Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Unatkozó macskával mit lehet...

Unatkozó macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Két szobamacskám van, az egyik srác, a másik leány, lassan 3 évesek, ivartalanítottak. Rengeteg játékuk van, óriási kaparófa, labdapálya, ezernyi különféle labda, plüss, pléd, dobozok, kupakok, mentás párna, mindenféle kis vacak.

A lány el is foglalja magát, ő velünk nem is szokott játszani, a másik viszont a sírba kerget. Vagy csak velem hajlandó - és akar is egész nap - játszani, vagy nemes egyszerűséggel az ágytakarót tépkedné széjjel. Nyilván utóbbit nem engedem neki, ezért van saját plédje, de az persze nem jó :D

Általában hangos nyivákolással jelzi, ha épp játszani óhajt kedve, de az utóbbi időben rendesen elharapódzott a dolog. Nem túlzok, egész nap azt várja, hogy én szórakoztassam, teljesen mindegy hogy előtte mennyire fárasztottam le. Reggeltől estig szirénázik vagy nyökög, a játékokhoz magától hozzá sem nyúl, ha nem játszom vele, akkor sértetten hátat fordít.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele... próbáltam felügyelet mellett kiengedni már őket, de őt az sem érdekli. Semmi, csak az a hülye madzag, amivel ketten szoktunk szórakozni. Esetleg a lézer. Más nem. Próbáltam már felkötni valahova - a madzagot, nem a macskát :D -, de úgy sem jó.

Kezdek kikészülni most azt játsszuk, hogy nem figyelek a vinnyogásra, de közben meg bűntudatom van, mert tudom, hogy unatkozik szerencsétlen állat... Naponta 3-4x játszunk vele, különböző nyávogásmentes időpontokban, de képtelenek vagyunk kikapcsolni.

Milyen játékot próbálhatnánk, a tiéteket mi köti le?

Előre is köszi a választ :)


2017. szept. 20. 16:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint akkor ez "megszoksz vagy megszöksz" helyzet :) Azért nézegetek még pár játékot, hátha valamelyik... legfeljebb a leányzó nagyon bulisan fogja magát érezni :D


Igazság szerint egyikünk sem akart a lakásban állatot tartani - nem szeretem bezárni őket -, de egy kedves ismerősünk későn jött rá, hogy a három meglévő nem biztos, hogy el fog fogadni még egy kölyökmacskát. Nemes egyszerűséggel átpasszolta ide a kiscsajt, mi meg nem tudtunk megszabadulni tőle, mert elsőre megszerettük :)

A srác szintén csak jött, amikor anyám felhívott, hogy a szomszédja szépen fogalmazva régimódi módszerekkel szabadul a kiscicáktól. Őt tudtuk elhozni.

A világ minden kincséért sem adnám vissza, csak ne ragaszkodna hozzám ennyire :D Iszonyatosan "anyás", ha nem játszani akar, akkor bújik.

2017. szept. 20. 17:30
 12/12 anonim ***** válasza:
kössél szatyrot a hátsó lábára :D nem fog unatkozni :D
2017. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!