Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy sokan elteszik láb alól a kiscicákat, mikor még picik?

Figyelt kérdés

Falun. Van, hogy zsákban kidobják stb. Vagy lapáttal agyon csapkodják.


Valami más megoldást kellene találni. Csak egy anyamacska évente letermel, 2x3 kötyköt minimum, ezt senki nem bírja tartani.

De akkor el lehet ajándékozni stb,kereslet az nincs rá.

Én a kandúrokat is ivartalanítom. Oké, drága a műtét, de ha már nem szeretnék több kiscicát, akkor jobb lenne egyszer bevállalni szerintem.


2017. nov. 25. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Aki macskát bánt, az nem ember. Kb ugyanazt érdemli, mint amit a cicákkal tesz. Ha utcamacska, meg tanyasi stb, annak még az eltartása se fáj, felralálja az magát. Értelmesebbek, mint azok, akik "megoldásként" agyoncsapkodják őket.
2017. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Valami más megoldást kéne találni."


Három mondattal később meg is találtad, ivartalanítani kell. Ez az egyetlen megoldás. A másik hogy ne tartson macskát aki nem vállalja az ivartalanítást de nem is akar szaporulatot, ilyen egyszerű az egész.


Sajnos a macskákra nincs olyan szigorú szabály mint a kutyákra hogy chipeztetni és kötelezően oltani kell őket (ugye amit még a kutyáknál se ellenőriznek, szégyen az egész) ezért csúnyán mondva kutyaszámba se veszik őket. "Legyen oszt' fogja meg az egeret." Ennyi sokszor faluhelyen sajnos a macska értelme, tisztelet a kivételnek.

2017. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem értettem, hogy a macska mitől másabb állat, mint pl. a szarvasmarha vagy a sertés.
2017. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az idézetek tökéletesen leírják, amit gondolok:



„Az állatokkal szembeni kegyetlenség az alacsony és nemtelen kultúrák egyik legjellegzetesebb bűne.”


„Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.”


„Az állatnak érző szíve van, mint neked. Az állat érez örömet és fájdalmat, mint te. Az állat ragaszkodik az életéhez, mint te. Az állatnak joga van élni, mint neked.”


„Az állatok iránti szeretet szorosan kapcsolódik az emberi jósághoz, s aki kegyetlen egy állattal, az nem lehet jó ember...”


„Szörnyek nem léteznek, de emberek igen!”

2017. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ezek az emberek (?) ostobák és érzéketlenek.

A megoldás nyilván az ivartalanítás lenne.

2017. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is rengeteg ilyen embert ismerek. Az ilyeneknek hiába beszél az ember, nekik nem ér annyit az az állat, hogy egyáltalán pénzt áldozzanak rá. Nem még "olyan sokat". Pedig, csak egyszer kell kifizetni. Van, aki úgy gondolja, hogy kínzás ilyen műtétnek kitenni az állatot, de évi 2 alom cicát földhöz vágni az nem. Meg mikor az anyacicának begyullad a cicije, stb, mert nem tud szoptatni. Vagy mikor a kandúroknak kifolyik a szeme és akkor örüljön, ha kamilla teát főznek neki rá. Vagy mikor azzal érvelnek, hogy jajj, hát ne fosszuk meg őket a szex meg az anyaság örömétől. Milyen öröm? Persze, örül az ember, ha babája lesz, de ha évente szülnie kéne akkor biztos máshogy állna hozzá ő is. Plusz ők ezt nen szerelemből meg élvezetből teszik. Sajnos sokaknak tényleg, csak egérfogó és ha már 5 ft-ot is költeni kell rá, inkább agyon üti. Na meg 5 évnél nem igen élnek tovább ilyen körülmények között, feleslegesnek érzik ennyi időre megműttetni. Hallottam már olyat is, hogy az ivartalan macska nem egerészik, ivarosból is csak a lány, ezért kell az. (Ezt a saját macskámmal tudom cáfolni.) Nekem mamám magától ivartalaníttatta a macskáját, mert belátta, hogy sok az a kiscica, megölni meg nem fogja őket, pedig elég maradi felfogású, vallásos asszony. Sajnos a macskák többségének meg sem lehet mondani, hogy ki a gazdája. Persze a szomszédok tudják, de hivatalosan semmi papírral nem tudják igazolni, így számonkérni sem lehet, mert simán letagadja, hogy nem az övé, csak bejár enni vagy ilyesmi. Ha esetleg kiderül, hogy te ivartalaníttattál egyenesen bolondnak néznek (pláne, ha a fiút is, mert azt meg aztán minek?). Sajnos ez van, nem hiszem hogy megváltozna a véleményük. Aki hajlik rá az magától is rászánja magát, aki meg nem az meg már csak azért sem. Én egyedül anyumékat tudtam rávenni, mert fél év után derült ki, hogy lány macskát hoztak és mérges lett, hogy megint kezdheti az évekig tartó cicaosztogatást. Végül belátta, hogy van értelme annak, amit mondok, de szerintem előbb passzolta volna le a macskát, ha nem tesómé lenne.
2017. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg minél hamarabb meghalnak azok az emberek, akiknek ilyen a felfogásuk. Azért lassan itt az ideje nekik, mert hát a többségük öreg. A fiatalabb emberek talán felfogják, mi is történik a világban.
2017. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kötelezően ivartalanitani kellene őket.énis minden kismacskás időszakban rettegek tőle hogy mikor indulok el a kocsival úgy hogy a kerekek alatt alszanak.mert folyton ott vilagit a szemük a kocsi alatt és el sem lehet üldözni őket.anyam múltkor sietett el is gyurt egy macskát indulásnál.hala a felelőtlen cicamániás idiótáknak.
2017. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kötelezően miért kellene? Mi is hagytunk 3 almot. Magunknak és az unokatesóimnak. Utána ivartalanítattuk csak őket.

Itt az a baj, hogy valaki egyáltalán nem akar kismacskákat és évi 10-et agyonver.

2017. nov. 29. 15:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki szeretne macskát, hozzon ki menhelyről. El sem tudod képzelni kérdező, hogy mennyire durván tele vannak a menhelyek, sok helyen várólista is van. Felesleges almokat nem kell hagyni, hiszen bőven van így is gazdátlan macska. Egy születendő macska pedig egy már megszületettől veszi el az esélyt.
2017. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!