Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajtát ajánlanáto...

Milyen macskafajtát ajánlanátok nekem a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Szóval,

Külsőre: olyan cicát szeretnék aminek nagyobb a szőre és a szemei nem állnak szét(pl.Brit)

Belsőre: olyan cicát szeretnék, ami, mialatt suliba vagyok nem rombolja le a házat. Szeretném ha bújós lenne, ha lehet ezt így. Nem volt még macskám soha, első lenne. Köszönöm előre is.:) Ui.: Ha lehet Legyszi képet is mellékeljetek



2017. aug. 21. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nyugodt természetű, nagyobb szőrű macskafajták pl. a brit hosszúszőrű, perzsa, maine coon, ragdoll, birman, norvég erdei, szibériai. Ők általában bújósak és nem rombolnak, de persze sok függ az adott egyedtől is. A brit szerintem jó választás.

Ha úgy döntesz, hogy fajtatiszta cicát vásárolsz, akkor a legfontosabb, hogy csak törzskönyvvel, megbízható helyről vegyél. Ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor nézz körül menhelyeken, ott is vannak hosszú szőrű cicák, és azt is megmondják neked, hogy milyen az adott cica természete.

2017. aug. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Birman vagy Ragdoll

De készülj fel, hogy nem olcsóak.(~150e) Hihetetlenül kedves macskák. <3

Szaporítóktól semmiképp se vegyél cicát.

2017. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sokat segítettek:) Igen, olvasgatok, meg tenyésztők oldalán is nézelődök, ott is van fajtaleírás, de persze könyvből is. A Brit rövidszőrű mellett a Brit hosszúszőrű is tetszik, meg persze mindegyik, de most annyira ráálltam a Brit rövidre, hogy mindenképp olyat szeretnék.
2017. aug. 22. 08:30
 14/16 A kérdező kommentje:
Most láttam egy képet a hosszuszoru britrol és Jaj<3 most elbizonytalanodtam
2017. aug. 22. 08:32
 15/16 anonim válasza:
41%

A személyiség nem a fajtától függ. Ha pl. Ahol lakott, ott simogattàk sokat, akkor bújós, barátságos cica lesz. Ha viszont kínozták, bizalmatlan lesz.

A külső....hát, nekem világéletemben házimacskám volt, sosem volt fajtatiszta. Mindegyik bújós, van egy csidaszép perzsamacska kinèzetűm, két gyönyörű cirmos cica ès egy csodaszép vörös cicàm. Mindegyik barátságos, játékos.

Nem benti cicàk, hanem van egy kis melléképület, az az ő birodalmuk. Nem tudnak vele kárt tenni.

2017. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
De előző, függ a fajtától a macska természete, személyisége.
2017. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!