Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vegán macskák, ti találkoztak...

Vegán macskák, ti találkoztak már ilyennel?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy vegán csoportban,hogy valaki kiírta,hogy vegánok a macskái évek óta vegánok.

Jött rá vagy 100komment és mindenki sorra töltötte fel a képeket a szép egészséges VEGÁN cicájáról. Mi a véleményetek?



2018. márc. 4. 11:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

Tolhatnál már egy linket, mert ezt (a szép egészséges vegán macskát) simán nem hiszem el. Ha ez működhetne, már rég lenne rá dobozos macskakaja.

Szóval ez simán állatkínzás, és éheztetés.

2018. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Gonoszak és buták azok az emberek akik azt hiszik a macskának nem kell a hús. Az ember mindenevő szóval az ember ehet csak növényt, de a macska húsevő.
2018. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Kutyáknak és macskáknak a gyomra szinte teljesen ugyan olyan, mint vadon élő társaiké. Úgyhogy olyan, mintha egy farkast vagy valamilyen nagymacskafélét etetne így... Megkérdezték szegény macskát arról, hogy szeretne-e salátán élni? Ez olyan, mint az az ember aki mekis kaján él.
2018. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

A macska ragadozó állat. Húsevő, ragadozó állat. A kutya szintén ragadozó, de jobban alkalmazkodott a mindenevéshez, de attól még húsevő.

Szervezetük számára létfontosságú a húsból nyert fehérje, és egyéb tápanyagok. Enélkül rossz, elégtelen fejlődésre, lassú pusztulásra vannak ítélve, ami évek alatti éhezéssel tápanyag- és vitaminhiánnyal, ezáltal keletkező betegségekkel jön el.


Macskát, kutyát, bármilyen Húsevő fajt vegán életformára kényszeríteni LASSÚ KÍNHALÁL, éheztetés és állatkínzás.


A vegán táplálkozású emberek iszonyat butaságának netovábbja.


Az ilyen állattartó simán feljelenthető és eljárás alá vonható állatkínzásért. Hiszen éhezteti azt a szerencsétlent. (Ráadásul a saját h.lye ideológiája miatt. Szándékosan nem írtam "gazdit" az ilyen ember nem az. Az ilyen ember az állattartók szégyene.)

2018. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszer rákerestem arra, hogy "vegan cat food", és elég sok találat volt, tehát vannak országok, ahol lehet ilyet boltban is kapni.

A nálunk kapható olcsó macskaeledelek is nagyrészt gabonákból és egyéb növényekből (pl. szója, növényi olajok) állnak, van bennük pár százalék hús, némi aroma, esetenként cukor (!) is. Szegény macsekok azt hiszik, húst kapnak, mert a gyártók tudják, milyen illattal, állaggal és aromával lehet őket becsapni. Emiatt lesz sok cica elhízott, beteg, vagy éppen naponta 10x kér enni az alacsony tápértékű, olcsó eledelből.

Azt a pár százalék húst is ki lehet hagyni, ha pár gramm szintetikus taurint (lehet, hogy van még más is, én erről tudok) tesznek bele, ami kiegészíti a növények cicák számára hiányos aminosavprofilját (enélkül megbetegednének). Elvileg hozzájuthat így minden szükséges tápanyaghoz, de kérdéses, hogy a sok felesleges szénhidrát, növényi olajok és számára emészthetetlen anyagok miatt az évek során milyen betegségei alakulnak ki.

Persze a vegánok örülhetnek, hogy a kedvenceik is vegánok, más nem számít...

2018. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Ignis Subdialis ***** válasza:
85%

Éljen. Pont ezt akartam írni (#15). Én mindig elolvasom a dolgok összetételét, így a macskakajákét is, mert a családban van egy macska. Kb. 4 évvel ezelőttig a whiskastól a friskiesen keresztül a sajátmárkás ócsó macskakajákig, száraz és konzerv macskakajákat, illetve "jutalomfalatokat" is beleértve, a macskakaják 95%-ában mindössze 4% volt a "hús és állati származék".

