Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek 4 éves ivartalaníto...

Mit tegyek 4 éves ivartalanított nőstény macskámmal? Folyton a padlószőnyegre vizel.

Figyelt kérdés
Pedig gyakran cserélem az almot, és ha otthon vagyok, akkor látom is, hogy odapisil. Már torkig vagyok a szőnyegsikálással, és ráadásul nem is tudom véglegesen eltüntetni az átható pisiszagot. Orvosnál, már voltunk, de szervi baja nincs. Van valéakinek ötlete? Esetleg van olyan szer. ami elriaszthatná? Valami kelllemetlen illatúra gondolok, amit mondjuk a szőnyegre fújhatnék. Könyörgöm segítsetek!
2010. jún. 1. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyomd bele az orrát és utána rögtön rakd bele az alomba. A nagy állatvédők kedvéért mondom, hogy nem úgy kell belenyomni a fejét, hogy eltörjön a nyaka és egyáltalán nem kegyetlenség, nekem pl. az állatorvos mondta. Nekem bevállt.
2010. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a szag ellen ?
2010. jún. 1. 11:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad az orrát belenyomni, mert bármennyire okos állat is, mégiscsak egy állat, aki nem fog összefüggést felismerni a "bűn" és a "büntetés" között, az egészet csak agressziónak és megalázásnak fogja megélni. Kapható a boltokban macska távoltartó spray, ezzel be lehet fújni a szőnyeget. El kellene gondolkodni a szőnyeg cseréjén is ezelőtt, mert ha te nem tudod eltüntetni az átható pisiszagot, akkor a macskád is érzi, és vizelőhelynek tartja a szőnyeget (hiszen rajta a szag).
2010. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy van összefüggés azt nem fogja fel, de a megaláztatást igen, mi? Istenem de sok a sötét ember...ha tényleg nem fogná fel, akkor nem szokott volna oda az alomhoz.
2010. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vanish szőnyegtisztító vagy V. mosóadalék folttisztító.Szódabikarbóna is megszünteti a szagot. Rá kell rászórni a foltra 1-2 kanállal, otthagyni egy napig, utána porszívózás.
2010. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szódabikarbónát kipróbálom!
2010. jún. 2. 09:06
 7/13 hell-ikon ***** válasza:

Pont azért megy vissza a szőnyegre, mert ott érzi a pisiszagát!

Könnyen lehet, hogy túl gyakran cseréled az almot és az a baja a macskádnak, hogy túl tiszta, nem érzi, hogy az a saját wécéje volna.

Azt pedig szagról állapítja meg. Ahol érzi az előző dolgának a szagát, oda fogja intézni a dolgát.

2010. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem! Ált. akkor cserélem, ha már érzem a szagát! Esetleg, ha szemmértékre is úgy tűnik, hogy cserélnem kell. 2-3 napnál többet nem is bír ki.
2010. jún. 2. 15:53
 9/13 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! Közben kértem tanácsot egy másik állatorvostól is. Azt javasolta, hogy próbáljuk ki azt az elektromos párologtatót, amiben macskaferomon van. Állítólag ettől boldogok lesznek a macskák, és ha lelki okai vannak a pisilgetésenk, akkor segíthet. A doki szerint 2 problémás macska is van a praxisában, akinél ez a szer bevált!
2010. jún. 2. 15:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt,hogy veszel neki másfajta almot.Olvastam,hogy néha azért nem végzik bele a dolgukat az alomba,mert egyszerűen nem tetszik nekik az állaga.
2010. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!