Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajtát ajánlanáto...

Milyen macskafajtát ajánlanátok nekem a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Szóval,

Külsőre: olyan cicát szeretnék aminek nagyobb a szőre és a szemei nem állnak szét(pl.Brit)

Belsőre: olyan cicát szeretnék, ami, mialatt suliba vagyok nem rombolja le a házat. Szeretném ha bújós lenne, ha lehet ezt így. Nem volt még macskám soha, első lenne. Köszönöm előre is.:) Ui.: Ha lehet Legyszi képet is mellékeljetek



2017. aug. 21. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

A macskafajták jellemben nem különböznek, így belsőre teljesen mindegy milyet szeretnél, mindegyik úgy fog viselkedni, mint egy macska. Ha jól vannak nevelve, nem fogják szétszedni a házat, lehet,hogy addig végig alszanak, amíg suliban vagy. És ha kézhez van szoktatva, minden macska bújós.


Javaslom ,hogy informálódj a macskatartásról, mert ahogy elnézem halvány lila gőzöd sincs a macskákról.

Ahhoz pedig azért kéne lenni pár fogalomnak a fejben, hogy egy lelkiismeretes tenyésztő odaadjon neked egy macskát. Mondjuk nem tudom mennyire lényeg neked, hogy fajtatiszta legyen, ha nem nagyon, akkor menhelyeken is körülnézhetsz, előfordulnak hosszú szőrű macskák ott is.

Ha pedig tenyésztőtől szeretnél, akkor tanuld meg azt is, hogy mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között. Az utóbbitól semmi áron ne vegyél macskát, mert nagyon rosszat támogatsz vele.

2017. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen nézzél körbe, ott is vannak nagy szőrű keverék cicák. Nekem van egy extra nagy szőrű gyönyörü keverékem. Kóbor volt. A természetük változó. A menhelyen ezt elmondják melyik bújós. Fajta tisztában a main coon ilyesmi.
2017. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nem tudom hogy kölyök vagy felnőtt macskát szeretnél,de szerintem kölyök macskával kezdj. Az én első cicám kicsit fiatalabb volt mint 3 hónapos mikor kaptam.A fajtája nem ütközik avval hogy lerombolja e a házat míg suliban vagy. Ez a nevelésen múlik.Ha kicsi korától kezdve simogatod,kedvesen bánsz vele akkor hihetetlen ragaszkodó lesz.De ezzel szemben ne hagyd hogy a fejedre nőjön és azért legyen tisztában avval hogy ki a főnök.Lehet szeretni meg babusgatni de azért tudja azt hogy mi az a NEM.Másképp a fejedre fog nőni és nem fogsz tudni neki parancsolni. A bújósságát is te szabályozod. Ha szeretnéd hogy nagyon bújós kis cukimuki legyen akkor attól kezdve hogy hozzád kerül simogasd és játssz vele rengeteget,így hozzád szokik.De ha felnőtt macskát veszel akkor ott a fegyelmezés és bújósság már kicsit bonyolultabb lesz,mert az már kifejlett felnőtt állat és nem egy kölyök.Fajtára a ragdoll,birman és perzsát tudom ajánlani ha hosszabb szőrűt szeretnél.Remélem tudtam segíteni és sok sikert a cicuhoz! :)
2017. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a ragdollt javasolnám. Azért jellemükben van különbség a cicáknál is. Teljesen más egy keleti fajtájú cica, és mondjuk egy ragdoll, vagy akár egy perzsa.
2017. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ezt jól látjátok, tényleg nincs sok fogalmam a macskákról, hiszem még egy macskám sem volt, és a családban senki másnak. De már olvasgatok, tájékozódom. A brit rövidszőrű nagyon tetszik, arról sokat informálódtam már. Igazából nem mostanában vennénk a macskát, csak beszéltünk róla.
2017. aug. 21. 19:16
 6/16 A kérdező kommentje:
De köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a továbbiakat is:)
2017. aug. 21. 19:17
 7/16 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Alapvetően nem értek egyet az első válaszolóval! Természetesen az alapvető viselkedése, minden cicának hasonló, de a fajták közt, azért igen-igen nagy különbségek vannak. Ez főleg a cica aktivitásában figyelhető meg. Ahogy értelmeztem, nem tudnál sok időt eltölteni vele, ami macskák tartásánál nem is olyan nagy gond. Mielőtt meglincselnétek, ezzel nem azt mondom, hogy nem kell velük foglalkozni, mert NAGYON IS SOK TÖRŐDÉST igényelnek (fajtától függetlenül), csak mondjuk nem kell sétáltatni, mint egy kutyát (bár azt is lehet, sőt szobacicáknál kifejezetten ajánlott. Nyugodtan kezdhetsz közönséges ("keverék") macsekkal, de fajtatisztával is. Kezdőként, azt tanuld meg, hogy nagyon fontos, hogy ha fajtatiszta cicát akarsz, akkor az tényleg FAJTATISZTA legyen, és NE CSAK FAJTISZTA! A "tenyésztők" (ezek inkább szaporítók) bevett szokása, hogy rámondják a cicára pl. hogy fajtiszta bengáli. Persze a valóságban átvert, mert a bengáli nem egy faj, hanem fajta.

