Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki nagyon megverte a...

Valaki nagyon megverte a cicámat, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel vettük észre, hogy tiszta vér, genny a cica szeme, orra és szája. Alig mozdult meg. Azonnal mentünk állatorvoshoz... aki azt mondta úgy néz ki szegényt sajnos valaki megverte. Adott neki lázcsillapítót, fájdalomcsillapítót és antibiotikumot. Nemrég vettük észre, hogy picike kukacok voltak a szemében és körülötte. Felhívtuk gyorsan, azt mondta töröljük. Kamillával kitöröltem neki, aztán visszamentünk. Megnézte, azt mondta már nincs ott semmi, törölgessük neki, ezután adott szemcseppet és ennyi. Ja és most csak másodjára vette észre, hogy eltört az állkapcsa és a farka de semmit nem csinált vele. Most vettem észre egy 10 perce, hogy még volt pár kukac a szeme körül. Amit én meg tudtam tenni megtettem: levágtam ott a szőrét, leborotváltam (figyeltem rá, nem sértettem meg sehol), letöröltem kamillával. Két kicsi kukacot láttam, azokat is leszedtem de azóta semmi nem volt még.

Mit tegyek? Nem igazán csinál vele semmit az orvos és nagyon aggódok, hogy mi lesz így az állkapcsával, enni se tud és a kukacok is aggasztanak. Kérlek segítsetek!!!! Reggel óta sírok szegény miatt, nagyon szeretem.


2018. ápr. 26. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Pépes jobb konzervvel és injekcióval kell etetni itatni .
2018. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Azok a kukacok nem egy nap alatt kerültek így bele, az fix. Keressetek normális orvost, aki csinál röntgenképet és nem csak azt mondja, hogy kamillázzátok a szemét.


Illetve soha többé ne engedjétek ki a telekről, egyébként is törvény tiltja, csak senkit nem érdekel, aztán mint jelen esetben is, a macska issza meg a levét.


Jobbulást a cicusnak!

2018. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki sürgősen!!! Illetve ezért jobb lenne bent tartani a cicát, másképp nem tudjátok elkerülni... Sok a beteg ember, meg kell védeni a cicót tőlük :(
2018. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen vigyétek normális orvoshoz, állatkórházba! Ebben az állapotban eleve ki sem szabadott volna adni, bent kell tartani. Az állkapcsát lehet műteni kellene.

A megoldás: felszerelt rendelő, kórház, de azonnal.

2018. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bent szokott lenni egyébként, most így jó időben kezdtük el kiengedni :(

A szeme most elég jól néz ki az előbbiekhez képest és nem volt több kukac! Pici fecskendőben adtam neki vizet, azt ügyesen megitta és utána odabújt a kezemhez (amit eddig nagyon próbált elkerülni) köszönöm a jó kívánságokat! holnap tudjuk csak sajnos, de mindenképpen elvisszük másik orvoshoz

2018. ápr. 26. 19:08
 6/19 A kérdező kommentje:
A száját nem tudja becsukni, nem tudom pontosan mi de az egyik oldalán mintha lenne egy csomó?? Seb?? Nem látom rendesen és a nyelvén áll a vér picit, nem igazán tudom megnézni, nem engedi
2018. ápr. 26. 19:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal állatkorházba kéne vinni vagy egy normálisan felszerelt rendelőbe biztos van a közeletekbe ügyelet, mert így nem biztos hogy túl éli az éjszakát.
2018. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy túléli az estét, de komoly gondjai lehetnek abból, hogy a normális kezelése késik egy jó napot. ha tudjátok még ma vigyétek el!!
2018. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ne nézegesd, hanem vidd el másik orvoshoz.
2018. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hogy van a cica?
2018. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!