Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okosnak tartjátok a macskátokat?

Okosnak tartjátok a macskátokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? :) Mit figyeltetek meg nála, ami más cicákra nem jellemző? Aki szerint buta a macskája, azt is indokolja meg, hogy szerinte miben van elmaradva más macskáktól :D
2017. aug. 26. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, okos a cicám. Még kicsi korában próbáltam tükörrel behülyíteni, de kb. 2 mp alatt rájött, hogy az ott nem egy másik macska, hanem ő maga. Azóta is ha mutogatom neki a tükröt, hogy "nézd, ott a cica", akkor csak néz rám azzal a "jó vicc volt" -.- kifejezéssel az arcán.

De volt egy másik macskám is, az nem volt egy észkombájn, a játékokat is csak nézte, hogy azok mire valók lehetnek.

2017. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Amúgy az utolsó kommentről jutott eszembe, van egy másik cicánk is, aki szerintem se egy IQ-harcos, ugyanis ő is csak nézi a játékokat, de játszani nem játszik velük D: Vettünk nekik pl. ilyen kis csörgős labdácskákat meg csörgettyűs egérkét egy pecabotféleségen, csörgő nélküli szivacslabdácskákat, stb. És az én cicám mindegyikkel el tudott játszani, volt, hogy talált a szobámban az ágy alá begurulva egy kupakot, még azt is ott toszogatta maga előtt, mint egy kis labdát meg üldözte :D A másik kismacska viszont rendesen megijed és elszalad, ha odagurítjuk hozzá valamelyik kis labdát. A csörgőegeres pecabottal se játszott, néha az egérkére rárakta a mancsát, ha elég közel tettük hozzá, de ha már 30 cm-nél távolabb volt tőle, nem is érdekelte. A kedvenc elfoglaltsága az, hogy megpróbálja megenni a cseresznyefánkról lehullott száraz faleveleket :"""D
2017. aug. 26. 19:57
 13/16 anonim ***** válasza:

Okos, igen. Csak másképp okosak, mint a kutyák. Sokkal önállóbbak, öntörvényűek.

Az én cicám jön a nevére. Kinti-benti, bejárja a szomszédokat, de ha kiabálom a nevét, akkor szalad haza a sokadik szomszédtól is. :)

Úgy tanulta meg, hogy kicsi korától, ha kaját készítettem neki, mindig hívtam a nevén. Elég hamar összekapcsolta a kajával.

Ha ki szeretne menni, odaül az ajtó elé, amit persze nem mindig látok. Egy idő után, ha nem reagálok, akkor nyávog egyet, olyan hangon, amit máskor nem használ. Mintha beszélne. :) Pontosan érthető, ha kaját kér, vagy ki szeretne menni/be szeretne jönni, egészen máshogy hangzik.

Tudja, hogy mikor jövök haza a munkából, ilyenkor, ha kint van, a kapuban vár, végigkísér a lakásig. Időnként eldobja magát az ember lába előtt, hogy simogassam meg, kész csoda, hogy még nem estem el benne vagy léptem rá.

Dorombolós, ülben ülős, eközben nyálfolyatós, és körömmel dagasztós cica. :D Szeret velem aludni, ha olyanja van, de vannak olyan napjai is, mikor csak enni jön be, és már kéretőzik is ki.


Minden cica egy külön egyéniség tapasztalatom szerint.


A te cicád is érti már, hogy neki szólsz, ha felkapja a fejét. Csak éppen nem akar odamenni.

2017. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónapos kandúr (brit) és szerintem okos csak kicsit bunkó ... :DD meg hallgat pl a nevére de csak akkor jön oda amikor akar,játsza a süketet, ha látja hogy vattakoronggal közelítek felé egyből elbujik, mert tudja hogy szemmossás következik:D . sajnos őt csak akkor érdekli a játék ha szaladgálok vele neki, meg dobálgatom a labdáit , másik kedvence a szívószál és az alufóliagolyó-foci.Meg néha kicsit süsü, odadobom neki a labdát pl, és elfut egy totál másik irányba :DDDD
2017. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
"Csak egy kicsit bunkó" ez tetszik :DDDD
2017. aug. 27. 18:13
 16/16 anonim ***** válasza:
Az en macskam szellemi fogyatekos, nehezen tanul sajnos.
2017. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!