Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vihetem a macskámat olyan...

Vihetem a macskámat olyan állatorvoshoz ivartalaníttatni, akinél előtte sosem jártunk?

Figyelt kérdés

A cicámat a helyi állatorvoshoz vittük beoltatni, ahol elég drága az oltás meg az ivartalanítás is. És egy ismerősöm ma mondta, hogy ő tud a szomszéd városban ajánlani egy állatorvost, ugyanis 2 macskája van és az egyiket ott ivartalaníttatta és elég szépen, hamar begyógyultak a sebei. A másik macskáját ugyanabban a városban, egy másik rendelőbe vitte és az ottani állatorvos szerinte elég kontár munkát végzett, mert sokkal lassabban gyógyult meg a cicája, ráadásul nem is vette ki a méhét teljes egészében, csak a petevezetékét kötötte el azt hiszem. Én olyan orvoshoz akarom vinni az én cicámat, aki a méhét távolítja el, biztos, ami biztos..

Szóval holnap fogom felhívni, hogy megkérdezzem, mennyibe kerül nála a beavatkozás meg ilyesmik (az ismerősöm ugyanis nem emlékszik már rá, mert ennek is kb 4 éve volt). Szerintetek probléma, hogy az ivartalanításnál látja először a cicámat? Nem akarja előtte megvizsgálni, hogy nincs-e valami más baja is? És lehet, hülye kérdés, de az oltási kiskönyvét el kell vinnem az ivartalanításra? Ha igen, nem lesz bunkó vagy ilyesmi, amikor meglátja, hogy nem tőle kapta az oltást, hanem másik orvostól?


2017. szept. 2. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvizsgálnia meg kell, hogy elviseli-e a cica a műtétet.

Nem igazán foglalkoznak az orvosok azzal, miért mentél hozzá. Ha netán rákérdezne, simán mondd neki, jó véleményeket hallottál a munkájáról.

Oltásit vidd csak el.

2017. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Egyébként mitől függ, hogy elviseli el a műtétet vagy sem? És akkor is megvizsgálná előtte, ha már eddig is hozzá jártunk volna? Szóval ezért nem számol fel külön árat, hanem hozzá tartozik az ivartalanításhoz?
2017. szept. 3. 00:00
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Te mit fosol ennyire az állatorvostól, mintha valami tekintélyszemély lenne? szolgáltatást nyújt, amiért te fizetsz, vagyis te vagy a kliens. Érted? Nehogy már a nyúl vigye...És azért mert spúr vagy, ne vidd másik dokihoz a macskát, oda kell vinni, ahol rendesen, szakszerűen műtik, aki megbízható, nem mindenféle kóklerhez, akit a szomszédnéni ajánlott. Tapasztalt macskákhoz értő személyektől tájékozódj, nekik egész csini feketelistájuk van a macskanyeszetelő lódokikról, és a megbízhatókról is.
2017. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Te nagyon okos, honnan tudjam, melyik a megbízhatóbb, ha még nem volt macskám, szóval nincsenek tapasztalataim ezen a téren? -.- Ha valaki ajánl egy állatorvost, mert neki jó tapasztalatai voltak vele és még olcsóbban is megcsinálja, mint a másik orvos, még jó, hogy oda viszem..

Anyáddal beszélj amúgy így.

2017. szept. 3. 00:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi már 3 orvosnál is jártunk az oltások miatt,sőt az ivartalanítást egy negyedik orvos csinálta(egy modern nagyon jól felszerelt klinikán)mert úgy ítéltem meg,hogy ott a legjobbak a feltételek az ivartalanításra. Egyik doki se kérdezte meg,hogy miért oda vittem/viszem a cicát.Az oltási könyvét fontos,hogy vidd magaddal mindenhova,hiszen ebből látják,hogy milyen oltásokat kapott és az ivartalanítást is feljegyzik benne.Szerintem hívd fel az orvost akit szeretnél,és kérdezz rá,hogy zajlik abban a rendelőben az ivartalanítás. Mindent el fog mondani,hiszen ez a dolga,és ebből él.😊
2017. szept. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. szept. 3. 02:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Ivartalanításnál a méhet nem kell eltávolítattni, csak ha baj van vele. A petefészek eltávolításával ( nem lekötésével, az én sem emgedném) a hormontermelés megszűnik, a méh elsorvad. Ha a méhnek nincs baja és eltávolítják, akkor nagy baj nyilván nincsen, csak nagyobb lesz a macskán a seb (ez nyilván nehezebben gyógyul) és lényegesen drágább lesz a műtét. Egyébként nem azon múlik, hogy jó vagy kontár munkát végzett e az orvos, hogy milyen gyorsan gyógyul a seb, mert az egyéni tényező ( akár az is előfordulhat, hogy a macska allergiás a varróvonalra és emiatt gyulladt lesz a seb, de ez nagyon ritka).

Ivartalanítás előtt egyszer vidd el oda, ahol a műtétet csinálják, a szivét hallgassák meg, ha idős macskáról van szó akkor a vérvétel is javasolt. Így egyszer már mindenképp találkozol az ottani helyzetekkel.

2017. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amikor a 2. oltását kapta a cicám, megkérdeztem, hogy zajlik az ivartalanító műtét és az orvos azt mondta, az egész méhét eltávolítják.
2017. szept. 4. 01:10
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

"Te nagyon okos, honnan tudjam, melyik a megbízhatóbb, ha még nem volt macskám, szóval nincsenek tapasztalataim ezen a téren?"


Leírtam.


Állatorvosi rendelők színvonaláról "Tapasztalt macskákhoz értő személyektől tájékozódj"

2017. szept. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Yuri777, szerintem várd meg a tavaszi ivartalanítási akciókat,3-4 ezer forintért ivartalanítanak kandúrokat. A macska nem disznó,azt se tudnád belőni,hogy mennyi érzéstelenítőt kell adni,vagy egyáltalán lehet-e ezt a fajta érzéstelenítőt adni a cicának.Másrészt pedig nem is értesz hozzá,hogy kell csinálni és nincsenek steril körülményeid. Ha megtennéd a macskát soha többet nem menne haza,hanem elfutna és valahol elvérezne. Remélem egyébként,hogy ezt te sem gondoltad komolyan.
2017. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!