Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne depressziós a 15 és fél éves cicám, aki teljesen pici korától kezdve lakott ugyanazon a helyen, ha másik helyre költöznék vele?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny cicus is, sajnos.. :/


Előre is köszönöm!


2017. nov. 23. 17:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló: Értem, szuper, hogy így megtudod ezt oldani. :)

Utolsó: Képzeld, nekem is lett pont egy lány cicám is a nyáron ( Akiről a kérdés szól, ő fiú cicus.) Hozzám is úgy került, hogy a szomszédaim kidobták őt/itt hagyták, amikor elmentek.. :( Én ivartalaníttattam őt, ápoltam, stb. Többnyire ő is csak engem szokott meg, illetve azért apukámat is csípi, csak ő ritkán van itthon. Igazából, vele sem tudom, mi lesz, ha elmegyek, ő kint van tartva, vinném őt is szívem szerint, bár őt még azért itt tudnám hagyni egy darabig, anyukám etetné, illetve éjszakára szoktuk még őt bezárni, anyukám szokta kiengedni. Csak olyan helyre kellene mennem, ahol van egy hasonló kinti fészer-szerűség, ahová be tudom őt zárni, főleg ez elején ugye, hogy mindig visszataláljon. (Azt hiszem, ezt olvastam, hogy így szokták csinálni költözésnél, kinti cicáknál.) Legszívesebben olyan házba szeretnék menni, aminek van egy kis előszobája, ahová éjszakára beengedhetem, mert most is sajnálom őt, hogy ő kint van... :( Elvileg mindig kinti cicus volt, most pedig csináltunk neki egy kis szigetelt házikót is, ami még ebbe a fészerbe van berakva, de én így is sajnálom őt.. :( Nekem világ életemben "csak" ez a 15 és fél éves cicám volt, aki bent tartott és rossz érzés, hogy a másikat kint kell tartanom. Az a baj, hogy a lány cicus eléggé harcias, ablakon keresztül már próbáltuk őket megmutatni egymásnak, de megakarta támadni a fiú cicámat.. Ő annyira érzékeny, már nem szeretném őt ennek kitenni, úgyhogy az összeszoktatás lehetősége nem igazán jön szóba... :/

2017. nov. 28. 02:04
 12/16 anonim válasza:

11 kérdező: Ohh! Szerintem ha csináltatok neki kis kuckót melegedőnek, akkor nem lesz nagy gond!


Amúgy pont ez volt nálunk is ^.^ Jött volna ő az öreg kandúr mellé aki szép nagy karthauzi volt. :) Sajnos kizsigerelte szegényt, eleinte még vicces volt, hogy a kis csaj főnökösödött, bármikor lecsaphatta volna a kandúr, de tűrt nagyon sokat (egy Úr volt, na! :D), 2-3x kisebb volt a lánycica alsó hangon. :) 1-1.5 évet voltak együtt és az öregnek már szívbaja volt korábban is sajna. Azóta meg egyedül van, de benti cica, múltkor megkértem édesanyámat jöjjön már el velem, mert legyen valaki ott vele, kiszabadult a hordozóból és a kocsim hatodik ülése (2003-as Mazda MPV, szépen elveszett benne szegény :) ) mellé/mögé a csomagtérben próbált menedéket keresni és keservesen nyávogott. Nagy nehezen anyum lenyugtatta, de fal fehér volt a kezében, gondolhatod! :( Ezért is lesz nagy kaland majd költözni vele. Nagyon benti lélek. :)

2017. nov. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
kiegészítés ami lemaradt: orvoshoz vittem, mert mostanság elég sokat hányt szegény pára.
2017. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Jaj, akkor a fiú cicust elveszítetted, jól értem?:(

(Bocsi, ha rosszul értelmeztem. )

Nálunk is hasonló a helyzet, hogy ez a lány cicus eléggé vezéregyéniség... Konkrétan, a környékbeli fiú macskáknak is simán neki megy, sokszor a saját lakhelyük kapuján se engedi őket be. :D

2017. nov. 28. 15:53
 15/16 anonim válasza:

Képzelem :)))


Igen sajnos, de már öreg volt, szegénynek már csak hab volt a tortán az agilis csajszi :( :)

2017. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom. :(
2017. nov. 29. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!