semmi baj nem lesz. Éreztetni kell a cicával, hogy most már nem ő az első, de teljesen hanyagolni se szabad. Nem hülye, tudni fogja hol a helye. Ez a "ráfekszik" jellegű baromság meg felejtős. Egy az egyben marhaság.
2017. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező,az a baj,hogy ha spriccelés,stb ellenére mondjuk egyszer mégis előfordul hogy a babára támad,az is elég a nagy bajhoz.(belekap a szemecskéjébe például) Én még mindig azt mondom hogy egy állatban nem szabad megbízni ilyen téren.Én bizony megválnék tőle.
2017. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!