Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hunyt már el cicátok? Mit...

Hunyt már el cicátok? Mit csináltatok vele?

Figyelt kérdés

A kertbe lett eltemetve? Vagy egy kisállat temetőbe? Esetleg tudtok olyan krematóriumról, ami vállalja kisállatok hamvasztását?

Tudom, hogy furán hangzik a kérdés, csak nem rég hunyt el az egyik barátnőm macskája is és azóta szinte nincs olyan perc, amikor ne jutna eszembe, hogy a mi cicáink sem élnek sajnos örökké...A tehetném, elhamvasztatnám őket, mert úgy legalább mindig ott lennének "velem".


2018. márc. 4. 14:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Kivéve a 4.-et.

Rákerestem neten, hogy a városomban van-e lehetőség hamvasztani, mármint kiskedvencet, de csak egy itteni céget találtam. Viszont ott olyan vagyonokat kértek érte, hogy csak nézem, egy 5-10 kg közötti állat elhamvasztása valami 37 000 ft volt...Egy másik cég honlapján (ami nyilván nem a városomban, de még csak nem is a megyémben, hanem az ország másik végén volt..) egy ugyanekkora tömegű állat hamvasztása 3500 ft/testtömeg kg volt...Azért nem mindegy, hogy pl. egy 5 kilós cica hamvasztásáért 37 000 ft-ot fizetsz, vagy 18 ezret...Meg még ott az urna is. Mondjuk az olcsóbb hely nem tudom, mennyire megbízható, mert a honlap is olyan fura volt, meg amikor meg akartam nézni, milyen urnák vannak, nem volt róluk egy db kép se feltöltve. Ezzel szemben drágábbik helyen legalább voltak is képek az urnákról és elég szépek voltak, nagy volt a választási lehetőség is, míg egy másik honlapon, amit még néztem ezeken kívül, volt 4-féle tök egyszerű urna, mindegyikből volt 3 szín és csókolom. Szóval lehet, ha oda kerülne a sor, mégis a drágábbikat választanám.

Bár szerencsére nem beteg egyik cicánk sem, valamint még csak most lesznek 1 évesek, szóval elég picik :) Úgyhogy remélem a közeljövőben nem kell emiatt aggódnom, de ha legközelebb találkozunk az állatorvossal, lehet, megkérdezem, ő tud-e ilyen céget a városban vagy a környéken legalább.

2018. márc. 4. 22:24
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos már kettőt kellett elaltatni, egyiknek a mája állt le, a másiknak a veséje. Egy szép fás völgyes rész van alattunk, oda lettek eltemetve jó mélyen, benn a sűrűbb részen (a kedvenc takarójukba burkolva és egy erős dobozban). Az ablakból látom azt a részt.
2018. márc. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, ha céggel hamvasztatsz, akkor ennyi. :( Nekem kutyám ment el néhány hónapja, akkor néztünk utána, egy kisebb-közepes testű kutyának 50ezer felett lett volna.

Állatorvos ajánlott volna más céget, akikkel ő van kapcsolatban, talán az picivel olcsóbb lett volna (úgy láttam, az alapárak 30ezer felett indulnak), de nem kértük. Egyrészt nekem az urna őrizgetése bizarr lenne (elfogadom, akinek ez megnyugtatás a lelkének, nekem rosszabb lenne), másrészt este aludt el, és úgy kezdte a doki, hogy valószínűleg holnap eljönnek érte... nem tudtam volna vele eltölteni egy egész éjszakát. :(

Így végül levittük az állatorvoshoz, nála van ilyen célra hűtőház. Ő mondta, hogy tőle rendszeresen elszállítják a központi krematóriumba az állatokat, ha szükség van rá. Egyébként így 4500 Ft-ot kért, szóval töredéke annak, hogyha céggel csinálod. Szerintem azért, mert ugye ha te kérsz hamvasztást, akkor egyedül foglalkoznak a kedvenceddel, míg a központiban, gondolom én, amennyien elférnek megfelelő körülmények között.

Így is ki voltam borulva egyébként hetekig (mármint nyilván a gyászon felül), mert naponta járok el az állatorvosunk mellett, és mindig az jutott eszembe, hogy mennyire utált odajárni, én meg otthagytam a végén. :( Meg hogy vajon ott fagyoskodik-e még, vagy elvitték már...


Egyébként, ha lenne kertünk, valószínűleg a temetést, virágágyást választottam volna. Illetve, ha valaha az urnázásra szánnám rá magam későbbi állatnál, azt sem otthon őrzésre tenném.

2018. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Az emlékeidben ott lesz veled!!!! minden más felesleges ne kínozd magad egy urnával..
2018. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!