Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kóbor macskával?

Mit kezdjek a kóbor macskával?

Figyelt kérdés

Külterületen lakom és hozzám csapódott egy fiatal macska, már nyáron is találkoztam vele. Beengedtem az előtérbe. Állatorvoshoz nem fogom elvinni, de istentelenül fosik, adtam neki tejet és vizet és leterítettem egy pokrócot. Amin el is helyezkedett.

Egyrészt nekem ez előnyös, mert összeszedi az ide tévedt peléket, egereket, másrészt legalább van valaki rajtam kívül a ház körül. Viszont mivel "befosott" az azt jelenti, hogy nem szobatiszta? Hogyan tanítható egy ilyen félvad macska szobatisztaságra?


Fotel-állatvédők kíméljenek, hogy én azonnal vigyem el állatorvoshoz, stb. Én magam sem voltam már orvosnál vagy két éve. Köszi szépen.


2017. dec. 17. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben beteg. Ezt otthoni módszerekkel nem tudod kezelni.
2017. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Bevitted a kinti macskát. Befosott. Fel vagy háborodva hogy kinti macska kint kell végezze a dolgát. Megmondanád mégis hogy gondoltad ha bevitted? Majd odalép az ajtódhoz és koppint hármat, megköszörüli a torkát hogy "mister, ki kéne mennem elvégezni nagyobb ügyeimet"? Vagy nem értelek most már végképp. A macska nem jelez ha mennie kell. Elvégzi ahol tudja.
2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Te kérdezted, hogy lehet szobatisztaságra nevelni. Úgy, hogy almot teszel le neki. Akkor miért kérdezed, hogy minek tegyél le almot? Tényleg nem értem. És elhiheted, hogy nem direkt fosta össze, hanem azért mert beteg szerencsétlen.
2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ezt már nem tudom hogyan kommentelni, teljesen ellentmond magának a kérdező.
2017. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A cicák nagyon ügyesen tudják jelezni,ha kiakarnak menni vagy olyan dolgokat tesznek amikből egy idő után már lehet tudni,hogy ki akar majd menni.Viszont,ha jól értem a cica nem régóta van nálad,nem ismeri a terepet téged sem nagyon ráadásul hasmenése van.Lehet szegény szólna csak kínjába azt se tudja,hogy hova vegy kihez fusson jelezni,hogy kikellene mennie.
2017. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cica beteg, és orvosra lenne szüksége valószínűleg. Most akkor kinti macska vagy benti? Mert ha nincs önálló ki-be járása, akkor nem várhatod el tőle, hogy tudja, hova kéne végeznie a dolgát. Nyilván mivel bent nem talál rá megfelelő helyet, ezért oda sikerül ahova.


Tejet tényleg ne adj neki, attól hasmenésük van. A rizs sem való macskának, mivel húsevők. Vegyél neki husit, vagy ha sajnálod rá, akkor valami olcsóbb száraz tápot. Víz legyen kint előtte mindig. És almot is érdemes lenne neki betenni, ha egyedül nem tud kimenni a kertbe.

2017. dec. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is el kéne dönteni, hogy mit akarsz. Szeretnéd befogadni, te akarsz lenni a gazdája?

Ha igen, akkor el kéne fogadni, hogy felelősséggel is jár.

El kell vinni orvoshoz, valószínűleg férges és ki tudja még mi baja van.Ennek a kezelése nem túl drága, egyszer talán kibírod..

Neked is jobb érzés, ha tudod, hogy nem kaphatsz el tőle semmit, egészséges.

A másik dolog pedig, hogy adni kell neki normális kaját.

Száraztápot, konzervet, alutasakost,alutálcát a legutolsó falusi boltban is lehet kapni, hát még egy nagyobb városban..

Próbálj olyat választani, aminek a hústartalma nagyobb,mint 4%.

És ezeket add neki.

A tej tiltólistás és a csontok is.

Maradékot lehet adni neki néha, de csak olyat, amit még te is megennél. Romlott stb kaját nem adunk nekik, ha ez nem egyértelmű.


Ha viszont nem szeretnéd megtartani, akkor kérlek keress neki egy gazdát, vagy vidd el menhelyre. Azzal, hogy elkezdted etetni és nem küldöd el, már valamilyen szinten magadhoz szokattad, akár meg is halhat ha most hirtelen elzavarod és nem kap még nálad sem kaját.

Szóval vidd el menhelyre ha nem tartod meg.

Szobatisztaságra megtanítható bármelyik macska.

De ehhez alomtálcát és macskaalmot kell venni.

Ha megmutatod neki, hogy el tudja benne kaparni, akkor használni fogja, ők sem szeretnek a semmibe pisilni-kakilni, bennük van, hogy el kell kaparni.

Használni fogja az almot, de amíg nem raksz ki neki, addig esélye sincs szobatisztának lennie szerencsétlennek.

Ha hirtelen sokkallod , hogy ezt is kell venni, akkor legalább egy kis földet vagy homokot tegyél ki neki egy laposabb alomtálca szerű tálban ki neki. Kezdetben az is megteszi

De orvoshoz muszáj lenne elvinni. A féreghajtás kb 500 forintba fájna..

Azonkívül ami baja van még megnézik és kikezelik..

2017. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!