Gondolom azt mindenki ki tudja találni, mit takar ez. Nem színhúst, az fix. Maximum milliméteres húscafatokat, inakat, porcokat, csontot, belsőségeket, mindent, amit emberi fogyasztásra (már a virslihez se) tudnak felhasználni. A macska mégis úgy eszi, mintha valami friss, kövér, gourmet pocokfilé lenne, de ez részletkérdés. A lényeg a mennyiség: ez egy 100 grammos kajában 4 gramm, azaz a FAO* adataiból nyert átlag hús-sűrűség alapján kb. 3 és fél köbcentiméter "hús és állati származékról" van szó. Ez egy kisebb pörkölthús darab lenne, ha az egész tényleg színhúsból lenne, így viszont homeopátiás mennyiség a valódi hús a kajában és a bolti kaján élő jószág látens vegetariánus.


Visszatérve az említett macskára, mely 16 éves idén és egész életében ilyen gyári macskaeledeleken élt. Egyelőre semmilyen egészségügyi panasza nincs - lekopogom. Kicsit lustább ma már, de alkatilag inkább kisportolt, mintsem egy hájas dög. Naponta maximum 50 g "pástétomot" és nem sokkal több száraz kaját fogyaszt.

Sajnos a macska egy öntörvényű jószág, különösen étkezés terén. Tojik bele, hogy szerinted egészségesebb lenne neki a csirkemellfilé, ha neki jobban ízlik a joghurtos macskatáp. És a gyártó el tudja érni, hogy így legyen. Ez akkor volt látványos, amikor pár éve a whiskas elkezdte hirdetni magáról, hogy már nem ad aromát a kajához. Onnantól a macska alig nyúl hozzá.

Így ezt a macskát saját és gazdái szándékától függetlenül, de az állateledelgyártók szándéka szerint tényleg csak egy hajszál választja el a vegetarianizmustól.


Ma már az ilyen mindenhol elérhető macskakaják között is bukkannak fel olyanok, amikben arra esküdöznek a gyártók, hogy már 4% színhús van bennük a korábbi, húst csak "nyomokban tartalmazó" tápoktól eltérően. Vagy hogy már egyenesen 8% "hús és állati származék"...! A prémium eledelek között pedig találunk 20-60-80%-os hústartalmúakat is, 2000-5000 Ft/kg áron. Hát, "felelős" macskatartásra fel! ;)


* Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) élelmiszer sűrűség adatai [link]

2018. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Elnézést, ha valakinek nem tetszik, de mindezt csak azért írtam le, mert függetlenül attól, hogy ez látszólag nem viseli meg a macskát, ez a 4% állati származék szerintem egyszerűen már a gúny kategória és ezt vessük össze az állateledel reklámok sugallataival, hogy mennyire fantasztikus, gazdag, minőségi termékeik vannak, csurog a szaft a húsutánzaton, "teljes értékű" az állateledel stb.
2018. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok és a cicám nyerskosztos, tehát nyers húst kap egy kevés barna rizzsel, hogy a széklete jobb legyen. Én úgy gondolom, hogy az ember úgy van megalkotva, hogy inkább zöldséget és gyümölcsöt egyen. Viszont a macskák meg pont úgy (emésztőrendszer, gyomorsav, fogazat, karmok, vadászösztö, stb) hogy természetellenes nem hússal etetni.
2018. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy egyenlő az állatkínzással.

Utálom, hogy egyes vegánok papolnak az állatkísérletek, a tejipar, és még számos “etikátlan” dolog ellen, de azt nem veszik észre, hogy ugyanazt csinálják a saját állatukkal, ami ellen lázadoznak.

Az ember alapvetően mindenevő, így szabadon megválogathatja, hogy milyen forrásból viszi be a tápanyagokat.

De könyörgöm...a macskák RAGADOZÓK!!!

15 éve vegetáriánus vagyok. Már pusztán a hús látványától képes vagyok epét hányni, de soha nem fordult meg a fejemben, hogy ne hússal etessem a cicáimat.

És egy gazda akárhogy erőszakoskodik a macskájával, akkor is hátraszökik a kertbe és fog magának egy egeret, mert az állatok nem hülyék. 😅

Van olyan ismerősöm, aki sajnos nem hajlandó pénzt kiadni macskatápokért, így ételmaradékkal, eteti a cicáit.

Általában leves, krumplipüré az ebédjük, szegény állatok húst alig kapnak.

Én sajnálom őket, hogy nem kapnak normális táplálékot. Az összes macska kisméretű, alultáplált, vékonyka, és örülnek, 2 évnél tovább nem is élnek.

Az én macskáim semmit nem hajlandók megenni, ami nem tartalmaz húst. Magas hústartalmú táppal vannak etetve, gyönyörű, nagy méretű európai rövidszőrű cicák, akik már 9 és 14 évesek.

2018. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!