Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vinnétek a macskákat is...

Vinnétek a macskákat is hosszabb külföldi útra?

Figyelt kérdés

Elég nagy gondban vagyok. Van két cicánk, mindkettő nagyon ragaszkodik hozzánk.

A férjemnek 2 hónapos üzleti útra kell mennie, de nélkülem egyszerűen nem hajlandó ennyi időt eltölteni odakint.

Két választásunk van: vagy visszük a macskákat is magunkkal, vagy otthon hagyjuk őket és felbérlünk egy céget a napi ellátásukra.

Őszintén nekem egyik sem tetszik különösebben... a repülőút 24 óra, a macsekok még sosem utaztak pár buszmegállónál többet, iszonyat kínzás lenne ez nekik, ráadásul nem hiszem, hogy ki lennének békülve az idegen hellyel.

Na és két hónap nélkülünk, egyedül a lakásban... még ha ők bírnák is, én becsavarodnék az aggodalomtól.

Nem tudom, mit csináljak, erősen hajlok afelé hogy inkább maradok itthon, de azzal meg a férjem nem lenne túlzottan kibékülve :D

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


2017. nov. 6. 22:42
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Mindenki válaszában van igazság, nincs két egyforma helyzet és macska gazda kapcsolat, ráadásul az állatok és gazdáik természete is eltérő, ami az egyiknél működik az a másiknál nem. Nehéz jó tanácsot adni, mert azt tudom, hogy én mit csinálnék de azt nem, hogy neked mit kéne.:D Az viszont igaz, hogy egy leszűkült élettérhez szokott szobacica nehezebben viseli a változásokat mint egy kinti. Az enyém pl ha kapna valakitől enni 2 hét után kezdene keresni.:D Nem lehet a két helyzetet egymáshoz mérni az enyém egyedül is ellene 2 hónapig, 3-4 helyen is szokott enni kapni a környéken élő ismerősöktől.
2017. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Én biztos mennék és vinném a macskákat is. Az állatok könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez. Késobb költözni sem mernél?
2017. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


10-es, az egyetlen baj, hogy én is ragaszkodó és depis leszek, ha hónapokig nem látom a férjem.

Nagyon sajnálom, bele se merek gondolni neked milyen kapcsolataid lehetnek, ha neked ez nem sok,.Nekünk az.

Szokott néha kijárni, max. egy hétre általában, azt valóban ki is bírjuk, ennyit nem. Jelenleg is kint van, én meg a kóros kialvatlanság felé tartok, mert nem bírok lefeküdni addig, amíg nem beszéltünk... és hét óra az időeltolódás...


11-es, igen, én is ezért vagyok kibukva, mert úgy eltér egymástól a két macska, hogy mindkettőnek jó megoldás nincsen.


12-es: Nem tudom, ezt miből szűrted le :) Ha nem lenne fontos a férjem, akkor nem stresszelnék ezen már egy hete. Mert már egy hete vacillálok, hogy mit csináljak. A világ végére is elmennék utána és vica versa, de ha már itt van ez a két vakarcs, róluk is gondoskodnom kell. A férjemmel tudunk telefonon, neten kapcsolatot tartani, a cicákkal nem.


13: De és tervben is van éveken belül a költözködés, külföldre. Csak nem mindegy, hogy egyszer tesszük ki őket az útnak, vagy kétszer huszonnégy órára. A helyváltozás még csak-csak, de ennyi repülőút még minket is megvisel. Velük sem lenne egy sétagalopp, csak a fedélzeten kéne szállítani őket és azt viszont tudom róluk, hogy hisztiznek a hordozóban. Arról nem beszélve, hogy kb. háromszázezer forintba lenne a szállításuk és a foglalásuk a szállodába. Imádom őket, de ez azért már talán sok rájuk költeni :D Ennyi pénzből már wellnessezhetnének itthon :)



Köszi, végül is úgy határoztunk, hogy a férjem előre megy, amikor már nem bírjuk egymás nélkül én utána és haza jövök kb. 2 héten belül. Ennyit talán már a macskák is kibírnak nélkülünk.

Én meg büszkén elmondhatom, hogy feláldoztam magam mindenkiért, mert félek a repüléstől és most oda is, vissza is egyedül kell utaznom. Így talán a férjem sem válik el tőlem :DD

2017. nov. 7. 13:01
 14/16 anonim ***** válasza:

Amerika nem 24 orara van, hacsak nem Chilebe vagy mas igencsak deli reszebe mentek.

Amugy nem tudom mit tegyel. Mi nalunk is van kutya es macska is, ezert ugy jarunk haza Magyarorszagra Ausztraliabol, hogy valaki mindig itt marad kozulunk, hogy a gondjukat viselje. Szerencsere nagy a csalad, igy meg tudjuk oldani.

2017. nov. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
NYolc hetet nem bír ki a férjed egyedül? Hány éves, 6?
2017. nov. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nyilván a 24 óra utazásba - bár valóban hülyén fogalmaztam -, bele van számolva hogy kijussunk a reptérre, a reptéri várakozás az átszállás és a taxizás is. Nem közvetlen járattal utazunk. A cicák ezidő alatt végig a hordozóban lennének bezárva, szóval nekik az is beletartozik a kínzásba.

Ha jó a család, az szerencsés :) Nálunk a cicaszitterek lesznek befogva és végül meg is született a tökéletes megoldás.

4 hétre fogadom fel őket, de végig figyelni fogom kamerán, mit csinálnak egyedül a macsekok. Ha valamelyik éhségsztrájkot tart vagy bedepizik, akkor felszállok a következő repülőre és hazajövök. Így nem kell aggódom, bármikor haza tudok jönni hozzájuk, ha meg jól viselik, akkor nyugodtan ellehetek a férjemmel végig.



Utolsó, nem fogom ismételgetni: a mi házasságunk szerencsére elég erős ahhoz, hogy 8 hét sok legyen. Meglepő lehet, de hiányzunk egymásnak és nem örülünk, hogy megszabadultunk a másiktól. Pláne, hogy nem egyszeri alkalom, máskor is ki szokott járni és rohadtul hiányzik. Ha nem haragszol és anyagilag megtehetem, akkor látogatom meg, amikor óhajtom :)


Köszi a válaszokat, mivel megoldódott a problémám, nem fogom a továbbiakban látogatni a topikot. Mindenkinek szép napot :)

2017. nov. 8. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!