Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Halva született kiscicái...

Halva született kiscicái lettek a cicámnak. Nagyon aggódok. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az anyuka cicám 9 éves. Az eddigi kiscicáit mindig sikerült elajándkoznunk, ugyanis mindig max. két kiscicát fialt. Sosem volt még több. A mostani fialásából mi is szerettünk volna megtartani, illetve gazdi is lett volna.

Hétfőn viszont halva született egy kiscicája. Alapból meg volt halva, nem később halt meg.

Én visszamentem a kollégiumba és ma jöttem haza. Most viszont azt látom, hogy a hasa viszonylag nagy. Amúgy sem az a vékony cica, de még keménynek érzem a hasát.

Aggódok érte és ki szeretném hívni az állatorvost. Vidéken lakok és itt csak körzeti állatorvos van, ő pedig alaposan kihasználja azt, hogy egyedül van itt és elég magas árai vannak.

Ilyenkor mit csinál vele az állatorvos? Mennyit kérhet szerintetek érte maximum?

A kora miatt született halva? Ugye nem lesz nagy baja a cicának? Valaki járt már így?:(

A nagyapám említette, hogy beszorult az anyacica a szekrény mögé. Lehet megnyomódtak volna?

Egyébként az anya cica rendesen eszik, játszik, csak el van kenődve.

Köszönöm a válaszokat!


2018. márc. 16. 21:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

Kedves előző!

Az azért már nagyon durva túlzás a marketingszövegben, hogy a macskáknak nem okoz örömet az utódgondozás! Ez már akkora ostobaság, és ferdítés, amire nincsenek szavak! Kb. minden anyaállatnak nagyobb örömet okoz az utódgondozás, mint egyes embereknek!

Azt is egy ma.haságnak tartom, hogy nem okoz nekik örömet a szex, (tudom, hogy kandúr tüskéi miatt találták meg az indokot, hogy erre hivatkozzanak). Bakker, nekem is fájt először! Képzeld. Ez semmi más, csak egy kitaláció, amit fel lehet hozni érvként az ivartalanítás mellett, hogy az emberek ráharapjanak a témára.

Az eléggé valószínű, hogy az állatok csak utódnemzés miatt csinálják, ellenben azért a párok más módon kedveskednek egymásnak. Hozzátenném, hogy az állatorvoslás szerint az állatnak nincs lelke, úgyhogy az egész dolognak se füle se farka (a marketingszövegnek).

Igen, egyébként 9 éves macskát megterhelhet a fialás. De azt csak az állatorvos tudja megmondani, hogy a 9 éves macskán biztonságosan végrehajtható-e egy ilyen műtét, mint az ivartalanítás.

2018. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Marketingszöveg? :D


Az állatok fajfenntartó viselkedése hormonokon alapul. Párzási időszakban mindkét nemet a hormonjai hajtják, nem élvezetből meg szerelemből csinálják.

Szeretetet éreznek, de azt nem párzással fejezik ki egymás iránt, hanem összebújással, egymás mosdatásával, egymás közelségével.

2018. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Utódgondozás sem öröm nekik, szülés alkalmával beindul az anyai ösztön. Nem öröm, ÖSZTÖN!
2018. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az állatorvos csak hétfőn tudja elvállalni,szegénykét... Mert vasárnap nem tudja ultrahangozni..

Szurkoljatok az én Luciferemnek!:(

2018. márc. 17. 22:37
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szurkolunk kérdező!

11-es: durván lepontoztak, pedig nem mondtál feltétlen hülyeséget. Viszont éppen azért, amiért nincs lelkük, nem élvezik a szexet. Nem igénylik, mint az emberek, nem szerelmesek és nem akarnak ezért sem szerelmeskedni. Igen, pontosan a hím szarutüskéi miatt fáj a nősténynek, fel is sértheti, kínzás az egész, nem csoda, hogy nem állnak meg azonnal a kandúroknak, azok pedig kvázi megerőszakolják őket.

Nehéz meghatározni, hogy éreznek-e és ha igen mit az állatok, valóban javíthattam volna az írásomon. De! Egy állat nem azért akar szaporodni, mert majd babusgatni akarja az utódját, mert olyan szépen elképzelte a párjával, mert olyan aranyosak a picik... Ösztönből csinálja, mert erre van kódolva, hogy éljen és szaporodjon.


Azért írtam le ezt a két okot, mert sok embernek az az ellenérve az ivartalanításra, hogy az állat "had szexeljen, neki is jár", "boldog lesz, majd ha gyermeke lesz" és hasonszőrű társaik. Sajnos sokszor túlzóan anthromorfizáljuk az állatokat, és elfelejtjük, hogy ösztönök alapján (is) működnek, gazdiként pedig nekünk a közérzete és egészsége a legfontosabb.


Még ha ez a két pont "propaganda" is, a rákos megbetegedések drasztikus növekedését alátámasztó statisztikák, a nemi betegségek veszélye, és a rengeteg gazdátlan állat nem az.


Úgy, ahogy műanyag szemeteléssel terheljük a környezetet, a kóbor, feleslegesen megszületett állatokkal is.


Valóban - mint írtam - ebben a korban már lehetnek veszélyei a műtétnek, ezt majd az állatorvos tudja pontosan megítélni. Ha lehet, a műtétet el kell végezni, ha kockázatos a tüzelések alatt a macskára vigyázni, hogy egészségét megóvjuk.

2018. márc. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%

Ja és, hogy az embernek fáj-e:

Neked először fáj, de ott a csiklód, ha rendesen benedvesedsz is könnyebb a dolog, plusz a párod figyelemmel lesz rád. A macskának mindig fáj.

2018. márc. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kata-92 ***** válasza:
78%
Nem értem, hogyha valaki nem tenyészt, minek kell a macskájának szaporodni pláne 9 évesen és így. Gondolom nem a te macskáddal párosodik, akit te leszürettél, hanem, akit éppen "talál". Na most attól a macskától nyilván nem fog FIV FELV FIP szüréseket kérni, amik halálos betegségek és párzás soran kapják el és ha negatív engedni csak az aktust. A macskának fáj a szex mindig, mert a kandúrnak a hímvesszőjén tüskék találhatóak. Amikor bedugja a nőstény hüvelyfalát végighántolja vele, ami szerintem nem egy kellemes dolog lehet. Viszont a párzásukhoz szükség van erre a fájdalomra ugyanis ettől lesz nála a tüszőrepedés, peteérés. Én maine coonokat tenyésztek, de bőven nem így. Megvártam amíg a nöstényem 1 éves lett és akkor elvittem állatorvoshoz FIV FELV FIP HCM PKD szürésekre. A HCM és a PKD halálos genetikai betegségek. Minden negatív volt, csak, akkor tettem össze őket. Nem engedem őket ki, így csak az én kandúrommal pározhat, aki egy zárt kennelben él az IVARTALANÍTOTT nőstényemmel. Vele nem szeretnék tenyészteni ezért ivartalanítottam. A nőstények külön vannak, hogy ne pározzanak 2 3 havonta, ugyanis a vemhesség után rögtön képes újra pározni, ami nem túl jó, az a szaporítás. 9 évesen többet már ne szüljön szépen kérlek én 6 éves kor körül már kivonom már a macskáimat. Akkor már had éljék a megérdemelt "nyugdíjas" éveiket😂
2018. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!