Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg veszélyes a macska a...

Tényleg veszélyes a macska a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Kicsi gyerekeim vannak és mostanában rengeteget betegek, főleg felsőlégúti bajok, hasmenéses megbetegedések.

Már kb hetente járunk az orvoshoz, ma annyira rosszul volt a kisfiam, hogy nem elvittem hanem lehívtam az orvost. Meglátta, hogy szobacicánk van és mondta, hogy ne is csodálkozzak ezen, hogy ennyit betegek.

Kérdezte mikor hoztuk a macskát, mondtam, hogy 7 hónapja, kérdezte, hogy mióta is betegek ennyit a gyerekek? És tényleg azóta betegek folyton.

Anyukám meg nagymamám mindig mondta, hogy ne legyen macska a gyerekek körül, mert nagyon veszélyes, beszívja, lenyeli a szőrt stb. Erre figyelek is nagyon, naponta takarítok.

Most kint csinálunk a macskának helyet (az orvos azt javasolta ne tartsuk meg) szerintetek javulni fog a helyzet ha kikerül? Vagy vigyük el?

Az a baj gazdát biztos nem találnánk neki itt, szóval csak eltudnánk engedni vagy menhely/gyepi.Annyi a macska itt, az utcán is.



2017. szept. 13. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%
Ide ezt a kérdést kár kitenni mert itt már olyan szinten túlkapások vannak hogy lassan egy ártatlan gyerek kevesebbet ér egy macskánál vagy kutyánál. Szeretni kell és nem kell kidobni de akkor is a gyereke mindenkinek fontosabb, csak az papol itt akinek nincs, kövezzetek meg ez a normális értékrend. Neked azt tanácsolom hogyha a macska után nem lesznek betegek akkor se dobd ki, mert az tényleg kegyetlenség. Ajándékozd el valahogy mégis ha muszáj. Tedd ki a képét facera vagy csoportokban, csak az a baj oda se érdemes mert ott is tiszta idióták vannak, letámadnak hogy milyen ganéj ember vagy mert nem akarod hogy megfulladjon a gyerek és nem hajítod ki az utcára a cicát hanem keresel neki valakit. Legyünk már normálisan emberek. De szerintem ha az a bajuk az is elég ha kint tartjátok, nehéz lesz neki kiszokni, de legyen meleg helye, ahol nyugiban van, néha be is engedhetitek ahol nincs gyerek, de remélem nem ő a bűnös. Viszont az lenne a legjobb ha elvinnétek dokihoz a cicát is és lehet kiderülne mi a baj. Eleve folyamatos orvosi látogatás nélkül nem is szabad cicát bent tartani. De tényleg ne dobjátok ki. Találjátok meg valahogy a középutat. (lehet lepontozni)
2017. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
84%
Van 3 asthmàs gyermekem . Egyikük egy tragèdia utàn a macskàban lelt lelki bèkère. Szereti,nem tehetem ki. Na most vannak dolgok mint pl mosnak e a gyerekeid rendesen kezet cicàzàs utàn? Vagy az alom mennyire van rendben ,vagy pl ne legyen ha nem muszàj a gyerekek szobàjàban (alom). Ha a macsek rendben van tartva akkor nem okoz ilyen tüneteket. Max a higiènia hiànya. Nem ràd èrtem,inkàbb a gyerkecők szokásaira esetleg. A doki ràfogta csak szerintem. Normàlisabb helyeken előbb allergiavizsgàlat , esetleg szedj valamit megoldàs is felmerül mint hogy tedd ki a macskàt. Pl jó homeopàtiàs bogyók is segíthetnek. Èn próbàlnèk megoldàst talàlni előbb, mint hogy kitegyem. A kèrdès az hogy jol jön " ez nektek ürügynek is, vagy inkább bent tartanátok. Ezt meg ti èrzitek úgyis hogy nektek mennyi erőfeszítèst èr meg ez a helyzet.
2017. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk 2 brit shorthair cicánk van. Előbb megvoltak mint a gyerekeim. A fiamnál 3 évesen vettük észre, hogy állandóan szipog, beteges. Kiderült, hogy 4 csillagos macskaallergiája van. Allergia vizsgálaton az egyik férfi doki azt mondta, hogy tüntessük el a macskákat ha jót akarunk a gyerekeinknek. Minden szülő jót akar a gyerekének, mi is, de nem volt szívünk a cicákat sem kidobni, hiszen ők is a család tagjai. Elmentem a gyerek doktornőhöz, hogy tőle is tanácsot kérjek. Ő azt tanácsolta, hogy a gyerekek egyenek több vitamint, és figyeljünk arra, hogy amikor a cicák nyalják magukat (fürdenek) akkor ne simogassák a cicákat. Ugyanis nem a szőrre, hanem a szőrre tapadt nyálra allergiásak az emberek. Mondta a doktornő, hogy sokan kigyógyulnak a macska allergiából (vagy kutya) ha állandóan inger éri őket. Fiam nemsokára 6 éves lesz, és már nem allergiás a macskákra. Igaz ma is betartja, hogy cicatisztogatás után nincs simogatás, ölelgetés.
2017. szept. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Akkor veszélyes csak, ha allergiásak rá, egyébként nem.

