Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem iszik a macskám, hogy...

Nem iszik a macskám, hogy segítsek neki? Pláne, ha evésben is válogatós?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fogy a vize. Napi 2-3 alkalommal kap frisset, de soha nem látom, hogy inna, illetve kipróbáltam már, hogy színültig töltöttem a tálat (ellenőrizhetőség kedvéért), nem hiányzott belőle annyi, hogy látható legyen.

Pisilni egyébként szokott, reggel-este legalább egy-egy gombóc van, ritkán kettő.

Emiatt nem is nagyon aggódtam, úgy gondoltam, hogy az alutasakos tápban talán van elég nedvesség. De így pár nap után már látszik, hogy azt sem szereti igazán... az aszpikot lenyalogatja a tetejéről, de inkább a szárazat eszi. A 100 grammos tasaknak kb. a fele mindig a kukában landol. (Reggel csak szárazat kap, este száraz+nedves. Víz mindig van előtte.)



2018. márc. 16. 07:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ahonnan elhoztuk, azt mondták, hogy ilyet adjunk neki, ne pástétomot"

Az alutasakos egy nagy semmi, gondolom olcsóbb fajta is. 4% fehérjetartalma van, abban is ki tudja milyen fehérje van, az aszpik az ugye ilyen kocsonyaszerűség, ami mondjuk zselés víz, és ebben van egy rakás ízfokozó, amitől egyes macskák függők lesznek.

Úgy van véleményem azokról, akik ezt mondták neked, akiktől elhoztad a macskát.

Nedves eledelként pástétomot adjál igenis, tehát az olyan konzervet, ami olyan állagú, mint a mi májkrémünk. Ebből az olyan árkategória lenne jó, ami legalább 200 Ft /darab, azt sem tescóból kéne venni.

Ehelyett adhatsz neki amúgy húst is. Disznót tilos nyersen semmiképp, mostani időkben főve sem ajánlanám (sertéspestis van a környező országokban). Leírva lehet nagy dolognak tűnik, de amennyi húst egy háromkilós macska megeszik, az nem sok pénz.

A vizes tál: tedd messzebb, akár másik szobába is a kajástól. Legyen közte min. két méter távolság. Legyen az alomtól is messze. A kajás is legyen messze az alomtól. Ha az ételes mellett van a víz, az étel szaga mellett nem érzi meg a víz szagát.

Legyen több ivótálja. Beáldozol otthon valamit, de mondjuk 3-400 Forintnál akkor sem több, ha veszel valamit (nem feltétlen állatkereskedésben kell venni, embernek készült tárgyak is tökéletesek). Ajánlanám ivótálnak, hogy legyen egy kerámiatálja, ennek az anyaga a legegészségesebb, valamint áldozz be egy vizespoharat, vagy (mivel már nagyobb), egy üvegből készült kistálat. Az üvegtárgyakból (pohár, stb.) azért iszik szívesen, mert látja kívülről a vizet, és egy kicsit jobban emlékeztet az élő vizekre, mert minimálisan mozog a víz, mikor ő ott molyol. A két-három itatótál ne egy helyen legyen, hanem a lakás különböző pontján.

Merthogy igenis fontos, hogy mennyi vizet iszik egy macska, te teljesen jól ráéreztél erre. Alapból a macskák kevesebbet isznak, gyárilag, évezredek óta, mert a zsákmány testnedveiből szerezték be a szükséges folyadék nagy részét, plusz ittak a természetes vizekből. Ha keveset iszik, az vezethet húgyúti betegségekhez is.

Ha tudsz rá áldozni, vehetsz neki egy ivókutat.

[link]

Itt nagy választék van, jó árak, jó kedvezmények, pl. nedveseledelhez.

[link] shop/macska/nedves_macskatap/mac_s

például, ennek jók az összetevői, és gabonamentes.

