Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám? Hogyan kell...

Fekete Meggy kérdése:

Rühes a cicám? Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Egy hete fogadtam örökbe egy 2 hónapos kiscicát. Bolhája nincs, nagyon szép tiszta, egészséges, vidám. Viszont elkezdett viszketni a fejbőröm, ráadásul észrevettem, hogy időnként ő is vakarózik (nem csak úgy, hanem egész hosszú ideig, illetve néhány helyen varhoz hasonló koszokat hagy, mintha sebet vakargatna. Hiába kerestem, nem találtam rajta sebeket. Viszont a füle brutálisan koszos volt, ma reggel kitakarítottam, 5 vattakorongot használtam el vele. Alapjáraton barna volt, ugye a szokásos fülzsír, de ilyen nagyon apró fehér pöttyöket is láttam (keveset, de volt). Sosem volt egyik macskám sem rühes, nem ismerem fel a tünetet. Ez az lenne? Sajnos a munkám miatt nem tudom állatorvoshoz vinni, ügyeletest hívhatok hozzá, de az nagyon drága. Olvastam, hogy házilag is meg lehet oldani. Tudtok segíteni, mit csináljak?

2017. szept. 28. 07:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

Te fogalmaztál rosszul akkor, nem jól tetted fel a kérdést. "Sajnos a munkám miatt nem tudom állatorvoshoz vinni, ügyeletest hívhatok hozzá, de az nagyon drága"ezt írtad, mi erre reagáltunk.Ezt máshogy nem lehet értelmezni, bármily sértő is a válasz.

Aki ide beír állatos kérdést, megfigyeltem hogy az kapja a legtöbb hideget.Erre számítani kell. Szerencsére sokan vagyunk itt/ de nem elegen/ akik állatszeretők-védők vagyunk!

2017. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én vettem egy frontline combo-t. A macskám nyakára csepegtettem és néhány napon belül teljesen kitisztult a füle az atkáktól. Ez olyan kávézacc szerű atkaürülék amitől be is tud rendesen gyulladni a macsek füle. Főként ha véresre vakarja, és még el is deformálódhat örökre a a füle a gyulladástól.
2017. okt. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hú azta, köszi! De ő még csak 3 hónapos, majd utána kérdezek, lehet-e neki.
2017. okt. 6. 07:39
 14/18 anonim ***** válasza:

Frontline: mostanában van a fipronil "botrány". Kedvenc állatomra biztos nem tennék ilyet, mikor sok más, nem fipronil tartalmú spot-on is van.

Aztán ne csodálkozzunk, ha kedvencünk pár évesen meghal máj, vesekárosodásban, daganatban, mivel bolhairtót évente többször rakunk rá.

2017. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem. Nem való fülatkàra, és kölyöknek pláne nem. Asszem kiveszek egy nap szabit... Más megoldás tényleg nincs :'(
2017. okt. 6. 20:01
 16/18 anonim válasza:
Ha te nem láttál benne bolhát attól még bolhás lehet,esetleg még nem hemzsegnek benne. Féreghajtót kapott már? A macskáknál a fülatka más néven fülrühösség emberre nem veszélyes. A bőrrühösséget egy másik fajta atka okozza.A fülét csak orvos tudja kitakarítani rendesen és utána 7 napig gyógyszeres fülcseppet kell adni (amit az orvos ír fel) 3500Ft. A fülatka sötét színű,sok lába van,ha nagyító alá teszed akkor látod hogy mozog. Általában sűrün rázza a fülét a cica. A bőrrühösséget is speciális szerrel kell megoldani,házi bio nyavajákkal nem szabad! Pláne 2 hónapos cica kezelése még az orvosnak sem könnyű feladat.Vidd Orvoshoz! Nem hiszem hogy csak az ügyelet jöhet szóba. Ügyeletes orvoshoz általában sürgős esetekben megyünk. Állatorvosnál sajnos nincs TB.támogatás.
2017. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Már kezelés alatt van. Nagyon nehezen múlik el neki sajnos :( de köszi
2017. dec. 3. 13:38
 18/18 A kérdező kommentje:
Jelentem, meggyógyult a drága. Jó sokáig tartott, de végre vége van :)
2017. dec. 27. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!