Az allergiateszt után kiderül.

A kicsi gyerekekre amúgy is jellemző, hogy nagyon gyakran vannak felső légúti betegségeik, főleg bölcsi-és ovikezdés után. Ez cicától független.

2017. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal többet ártotok ha kiviszitek. Az orvost nem is reagálom le, számomra botrányos, hogy ma már senkit nem hajlandóak elküldeni allergiatesztre, hanem kézrátétellel megállapítják, hogy allergiás valamire. Amit az előző írt, azt tartsd be, jót írt. Én a nyúlszőrre voltam allergiás, és mit ad isten, amikor összejöttem a barátommal kiderült, hogy van nyuszija. Rossz volt eleinte, mindig tüsszögtem, folyt az orrom. Mindennap én takarítottam, sokat simogattam(amikor tisztálkodott én se simogattam), ennek másfél éve, és már jó ideje kutyabajom. Keress olyan dokit, aki hajlandó elküldeni allergiatesztre, mert az a biztos. Lehet, hogy teljesen másra is allergiás, nálam is kiderült, hogy több mindenre vagyok.
2017. szept. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Macskákkal nőttem fel, macska mellett nőtt fel a gyerekem is, 3 macska mellett növekszik az unokám is. Soha nem voltunk betegek tőlük. Az ápolt, gondozott, féregtelenített, oltott macska nem veszélyes az emberre. A légúti megbetegedéseknek nem a macska az oka. A hasmenésnek sem.


Érdekes, nekem nagybátyán gyerekorvos, mindig ő jött, amikor baj volt, sosem hozta összefüggésbe a gyerek betegségeit a ciccel.


Más kérdés, ha valaki allergiás rá. De annak más tünetei vannak. Viszont érdemes kivizsgálni.


Kitenni a macskát? Hát azt is lehet. De akkor mi a fenének tart valaki háziállatot, ha kizárja azt a család életéből?


A macska társas lény, igényli a gazdi közelségét, és én is igénylem az övét, azért tartok macskát.


Ha jövőbeli életét a ciccnek úgy képzeled el, hogy ti bent élitek az életeteket, őt meg kizárjátok a házból, akkor tényleg keress neki egy új gazdit, aki szeretni fogja.


Szóval csak úgy el tudnátok engedni? Vagyis kitenni az utcára? Macsek nyávog a kapu elött, mert az az otthona, és ti nem engeditek be?


Egyáltalán minek kellett neked macska, ha képes lennél ilyesmire?

