Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előbb vettem észre a kertben,...

Előbb vettem észre a kertben, hogy a szomszéd barátnőm macskája holtan fekszik nálunk. Most mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Felhívtam telefonon Közöltem vele a rossz hírt, kissé kiborult, Majd közölte, hogy ássam el nálunk a kertbe, mert ő ezt nem bírja idegileg. Mondtam, hogy rendben, de megtudta apám és örjöng, hogy ide aztán nem ássuk. Dobjam át neki majd megoldja. Nem tudom mit tegyek, mert jo barátnőm:(

2018. márc. 11. 13:59
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Már kiszedtem és zsákban át vittem, anyja be engedett megmutatta hova. Oda el ástam. A barátnöm be zárkozott vele nem tudtam beszélni, de tudja, hogy elástam nálluk.
2018. márc. 11. 15:25
 22/30 anonim ***** válasza:
6%
Dobd át a másik szomszédba :-D , no jo viccet felretéve tedd egy fekete kukászsagba és dobd ki egy közteres kukába ahol nincs kamera
2018. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
21%

Ez így oké már, de amúgy a macskával nem halála után kéne humánusan bánni. Igazából valóban mehetett volna kukába... Neki már mind1.


Viszont múgy sejtem, hogy nem természetes halált halt, arra kellett volna inkább ügyelni, hogy ez ne következhessen be.

2018. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%
"Igazából valóban mehetett volna kukába" Állati tetemet az érzelmi okok mellet azért SEM rakunk kukába mert veszélyes hulladéknak számít.
2018. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta külsérelmi nyom, de még csak 4 éves volt:(
2018. márc. 11. 16:02
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet hogy valaki megmérgezte?

Egyébként örülök hogy ide jöttél feltenni a kérdést és hallgattál a jó tanácsokra! Gratulálok

2018. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megmérgezték szegényt. Ivartalan kandur volt.
2018. márc. 11. 16:04
 28/30 anonim ***** válasza:
12%

Lehet, hogy veszélyes hulladék és? Amúgy csak úgy elásni sem szabadna jogilag bárhová(!), saját telken belül sem... Mivel az sem teljesen biztonságos. Ha van megfelelő hely, akkor az sem mindegy, hogy milyen mélyre ássák.


De szerintem ezt le lehet szarni, a macska normális tartására kellett volna ügyelni, ilyenkor bezzeg bőg a gazdája, de az állata halála az Ő hibája. S mint olvashattuk, sem életében, sem halálában nem vállaltaérte a felelőséget.


Van egy ilyen jogszabály is:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

2018. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
93%

Látom, mindenki nagy állatbarát, de alapvető dolgokkal a többség nincs tisztában, ezért egy kis tájékoztatás következik:

Elpusztul házikedvenc tetemének ártalmatlanításáról magunknak - jogilag mint állati melléktermék tulajdonosnak - kell gondoskodni.

Alapesetben elhullott állatok tetemeit kizárólag ennek ártalmatlanítására engedéllyel rendelkező vállalkozónak lehet átadni.

A nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról szóló 45/2012. (V. 8.) VM rendelet 9. § -a azonban nemzeti hatáskörben lehetővé teszi elhullott kedvtelésből tartott állatok esetén a következő ártalmatlanítási lehetőségeket is:


a) az állattartó ingatlanán, legfeljebb évi 100 kg össztömegig történő elföldelés, a lentebb leírt feltételek betartásával;


b) a kedvtelésből tartott állatok kegyeleti temetőjében történő elföldelés;


c) engedélyezett kiskapacitású (mobil) égetőben történő elégetés (elégetést követően a hamvak az állattartó ingatlanán ezt követően is elföldelhetők);


Az idézett rendelet 10.§-a alapján elhullott állatok elföldelése ott végezhető, ahol a talajvíz legmagasabb szintje a talajszint alatt 1,5 méternél nem emelkedik magasabbra. Az elföldelést úgy kell végrehajtani, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1 méter távolság legyen. Az elföldelés helye és a szomszédos ingatlan határvonala között legalább 1,5 méter távolságnak kell lennie.


A fentieknél nagyobb mennyiségű, illetve a nagyobb egyedi testtömegű állati tetemeket közvetlenül (az 1069/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet előírásai szerint) engedélyezett létesítménybe vagy települési állati melléktermék gyűjtőhelyen keresztül kell elszállíttatni.

2018. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, nagy állatvédő vagyok, bár azt sajnálom hogy az állatoknak a minimumot nyújtva, már annak számítok.


És nem írtam semmi hülyeséget "Amúgy csak úgy elásni sem szabadna jogilag bárhová(!), saját telken belül sem... Mivel az sem teljesen biztonságos. Ha van megfelelő hely, akkor az sem mindegy, hogy milyen mélyre ássák.&


Ezt magad sem cáfoltad meg, sőt alátámasztottad és részletezted.


Illetve az tény, hogy az általam ismertetett jogszabály is létezik, ha ennyire hivatalósak akarunk lenni, hogy nem dobjuk ki a kukába, akkor legyünk annyira is azok, hogy nem engedjük ki a telkünkről a macskát! Ugyanis ILLEGÁLIS!

2018. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!