Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki nagyon megverte a...

Valaki nagyon megverte a cicámat, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel vettük észre, hogy tiszta vér, genny a cica szeme, orra és szája. Alig mozdult meg. Azonnal mentünk állatorvoshoz... aki azt mondta úgy néz ki szegényt sajnos valaki megverte. Adott neki lázcsillapítót, fájdalomcsillapítót és antibiotikumot. Nemrég vettük észre, hogy picike kukacok voltak a szemében és körülötte. Felhívtuk gyorsan, azt mondta töröljük. Kamillával kitöröltem neki, aztán visszamentünk. Megnézte, azt mondta már nincs ott semmi, törölgessük neki, ezután adott szemcseppet és ennyi. Ja és most csak másodjára vette észre, hogy eltört az állkapcsa és a farka de semmit nem csinált vele. Most vettem észre egy 10 perce, hogy még volt pár kukac a szeme körül. Amit én meg tudtam tenni megtettem: levágtam ott a szőrét, leborotváltam (figyeltem rá, nem sértettem meg sehol), letöröltem kamillával. Két kicsi kukacot láttam, azokat is leszedtem de azóta semmi nem volt még.

Mit tegyek? Nem igazán csinál vele semmit az orvos és nagyon aggódok, hogy mi lesz így az állkapcsával, enni se tud és a kukacok is aggasztanak. Kérlek segítsetek!!!! Reggel óta sírok szegény miatt, nagyon szeretem.


2018. ápr. 26. 18:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kiderült nem tört el az álla, csak kiakadt és van rajta egy csúnya seb. Kis fecskendővel itatjuk vízzel és tejjel. Pár napig valószínűleg még nem fog enni. Ma már felmászott az ölembe, bújt hozzám és dorombolni is próbál már. Mászkált a házban is. A szája elég csúnya, de a szeme már javult. Remélem szépen rendbe fog jönni!
2018. ápr. 27. 20:53
 12/19 anonim ***** válasza:

Voltatok vele normális orvosnál?

Pár napig nem fog enni? Akkor infúziót kap?

2018. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Voltunk másik orvosnál de nem kap infúziót:( ma azt mondta próbáljuk meg etetni mert már nyalogatja magát szóval állítólag kéne már ennie, pépesítettümk konzervet, májkrémet is próbáltam de semmit nem eszik :(
2018. ápr. 28. 07:58
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, hogy tudnánk rávenni, hogy egyen?
2018. ápr. 28. 08:57
 15/19 A kérdező kommentje:
Szőlőcukros víz tényleg jó lenne?
2018. ápr. 28. 10:16
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha nem tud enni, inni, infúzióra van szüksége, mert kiszárad. Ha tud nyalogatni, tápot áztassatok vízbe, azt hátha bírja enni, esetleg fecskendővel etessétek.

Az a másik doki röntgenezte?

2018. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen. Nem akarok rossz gazdinak tűnni, de nem tudom mégegyszer elvinni orvoshoz, közel 20ezerbe kerültek ezek eddig. Én suli mellett dolgozok, nem tudok ennyit kifizetni:(
2018. ápr. 28. 11:25
 18/19 anonim ***** válasza:
Injekcióval kell itatni ha éhes hozzá fog .
2018. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a cicáddal?
2018. máj. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!