Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt tényleg lehet macskánál...

Ezt tényleg lehet macskánál használni vagy nem jól mondta az állatorvosom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,segítsetek légyszi :) Múlthéten voltunk a cicával dokinál(2éves kandúr) megkapta a szokásos oltásokat,és kértünk még valami kullancs stb elleni védelmet mert hogy visszük magunkkal a nyaralónkhoz és ott a kertben lesz kb egész nap . Ezt ajánlotta:


[link]


hogy szerinte ez a legjobb,igaz hogy kutyáknak van de nyugodtan alkalmazzuk. 7 kilós a cica amúgy. Szerintetek tényleg lehet használni? Azt olvastam a neten hogy macskáknál ne alkalmazzuk mert túladagoláshoz vezethet.

Igazából megbízok az orvosban mert tapasztalt,eddig mindig mindent tökéletesen csinált jófej is, stb szóval nincs okom panaszra, csak elbizonytalanodtam. Szerezzek be mást?

Esetleg használja valaki ezt?



2018. márc. 27. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy 7 kilós macskának ez nem sok. Általában a macskáknak való ilyen jellegű szerek 4 kg-ra vannak, mert az egy átlag felnőtt macska súlya.
2018. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azt írja, hogy 4,5-11kg között alkalmazható. Max ne csepegtesd rá mindet.
2018. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,kicsit megnyugodtam :D Igen amúgy ő is a súlyára hivatkozva mondta hogy ezt vegyük. Hétvégén rátesszük akkor .
2018. márc. 27. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A permetrin tartalmú cseppek nem alkalmazhatók macskákon, nem tudják lebontani és komoly mérgezést okozhat. Ha az orvos ajánlja akkor biztos nincs benne olyan ami káros a cicáknak, de azért ellenőrizd le te is :)
2018. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha orvos lennék, biztosan nem örülnék neki, ha nem hinnél nekem. Ő pontosan tudja, hogy a szer jó lesz a macskának, vagy sem.
2018. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bízok benne, nyilván már évek óta ezt adja más cicásoknak is, csak én ehhez nem értek és furcsa volt nekem. :) Nem akartam letámadni a rendelőben hogy jajj ez biztos jó,hiszen kutyáknak van? Nyilván ha nem lenne jó nem mondaná, csak elbizonytalanodtam, na. Elnézést.Imádom a dokit amúgy. Köszi mindenkinek a segítséget!
2018. márc. 27. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a gyógyszer leírásából ollóztam ki, amit Te linkeltél. Megnyitottam a linket, és lentebb görgettem.


3.3. Ellenjavallatok


A terméket speciálisan kutyákra fejlesztették ki. Ne használjuk macskáknál, mert túladagoláshoz

vezethet.


Olvasd el a gyógyszer leírását. Mindig ha valami új termékkel nyomnak a kezedbe vagy ajánlanak, olvasd el a leírását.

Én videókkal dokumentálva láttam kutyának való bolha-kullancsirtóval megmérgezett, vergődő, infúziózott kiscicákat. Tehát alapvetően a kérdésed már eleve jogos.


Na, és mivel vannak kizárólag macskának való készítmények, ezért linkelek olyat is:


[link]


(Debrecen nagyon komoly és híres állatkórházának webáruháza.).


Ezek mind macskának valók, tisztességes leírás van mindhez és ott van, hogy kutyának való nem alkalmazható macskákon.

(egyetlen terméket ír, a Fyprystet kivételként)


Vegyél mást. Olyan terméket vegyél, amit kizárólag és tutira macskának fejlesztettek ki, ne kockáztass!

2018. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!