Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicanevelésben tejesen tanácst...

Cicanevelésben tejesen tanácstalan vagyok! Miért nem fogad szót?

Figyelt kérdés

Van egy 10-12 hetes kis cicám. Sosem fogad szót. Nem tanul semmiből. Leginkább az zavar, hogy állandóan bántja a szobanövényeimet, már kettőt teljesen kinyírt, hármat metszeni kellett. Egyszerűen játéknak hiszi a növényeimet. Pofozgatja a leveleit, leveri a virágot, leszakít ágakat és játszik vele. Legutóbb egy kis hibiszkuszt tett teljesen tönkre, a kedvencemet. 😢😢😢

Hiába szólók rá, hiába pofozom meg (óvatosan) semmi, ugyan úgy csinálja tovább. Nem telik el 1 perc és ugyan úgy csinálja tovább. Olvastam a neten, hogy próbáljam meg vizípisztollyan "lelőni" de az is hatástalan. Elrohan majd visszarohan 1 perc múlva.

De nem csak a növényeimmel csinálja ezt. Állandóan karmol, harapdál (persze játékból) és hiába szólok rá, hogy most nem érek rá játszani (különben sokat játszom vele, illetve játszunk, 3an lakunk, és mindenki játszik vele) ugyan úgy letámadja a lában, a kezem, a kezem már teljesen tele van mély karmolásokkal, véraláfutásokkal, harapásnyomokkal.

Egyszerűen annyira durván játszik az emberrel meg a virágokkal, hogy rendesen hosszantartó fizikai fájdalmat okoz. Meg lelkit is mert én nagyon szeretem a növényeimet, gondosan ápolom őket és állandóan bántja őket. 😞

Nekem már sok cicám volt, természetesen mindegyik volt egy kicsit hülye kölyökkorában, de rászóltam és abbahagyták. Persze akkor is volt olyan, hogy később bepróbálkoztak, de hamar megtanulták, mivel szabad játszani és mivel nem.

Egyszerűen egyik fülébe be másikon ki amit mondok neki. Mintha direkt csak azért is csinálná. Ennyire rossz cicám még sosem volt és nem is kívánom senkinek hogy legyen. Ha lenne csodálatos macskadoki műsor, nem csak csodálatos kutyadoki műsöror, még a dokinak is meggyűlne vele a baja.

Nem tudom pontosan milyen fajta cica, örökbe fogadtam 2 hete. Ilyen cirmos cica. Első 3-4 nap teljesen jó cica volt, de amint felfedezte a lakást és megszokott minket kibújt a szög a zsákból.


Tanácsok?



2018. máj. 27. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nagyon gyerek, egyedül is van, unatkozik, később jobb lesz.

Próbáld meg hanggal elijeszteni, ha rosszalkodik, akkor dobj mellé egy üres ásványvizes palackot, a hangoktól mindig betojnak :)

2018. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Rakd el a növényeket...
2018. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökcica, tele energiával. Vannak nyugisabb természetű cicák, és vannak ilyen rosszcsontok. Eddig ezek szerint szerencséd volt :) Macskát nem nagyon tudsz megnevelni, legalábbis úgy nem, mint egy kutyát. Ha felnő, akkor már várhatóan nyugodtabb lesz.

A szobanövényeket olyan helyiségbe kellene tenned addig is, ahol a cica nem fér hozzájuk, ahova nem járhat be.

Játssz vele minél többet, de ne kézzel, hanem játékokra vadásztasd. Az enyém tomboló kölyökkorában nagyon jól elvolt alufólia gombóc kergetésével.

Ha nagyon nem bír magával, akkor ragadd meg fentről a nyakán a bőrt, és tartsd úgy egy kicsit megemelve, vagy zárd be egy időre a fürdőszobába.

De ne üsd, finoman se, ne kiabálj vele, mert annál rosszabb lesz, agresszióval válaszolhat, vagy rettegni fog tőled, de attól még a növényeket ugyanúgy szétszedi.

A vízipisztoly amúgy jó ötlet, csak következetesen kell használni. Ha 1 perc múlva visszatér oda, ahova nem kellene, újra meglövöd vele, és ismételgeted.

De a lényeg, hogy minél jobban elfáradjon, azaz még több játék, vadásszon, rohanjon, kergessen valamit, birkózzon valamivel (plüssegér zsinóron húzva előle, labda, bot végére erősített rongyok, akármi). Ha jól elfárad, kevesebb kárt fog okozni.

Kitartás, csak a kölyökkor ilyen durva.

2018. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv a kölyökmacskák világában.


A bruttó 1 kilós, pár hónapos macskám szétszedett 2 fotelt, 3 függönyt, 6 kosarat, az összes létező növényemet, jó néhány pólómat, és végtelen mennyiségű hajgumit mire sikerült lenyugtatni. Még mindig egy kis ge..ciputtony tud lenni, de nálunk bevált a sprickoló módszer, meg a lézerpötty.


Idővel higgadtabb lesz, de kölyökként egyszerűen csak ilyenek. Ütni tök fölösleges, inkább fogd meg a nyakán a bőrt és szólj rá. De az enyémet az se izgatta, nyilvánvalóan a 4 kaparó torony és oszlopok mellett sokkal izgalmasabb a függönyt kettétépni. Kb 2 éves koráig nonstop foglalkoztam vele, és mindenből elpusztíthatatlant kezdtem venni. A növényekről meg mondj le, az nem macska kompatibilis.

2018. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hm...mkst ha összeszámolnám, hogy nekem hány növényem, kanapém és vázám bánta, hogy kikukáztam a macskáimat a szelektívből, akkor lehet hogy sírvafakadnál.


1. Karomvágás.

2. Rakd a növényeidet magasabbra vagy máshova!

3. Vegyél játékokat! Labda, lézer, kaparófa, alagút stb.

4. Játssz vele sokat, elvégre gyerek még, tele energiával.


Visszatérve a növényekre: a nőstényemnek mániája volt a virágcserepekbe pisilni és kakilni, hiába volt tiszta 2 almostál. Feláldoztam pár fej vöröshagymát, megpucoltam, feldaraboltam és raktam a virágföldre alufóliát, majd arra a hagymákat. 1 hétig cserélgettem hogy mindig friss és büdös legyen a hagyma és azóta békén hagyja a növényeimet. Ennek 5 éve. :D

2018. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!