Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fülgyulladás kezelése...

Macska fülgyulladás kezelése otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb.egy hónapja találtam egy sovány kiscicát (akkor nagyjából 6-7 hónapos lehetett) és végül is a szüleim megengedték hogy megtartsam (feltétel: lakásba nem jöhet be, mert anyum allergiás a macskaszörre) pár nappal később észrevettem hogy az egyik (jobb) füle piros (kívülről is) és belül gennyes meg tele van fulzsirral. Mindennap óvatosan ki szoktam takarítani, viszont minden tisztítás után rázza a fejét és vérzik a füle. Szoltam anyumnak hogy el kéne vinni egy dokihoz, mert ez így nem jó, de ő csak annyit mondott, hogy ez egy macska, majd meggyogyul. Na most mit csináljak??

Ui.: Elvinnem én magam orvoshoz, de kb.2000 Ft-om van... Abból még nem hiszem hogy kijonne.

13/L


2017. nov. 11. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyádnak innen kívánom, hogy gyulladjon be a füle...

Hívd fel az orvost, kérdezd meg, kérhetsz-e részletfizetést.

2017. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem csak koszos a füle, hanem rühes a macska. A fülrühek fülben élő élősködők de ezt te nem fogod tudni kikezelni. Szerintem próbáld meg felhívni az állatorvosi rendelőt és ott kérdezz rá, hogy mennyibe kerülne, lehet simán kijön 2ezer Ft-ból
2017. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Otthon sehogy nem tudod kezelni, mert egyrészt meg kell állapítani, mi okozza (atka? allergia? például), és annak megfelelő kezelés, gyógyszer kell rá. Ezt pedig állatorvos tudja megállapítani.

Mondd meg anyudnak, hogy azt kéred karácsonyra, hogy vigyétek el a cicát állatorvoshoz, és gyógyítsák meg. Egyébként kellene neki féreghajtó, bolhairtó is, és ivartalanítani is kellene. Ha nőstény cica, akkor mindenképpen, de ha kandúr, akkor is fontos lenne.

Mondd meg anyudnak, hogy az állattartáshoz az állatorvos is hozzátartozik, ami pénzbe kerül.

Ha karácsonyi ajándék helyett ezt kéred, biztosan megengedi.

2017. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Anyád soha többé ne menjen orvoshoz, hiszen csak egy ember, úgyis túl sok van belőlünk, most 1 ember nem oszt, nem szoroz. Meg vidd be neki a macskát, dörgöld oda az orra alá, és szard le, hogy allergiás. Kit érdekel? Semmivel sem különb az ember egy állatnál sem.

Ja, és mutasd meg neki a kérdést, meg a válaszokat is, üdvözlöm a drágát. :)

2017. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Fordult már meg a fejemben ez is, hogy odadörgölöm a Szöszit (ez a neve) az orra alá, de sajnos képes rá hogy be üljön a kocsiba és elvigye egy másik varosba.... Ezzel engem akar büntetni, de a macskára nem gondol, pedig azért valamennyire bírja! 😞
2017. nov. 11. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kell oldani az állatorvost, mert ez magától meg a házi módszerektől nem lesz jobb, csak rosszabb. Valószínűleg fülrühes vagy fülatkás a macska. Vess be a szüleidnél mindent, amit tudsz (karácsonyi ajándék, egy hónapig te mosogatsz, stb), de ha semmiképpen nem hajlandóak orvoshoz vinni, akkor inkább vedd fel a kapcsolatot állatvédő szervezetekkel, vetesd fel a cicát várólistára, és kérd, hogy segítsenek neki másik gazdát keresni, mert sajnos te így nem tudod megtartani. A cica később is lesz még beteg, és neked csak évek múlva lesz saját kereseted.
2017. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Válaszokat koszonom, megoldódott, kedden felhívja az allatorvost. Ti Gyömrőn belül melyik dokit ajánljátok?
2017. nov. 12. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!