Ha konkrétan fajtatiszta cicát szeretnél: hát ne az említett bengálival kezdj! :D Nagyon szépek, de nem igazán kezdőknek való, emellett nagyon energikusak. A brit amúgy szerintem remek választás:

-változatos színek

-kedves, bújós és nagyon ragaszkodó

-kellően játékos, de nem "hiperaktív"

+isteni, puha bundájuk van :D

Válaszolóknak üzenem (kinek nem inge, ne vegye magára). Ne bántsátok, senki nem profi macska tartóként született!

Kedves Kérdező, azonban abban hallgass rájuk, hogy először tényleg a macskák tartásának alapjaival ismerkedj meg, NAGYON ALAPOSAN, nyálazz sok szakirodalmat!

Nagyon sok boldogságot kívánok, és leld sok-sok örömöd a kis szőrmókban! :)

2017. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg sokat segítettek a válaszok! A briteket annyira megszerettem, nem tudom miért. Ment a zöld pacsi!:)
2017. aug. 21. 21:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek igaza van:) senki sem profin született :))

A brit tényleg egy kedves és bújósabb fajta. A maine coon tényleg hosszú szőrű, de általánosságban azt mondják a fajtára, hogy nem ölmacska (egyedenként eltérhet). Meséltek nekem olyat, hogy nem alszik a gazdival, pedig a gazdi szeretné (meg hagyná) :).

Ha ránézünk a térképre vannak keleti és nyugati fajták. Általában a keleti típusú fajták (abesszin, birman, szomáli, sziámi, balinéz, orientális, szavanna, de a bengáli is), hangosabbak, beszédesebbek, aktívabbak, mozgékonyabbak. A bengáli átrendezné neked a lakást, az tuti.

Nyugati fajták pl. brit, maine coon, norvég erdei macska (hosszú szőrű, nagyon gyönyörű, nagyon nagy, és kicsit simulékonyabb, mint a maine coon), skót lógófülű, orosz kék.

Az orosz kék egy nagyon csendes, és kedves cica, itthon úgy tudjuk, nincs tenyészet, sajnos. (Jófogáson orosz kéknek nevezett cicát ne vegyél! Biztos, hogy nem az.). Vagy hogy tetszik a skót lógófülű? Nagyon szép a szibériai, nagytestű, hosszú szőrű, és nem vált ki allergiát. És még igen, a ragdoll. A brit amúgy tényleg egy nyugodt macska, és olyan "cicás".

Inkább könyvet próbálj nézegetni, sokkal több infó van bennük, mint a neten! (Részletes fajtaleírás, viselkedés, szokások). Meg pontosak a képek! Neten sokszor csak hasonló fajta fotója jön fel a keresésre.

2017. aug. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Legjobban így lehet sok képet linkelni egyszerre, de ezek elég kicsik, és nem a legjobbak azt hiszem. Előző vagyok.


[link]


[link]


[link]

2017. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!