Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kerge macskával...

Mit kezdjek a kerge macskával (Születendő babám féltem főleg)?

Figyelt kérdés

Van egy lakásban tartott, ivartalanított kandúr macskánk 3-4 éves lehet... Általában minden jó vele, bújós, dorombolva alszik el a fejem mellett, ha meg nem akarja a simit óvatosan harapásra tartva a száját jelzi, hogy nincs kedve... Eddig semmi panaszom...

Viszont van néhány alkalom, amikor például lefekszem az ágyra s minden elözmény s indok nélkül rátámad a lábamra, csúnya karmolásokat ejtve.. ilyenkor egy erős siccel lerúgom a lábamról, erre még pár percre rá újrapróbálkozik, van h egy este háromszor is rátámad az emberre, nem csak rám, aki naponta eteti, hanem vendégre, páromra...

Nem tudom hogy lehetne elérni h ezt abbahagyja...

32 hetes kismama vagyok, nemsoká egy újszülöttel leszünk gazdagabbak, de félek h esetleg rá is ráugrik... Ötlet valaki?



2017. aug. 18. 00:32
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
#30... Idővel minden kiderül... Csak úgy kirakni nem fogom szegényt csak ha nagy a baj.
2017. aug. 24. 09:56
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis megvárod a nagy bajt?Késő akkor kirakni amikor már nagy a baj...De a te döntésed.
2017. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
48%

Az 59 %-os beteg, nem értem, miért kell itt hülyeségeket írni és a ke´rdezöt idegesíteni?


Olvasd már el a válaszokat, rengeteg válaszolónka van (egy vagy több) amcskája ÉS gyereke, de egyetlen egy esetet sem írtak, hogy bármit is tett volna a macska a gyereknek.


Egyedül te vagy macskafóbiás, és képzelegsz össze-vissza, és olyan sztorikat írsz, ami lehetetlenség. Ha pszichikailag beteg vagy, akkor kezeltesd magad, de ne itt írj kitalált rémtörténeteket!!

2017. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Utolsó,te vagy beteg.Kikérem magamnak a sértegetést.Milyen sztorik lehetetlenségek?A testvérem arcára ugrott a macska,nem hiszem hogy bolond a nővérem és hazudott.És azt sem hiszem hogy a védőnők betegek akik a macska babára való ráfekvéséről beszélnek.A kérdezőnek próbáltam segíteni a válaszommal.Nem írta a kérdésében hogy csak azok válaszoljanak akik azt javasolják hogy tartsa meg a macskát.Valós dolgokat írtam,nem is akarom őt abban ringatni,hogy tutira nem lesz gond ha vízzel teli spriccelővel flangál egész nap,és szünet nélkül a macskát nézi,hogy megóvja a gyereket.Ha ez idegesítés,akkor én kérek elnézést.Azt írta a kérdező,hogy ha gyermekgondozási kat-ban kérdezett volna,valszeg nem ilyen válaszokat kapott volna...Hát szerintem sem..
2017. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Javítom:gyermekvállalási kat. Amúgy mindenkinek írom aki nekem célozta a hozzászólását,nem én várok választ hanem a kérdező.Ő olvassa a válaszokat,és eldönti melyek hasznosak számára.Vagy ez egy vitafórum??
2017. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 e-ditta válasza:
66%

Utolsó: már ne is haragudj, de tényleg veled nem stimmel valamit.


A "macska ráfekszik a gyerekre" egy városi legenda, amit senki sem tapasztalt, akik ilyen mondanak, azok mint "hallották valakitöl" . Ugyanis a macska értelmes lény és eszébe Sem jut másik élölényre ráfeküdni.


Az meg, hoyg a "macska ráugrott valaki arcára" megintcsak olyan, hogy te is csak hallottad valakitöl, azaz nem személyes tapasztalatod, emellett vagy nem igaz - ugyanis a macska így sosem vadászik, vagy ha történt is valami karmolós dolog, ott vagy valaki bántotta a macskát (pl a kérdéses gyerek ráncigálta vagy hasonló, vagy a macska volt veszett.


A macskáknak megvan a saját viselkedési sémájuk és ettöl nem tudnak eltérni, mert ez genetikailag bennük van, ezért az elözö két történek eléggé hihetetlen.


A kérdezönek nem kell folyamatosan a spriccelövel járkálnia a lakásban, ugyanis ha most megtanít a macskának néhány szabályt, akkor az akkor is érvényes a macska számára, ha már nincs ott a spriccelö - ugyanis azt tanulja meg, hogy ha netán az adott helyre megy, ott várja a víz - ezért egyáltalán nem megy oda többé. Ez ugyanaz a relflexkialakítás, mnit hogy te sem nyúlsz forró tárgyakhoz, ha már egyszer tapasztaltad, hogy utána fájdalmaid vannak - és nem próbálod meg újra, hogy hátha nem süt a tüzhely!


Viszont az tényleg beteges résezdröl, hoyg mennyire félsz a macskákatól, ezt nem ártana kezeltetni, mert lehet bellöle komoly fóbia is.


Én nemrég lettem 60 éves, amióta emlékszem, mindig volt macskánk - egész kicsi koromban is, és eddig kétszer karmolt meg macska. Az elsö az volt, amikor óvodásan rángattam a macska farkát és egy idö múlva odacsapott egy mancsával, és megkarmolta kicsit a kezem.

A második esetben meg már felnött koromban adtam a macskának valamit és amikor megfogta, elrántottam véletlen, ö meg vissza akarta venni és véletlen a kezem is elérte a karma. Viszont utána kimondottan büntudata volt, nem gyözött hízelegni, hoyg ne haragudjak rá. Nem is voltam mérges, mert a hibás én voltam, hogy elrántttam a kezem és ez kiváltotta belöle a fogóreflexet.


Eddig összesen kb. 30-35 macskával éltem együtt, és 60 év alatt ennyi baleset történt, az is mindkét esetben az én hibámból.


Négy gyerekem nött fel macskák mellett, és egyetlen esetben sem történt velük semmi, illetve csak annyi, hogy amíg csecsemök és sírni kezdtek, akkor az aktuális macskák rendszeresen hoztak nekik egeret, hogy legyen mit enniük - ahogy a saját kicsinyeiknek is tennék.


Azt hiszem , ezeket a tapasztalataimat lehet reprezentatív ismeretnek minösíteni.


Szóval kedves kérdezö: a macskának tanítsd meg, hogy hol van tilos terület - nem tudom, jól értettem-e, hogy a fölsö szinten lenne a kicsi, de ebben az esetben azt a szintet jobb letiltani, mindenféle durvább játszást azonnal le kell állítani (spriccelövel) és akkor egy hónapon belül megtanulja, hogy mit szabad és mit nem. A kicsire nem lesz veszélyes, mert nem tekinti semmi esetben sem zsákmánynak.

2017. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Utolsó,kértem a sértések mellőzését,és azt is hogy ne érkezzenek válaszok a soraimra.Ha ennyit nem sikerül megérteni,és regényt írsz nekem,pont hogy veled nem stimmel valami.Csak azt tudnám írni amit már írtam,olvasd el újra.És megkérlek,hagyj engem békén.
2017. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom 59%-os kinek képzeli magát, hogy meg akarja mondani hogy ki válaszolhat egy nyilvános fórumon.


Egyébként van az amikor az autópályán mindenki szembe jön. Ne ez most pont az az eset...

2017. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem, én 38-as nem vagyok azonos 37-essel.
2017. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!