Mikor macskakaját válogatsz, át kell nézni alaposan, mit írnak az összetevőkről. Elöl legyen az, hogy hús, milyen állat húsa (megnevezve, hogy csirke, nyúl, pulyka, stb.), jó nagy százalékban. A többi más jellegű összetevő kevesebb legyen (pl. a zöldség, gabona), lehetőleg gabonamentes legyen. Minél kevesebb olyan szó legyen az összetevők közt, amiről nem tudod elképzelni, mi lehet. Van egy fura szó, a nyershamu, de az nem szó szerint hamu, hanem egy minőségi jellemző. Az összetevőknél előnyös, ha az a szó szerepel, hogy hús, hússzármazékok, ilyesmi. Kevésbé előnyös a húsliszt, halliszt, csontliszt. Ha meg állati fehérje van, mint az aszpikosnál, az még rosszabb.

A séf ajánlata :DD

[link] shop/macska/nedves_macskatap/granatapet#347823

Az ilyen komolyabb német gyártmányú kaják jók. Meg ez egy német székhelyű webáruház eleve.

[link] shop/macska/eteto_itato/itatokut?utm_source=gridclick&utm_medium=cat&utm_campaign=catbowl-drinkingfountain-hu_08092017&utm_content=image&utm_term=cat_bowl

(nem az adagolóra gondoltam, hanem a kutakra.) Szépek. A Catit Designhoz (valamelyikhez) van alkatrész a fressnapfben is, meg néha őt magát is lehet kapni.

2018. márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

utolsó!

nem minden cica eszi meg a pástétomot,hiába erőlteted.

az enyém megszagolja és otthagyja,pedig nem pennys-et vettem neki hanem real naturet,vagy pl zooplusrol a prémium minőségűeket. csak is olyat hajlandó enni, ami csirke/tonhal filé,saját lében, pl.

Amúgy minden mással egyetértek amit írtál.

2018. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A macskák válogatósak. A fél boltot elé hordhatod, nem fognak mindent megenni válogatás nélkül.

Előző

2018. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#11 Köszi a feltételezést, kb 15% az a 4. :) Mivel prémium száraztápot kap mellé, ezért nem hiszem, hogy ez akkora probléma, de nyilván igyekszem odafigyelni az összetételre.

Azt meg nem tudom, melyik kommentemből olvastad ki, hogy a tescóban vásárlunk a macskának, mert sehol nem írtam ilyet.

Ha nem szereti a pástétomot, akkor minek vegyek neki pástétomot? Úgyse fogja megenni, te magad is írod, hogy a macskák válogatósak. Nyilván ki fogok próbálni más félét is, korábbi válaszokban is ajánlottak olyat, ami nem alu.


A hasznos tanácsokat és az ajánlásokat nagyon szépen köszönöm. :) Egyébként pont kerámiából van a tálkája, akkor erre ráéreztünk. :)

2018. márc. 18. 08:42
 15/17 anonim ***** válasza:

Legtöbben occó alutasakost adnak a macskájuknak.

És akkor most adsz neki egy 15%-os fehérjetartalmú alutasakost, aminek a fele aszpik, és az egésznek a fele a kukában landol (ezt írtad a kérdésben).

Akkor jó.

2018. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyébként van a sushicat, meg a cosma konzervdobozban található eledele, ami hús (jól láthatóan), de a főzött levében. Nem aszpik, hanem mintha megfőznénk a húst, és lenne szaftja, főzőleve.

Egy pillanatig azt hittem, h a 72%-os is te vagy köztem, mert ezt meg ő írta.

2018. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

15# Lényegében igen, ezért szőttem bele az ivászat mellé a kérdésbe, mert annyira nem örülök, hogy kukázok. :D Bár persze nyilván, a linkeltelhez képest ez sem minőségi táp, de ennyire finnyás csak nem lehet.

Egyébként kipróbáltam azóta, amit itt az előző oldalon írtak, reggel-este szétszedek egy csomagot, este így nagyjából elfogy, de ma pl a reggeli adagot ugyanúgy dobtam ki délután, csak az aszpikot nyalogatta le róla. Viszont ma már láttam inni, úgyhogy ez is haladás, lehet tényleg annyin múlik, hogy odébbraktam a tálat. :)

A kajával meg majd kísérletezek, ha elfogy az itthoni. Majd csak megtaláljuk, mit eszik meg. :)

2018. márc. 18. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!