2017. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Az orvosotok egy idióta, hihetetlen, hogy manapság még vannak ilyen látásmóddal rendelkező orvosok. Én őt váltanám le, de sürgősen. Ha folyton szipognak a gyerekeid, az igen, lehet az allergiától. Viszont a hányás-hasmenést ne a macskára fogjátok. Mivel kicsik a gyerekek, nyilván gyakran betegek, mint szinte az összes kicsi. Plusz egymást s is fertőzik folyamatosan. Az oké, ha kintre építetek a cicának egy biztonságos, fedett kennelt, ahol meleg is van. nézelődhet is, talán még jobban is szeret majd ott lenni. De az remélem nem fordult meg a fejetekben, hogy szabadon engedjétek, vagy menhelyre vigyétek egy ilyen barom orvos miatt.
2017. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

Azt inkább nem kommentálnám, hogy egy idióta orvos javaslatára kidobnád a macskát...

A felsőlégúti betegségek esetleg utalhatnak allergiára, a hülye orvos mondjuk ránézésre diagnosztizálás helyett elküldhette volna a gyereket allergiatesztre, mert lehet, hogy allergiás. Ez esetben be kell tartani bizonyos higiéniai előírásokat, illetve csinálhattok kint egy biztonságos helyet a macseknak, de nem kell kidobni. A hasmenést meg nehogymár ráfogd szerencsétlen macskára.

Mellesleg nálunk mindig volt macska, mindegyik benti volt, és soha egy védőnő vagy orvos nem mondta anyámnak, hogy dobja ki őket, mégsem betegeskedtünk többet a húgommal, mint más gyerekek.

2017. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez nettó hülyeség, a macskától nem lesz beteges a gyerek. Az anyukád, nagymamád még oké, hogy zagyvaságokat beszél (nem szívja be, nyeli le a szőrt a gyerek), de hogy az orvosod is ilyen tájékozatlan (vagy hazug), az már erősen gáz.
2017. szept. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A macskától nem lehet fertőzéseket elkapni. A macskaszőrre lehet allergiásnak lenni, ami szemkönnyezéssel, tüsszögéssel jár. Ha kiengeded a macskát (akár csak kakilni) odakint össze tud szedni tücsköt bogarat, ahogy az ember is összetudna, ha macska magasságban kúszna a földön, aztán pedig kézmosás és cipőlevétel nélkül szaladgálna a lakásban.

Ha a macskát orvoshoz viszed évente beadatni neki az oltásokat, egészségesen táplálod, a játékait, tálkáit, fekhelyét, almostálcáját tisztán tartod, akkor semmilyen veszélyt nem jelent.

Csak úgy megsúgom, ha egy ember kisgyermekkora óta állatokkal van körülvéve (akár macska, kutya, nyúl), akkor kevésbé lesz allergiás bármire, mert a szervezete nem fog azonnal védekezni, ha egy szőrszálat beszippant. Erre kismillió tudományos dokumentéció van, használd a google-t!


Ha meg úgy gondolod, hogy itt mindenki rosszul tudja és csak az orvosnak lehet igaza, akkor legyen benned annyi emberség, hogy nem kivágod a macskát, aki SEMMIRŐL SEM TEHET, hanem meghirdeted a neten: jófogás, startapró, facebook, és felveszed a kapcsolatot az összes létező állatvédő szervezettel, amíg csak nem találsz valakit, aki örökbe fogadja! Ha csak úgy kirakod a lakásból, azzal gyakorlatilag meggyilkolod. Az utcán élő macskák ott születtek, ott nőttek fel, megtanulták a kinti élet veszélyeit. Bár nagyon rövid az életük, mégis elvegetálnak 3-5 évig (a lakásban tartott cicák 15-18év átlagéletkorával szemben) de ha egy szobamacskát kiraksz.... ennél kegyetlenebbet, gonoszabbat, embertelenebbet nem tehetnél egy teljesen ártatlan ÉLŐlénnyel, akiért TE anno felelősséget vállaltál.

2017. nov. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!