Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bezárjam éjszakára vagy ne?...

Bezárjam éjszakára vagy ne? 12/L A házba sajnos nem jöhet be.

Figyelt kérdés
6 hetes a cicám, tegnap kaptam, fiú. Nem tudom eldönteni, hogy a saját kis helyére, ahol van neki fekhely, alom, enni és innivaló, játék, vagy csak a teraszra tegyem éjszakára. Tegnap a saját helyére tettem, ahol éjszaka sötét van, és nincs nagy hely. De ha a teraszra teszem, akkor félek hogy kiszökik a kerítésen át. Szóval nem tudom mit csináljak. Mert a saját helyén nem nagyon szeret lenni, rögtön kiakar szaladni onnan. Nem akarom elveszíteni, de azt sem akarom hogy rossz legyen neki. Állandóan sírok emiatt, sajnálom őt... Mit tegyek? Bezárjam majd vagy sem? Amúgy ha bezárom, akkor amint felébredek, rögtön megyek és kiengedem. De olyan szomorú ott. :'(
2010. máj. 29. 18:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A cicának szerintem az a legfontosabb érzése hogy életben maradjon nem az hogy éjszaka olyan helyen alszik ahol nem szeret. Az élet nem csupa vidámság.
2010. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
19:10 macskát megbecsülni és bent tartani nnagyon újkeletű szokás. Mégsem halt bele egy macska sem hogy régen pici korában is kint volt sötétben... -.-"
2010. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Barátom most kapott egy kiscicát. Nem tudom hány hetes lehet, de beletette egy dobozba csinált neki almot mindent, tejet, ételt adott neki, egész nap meg játszanak vele, figyelnek rá.Ők se a teraszra tették, nehogy elszökjön, hanem a dobozt van egy ilyen kis helység, és oda. Nem lett semmi baja.Legyen sok örömöd benne:)


[link]

ez a kiscica:)

2010. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

Én vagyok a 19:10-és én azért tartom egyrészről bent mert ő Brit Rövidszőrű és hát nem 2Ft volt és ezért én nagyon vigyázok rá, bár azt hozzá kell tenni, hogy nekünk van egy ilyen külön alsó szint(nem garázs) ahol éjszaka alszik és ott van mindene tulajdonképpen egy kis bunker.

De említed hogy a házba nem jöhet gondolom nektekis van valami mellék épület valami ahol kis korában ellehet és van tető a feje fölött.

2010. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 29. 19:44
 16/22 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos a cicus, de mégis hány órakor zárjam be? Már bezárhatom? És akkor, mert nincs sok kajája a tálban, d eanya azt mondja, hogy nem kell neki oylan sok, mert még kicsi és nem eszik sokat.
2010. máj. 29. 19:45
 17/22 anonim ***** válasza:

Én sötétedéskor zártam be.

Mondjuk ilyenkor fél9kor még nincs körömsötét ha kint vagyunk maradhatna még.

De amúgy sötétedéskor zárhatod már.

Arra is ügyelni kell, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra mert ha épp keresgélni kell mert elbújt akkor ne a sötétben kelljen elemlámpával...


Szerintem ha este kap enni mielőtt bezárod és reggel is rögtön, akkor éjszakára nem kell neki mert csak magára borítja.

Én sokszor raktam egy követ is a tálba, hogy ne bírja feldőteni. A vizes tálba.

2010. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Köszi!Hát ők ilyenkor már betették a dobozt, volt benn neki kaja, minden, reggel meg kiengedték.Ha van kamrátok, vagy ilyesmi, akkor oda beteheted a dobozt kajával, egy kis tejjel
2010. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

(megint)Az első vagyok, és szívesen csak nem szeretem azokat akik egy kérdésre nem is válaszolnak csak veszekszenek.....na mind1

Szerintem jó helye lesz ott, csak mivel mostanában elég hideg van rakj be neki egy plüssöt hogy hozzátudjon éjszaka bújni(ahogy régen az anyjához vagy a testvéreihez)!=D

2010. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem szeretek ellent mondani a rendes, aranyos válaszadóknak, de szerintem nem igazán jó neki a plüss.


Nekem a kiscicák eleinte sokszor wcztek az alvóhelyükre. Volt nekik rendes alom, és takarítottam is állandóan, de akkor is előfordult. Amíg pici és nem szokja meg illetve főleg ha be van zárva, akkor sajnos ilyesmi megesik.


Ezzel azt akarom mondani, hogy 2-3 nap után dobhatnád ki a plüsst.


Elég neki valami puha anyag, amit időnként lecserélsz. Reggel mindig nézd meg nedves-e nem pisilte-e le.


Nincs már olyan hideg éjszaka. Persze ha úgy gondolod tehetsz be neki plüsst csak elmondtam, az én tapasztalataimat. Remélem jó helye lesz/van a kiscicának :)

2010. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!